Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44

Thread: "Носене" на предницата...

  1. #16

    Default

    Не забравяй подробноста че по Тракията има много трудно забележими коловози от тировете, който по принцип не са дълбоки и понякога е трудно са се види че от тях идва проблема........ако си бил в дясното платно и ти се е случвало това, ще е добре да видиш и в лявото дали е така.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #17
    започва да се пристрастява InFlames's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    85

    Default

    Привет колеги! искам да ви кажа,че имам абсолютно същият проблем-при най-малките неравности и колата започва да бяга наляво-надясно и да става нестабилна на пътя.Най-вече при по-висока скорост... Направих стенд смених тампоните и маншон на предницата и проблема отново си е налице... Явно проблема е наистина някъде по задницата....

  3. #18
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by InFlames View Post
    Привет колеги! искам да ви кажа,че имам абсолютно същият проблем-при най-малките неравности и колата започва да бяга наляво-надясно и да става нестабилна на пътя.Най-вече при по-висока скорост... Направих стенд смених тампоните и маншон на предницата и проблема отново си е налице... Явно проблема е наистина някъде по задницата....
    Или амортисьор

  4. #19
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Аз първо ще направя един стенд другата седмица като се постопли, па после ще го мисля...
    Макар че днес минах през стенда да си поговорим и пичовете ми викат:
    "Ти си осмия от оня ден насам дето се оплаква че му носи колата... По един и същи начин го описвате... Най- вероятно е от студа - много фино замръзнал асфалт или окачването е умряло от студ... "
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  5. #20
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Много инересно на толкова много хора как им се случва едно и също ? Сигурно всички имате един проблем, и на буса явно е същия проблем. А от днеска, го няма проблема.

    Ако беше прочел - тихо време е написал
    Ти там ли беше ,че знаеш какво е било времето ?

    П.П.
    Точно преди Сливен имаше завой на който се вихреше люта зима ! Запърви път виждам такова нещо, навсякъде сухо само на завоя виелица и хвърчащ сняг около 50 метра.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  6. #21
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Много инересно на толкова много хора как им се случва едно и също ? Сигурно всички имате един проблем, и на буса явно е същия проблем. А от днеска, го няма проблема.


    Ти там ли беше ,че знаеш какво е било времето ?

    П.П.
    Точно преди Сливен имаше завой на който се вихреше люта зима ! Запърви път виждам такова нещо, навсякъде сухо само на завоя виелица и хвърчащ сняг около 50 метра.
    Ами явно не четеш:
    "Тази сутрин ходих до Пловдив и забелязах още на отиване едно странно леко носене от предницата, сякаш ме духа вятър, а времето бе абсолютно тихо и ужасно студено (-18 в 8 сутринта )....."
    Аман от заядливковци

  7. #22
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default

    Аз имах подобни неволи преди да сменя амортисьорите. От тогава ги нямам, но аз бях сигурен, че е от тях...
    Alfa Romeo - 156 - 1999 - 1.8 16V Twin Spark

  8. #23
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Вчера ходих до Сливен, в началото на пътя колата си беше стабилна, по някое време взе от най-малкото да носи, на връщане същата работа, когато е по-топло проблема го няма. В случая говоря за Ситроена, явно при тези зверски студове характеристиките на елементите по окачването се променят.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  9. #24
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Айде стига сте ми осирали темата, моля ви се...
    Пак 2-3 човека се сдъвкаха, аман ...

    За да има мир и либофф казвам така - след час два отивам пак до Пловдив и веднага се връщам.
    Късния следобед ще пиша имал ли съм носене - ако пак имам, значи не е просто от студа.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  10. #25
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Така,
    ходих и се върнах.

    Пак носи, даже и баща ми който беше с мене на връщане я усети като му обърнах внимание.
    Времето беше - мокър асфалт, тук таме киша, тихо, температура - около 0 градуса.
    Мисля ако не ми мине котка път още утре да я кача на стенда да видим какво ще покаже.

    Истината е че е много малко, трудно осезаемо, ама аз си познавам колата и не трябва да го има.
    Чувствам предницата някак си "фриволна", а това го нямаше досега, винаги е била залепена за пътя.
    Не съм правил нищо по колата скоро - нито съм сменял или 'завъртал' гуми...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  11. #26
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Така,
    ходих и се върнах.

    Пак носи, даже и баща ми който беше с мене на връщане я усети като му обърнах внимание.
    Времето беше - мокър асфалт, тук таме киша, тихо, температура - около 0 градуса.
    Мисля ако не ми мине котка път още утре да я кача на стенда да видим какво ще покаже.

    Истината е че е много малко, трудно осезаемо, ама аз си познавам колата и не трябва да го има.
    Чувствам предницата някак си "фриволна", а това го нямаше досега, винаги е била залепена за пътя.
    Не съм правил нищо по колата скоро - нито съм сменял или 'завъртал' гуми...
    Първо виж дали няма омаслил амортесьор

  12. #27
    започва да се пристрастява mitenceto89's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ямбол/София-Студентски град
    Age
    34
    Posts
    54

    Default

    Yavor-е, не бързай да хвърляш пари за ремонти. В тези студове всеки ден карам "различна" кола. Единият ден е тиха, стегната, без скърцания и хлопания, реагира веднага щом мръдна волана, а на другия ден все едно не е моята кола - скърца, хлопа, трака, имам чувството, че като завъртя волана тя завива след 3 секунди. Щом се постопли малко всичко си идва на мястото и ако има нещо за смяна, то най-добре ще се разбере при по-топло време.

  13. #28
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Така,
    ходих и се върнах.

    Пак носи, даже и баща ми който беше с мене на връщане я усети като му обърнах внимание.
    Времето беше - мокър асфалт, тук таме киша, тихо, температура - около 0 градуса.
    Мисля ако не ми мине котка път още утре да я кача на стенда да видим какво ще покаже.

    Истината е че е много малко, трудно осезаемо, ама аз си познавам колата и не трябва да го има.
    Чувствам предницата някак си "фриволна", а това го нямаше досега, винаги е била залепена за пътя.
    Не съм правил нищо по колата скоро - нито съм сменял или 'завъртал' гуми...
    Здравей колега , отиде ли на стенд оправи ли се проблема? Иначе мога да ти препоръчам два стенда в Хасково , които правят реглаж и на задница(проверено от мен). Иначе имаш някъде проблем ама къде е и аз нз? На мен предницата ми като беше за реглаж като мина през някаква неравност волана ми правеше странни движения ама колата не бягаше... Иначе не вярвам да е от вятъра карал съм точно този път дето колегата го е карал много пъти и 1 път имаше наистина доста силен вятър , единственото нещо което ми направи впечатление , че лявото ми огледало(малко е разхлабено) се клатеше заради вятъра...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  14. #29
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Не съм ходил още...
    Тука е такъв сняг...
    Цял ден буксувам ужасно и се нося като ладия.
    Ще изчакам някоя седмица да се оптави времето и тогава, няма смисъл да я направя и пак да я счупя в коловозите...

    Кажи кои са тези сервизи да ги знам?
    Аз ходя при Желев за стенд, най добре са според мен.

    Не че и те не ми викат - как можа точно такава кола да си купиш...
    Виж ако беше Пасат щях да съм уважаван
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Имах подобно носене, макар и с друга кола-не Алфа. Оказа се цепнат носач.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •