Results 1 to 11 of 11

Thread: Как да залепим капаците на говорителите на 156?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София Лозенец
    Age
    52
    Posts
    216

    Default Как да залепим капаците на говорителите на 156?

    Здравейте,
    понеже капаците на говорителите на 156 са ужасни и колкото и да са нови дрънчат и скърцат (пластмаса в пластмаса), мисля да залепя моите.
    Препоръчайте някакво лепило, имайте предвид че повърхността е доста тънка и не бих използвал силикон.... Вднъж съм ползвал едно лепило което е като дъвка и може да се обработва с ръце докато не се допре до другата повърхност и се втърдява от въздуха преди това е нещо като пластелин. Това лепило може и да се разлепи и да се изчисти, целта му е да уплътнява.
    Виждал съм го и като малки кубчета за лепене на картини на стена и таван - къде мога да купя такова нещо в България?

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    A защо верно не с дъвка
    Сериозно, пробвай примерно с болкит, много тъничко, колкото да се залепят да не дрънкат. Хем е черно и няма да се вижда. Щипките ще си ги държат на място.

    Другото което ми идва наум е двойно-лепящо, от дебелото. Нарежи го на тънки лентички и обиколи решетката по периферията. Няма да дрънкат повече.

    Иначе аз не бих залепил моите с нищо трайно. Ако се наложи да сваляш кората, какво ще правиш?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Аз пък ще препоръчам като си свалиш капаците на говорителите да отвориш малко щипките за да може да захапват по добре в дупките и да внимаваш като ги слагаш отново защото си имат точно определено положение. Поне аз така направих при 166 не вярвам да е по различно при 156.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  4. #4
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Другото което ми идва наум е двойно-лепящо, от дебелото. Нарежи го на тънки лентички и обиколи решетката по периферията. Няма да дрънкат повече.
    Аз така направих на 146, но не издържа и 2 седмиици - може да е от калпава лепенка. Сега виси на горната щипка, а в долния край си е разлепено.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София Лозенец
    Age
    52
    Posts
    216

    Default

    Добре де капаците отзад и отпред еднакви ли са?
    Аз като ги гледам приличат да са еднакви въпреки че малко са се деформирали но според мен е от времето.
    Става въпрос а 156...

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    такова лепило "пластелин" и аз съм търсил но не намерих. моделистите го ползват, ако имаш някой познат. иначе проблема е с тънкия борд на решетката- малка контактна повърхност.
    точка

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София Лозенец
    Age
    52
    Posts
    216

    Default

    Купувал съм такова лепило на Бизон в супермаркетите в Италия, продава се на квадратчета за лепене на плакати и картини по стените... като се смачкат всичките кубчета става като пластелин (дъвка) и ще стане перфектно - вярно че е бяло но то се залепва и разлепва лесно, решетките ще се държат от куките, просто ще бъдат изолирани двете пластмаси и няма да дрънкат.
    Навит съм да сложа и други решетки които се навиват с винтове директно дори и да е грозно но незнам откъде да намеря такива тънки за 16.5 говорители че да могат да влязат.
    Друг вариянт е и по голями и навити с видии директно за кората на вратата, вярно грозно но няма да мръдне

  8. #8
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    2-компонентен поксипол - смесва се със шпатулка - времето за нанасяне е 3 мин и не ги сваляй никога повече
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    с тоя прочут поксипол никога не съм успявал да постигна добро слепване.
    точка

  10. #10
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    с тоя прочут поксипол никога не съм успявал да постигна добро слепване.
    мина ли с корселин преди да нанесеш ?
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    винаги почиствам детайлите и освен това минавам със шкурка да стане грапаво. или пък на чисто счупване. никога не става особено здраво, а и на някои пластмаси изобщо не лепи. с обикновена епоксидна смола е по-здраво.
    точка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •