Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Голям проблем с отключването

  1. #1

    Default Голям проблем с отключването

    Здравейте колеги, ще ви бъда благодарен ако ми съдействате. Количката ми е 156-ца. Поради големия студ ми умря акумулатора, вдигам капака и точно преди да разкача клемите натискам копчето на алармата, за да не ми се наложи да заключвам вратите поотделно. На следващия ден не мога да отворя нито една от предните врати с ключа. Не мисля че са замръзнали, тъй като бая разтвор им излях, също така ги и смазах добре. Резултатът е че колата ми е заключена без акумулатор, ключът се вкарва и в двете ключалки без да се върти наляво или надясно, багажника го отварям, но не мога да махна седалките. Въпроса ми е, дали проблема е в ключалките или е някаква защита на алармата? И какво да правя?

  2. #2

    Default

    ми щом не можеш да завъртиш ключа, значи е замръзнало...
    156 2.4jtd 170+к.с.(remap) 2001г. Sportwagon -EX
    Brera 2.4jtd 200 + к.с.

  3. #3
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Вади разклонител и един сешоар и си ти!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Вади разклонител и един сешоар и си ти!
    Утре ще пробвам, но днес близо 2 часа ровичках, пръсках и смазвах и нищо. Затова незнам дали е замръзване. Сешоара е добра идея, мерси.

  5. #5
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by falfalfa View Post
    Утре ще пробвам, но днес близо 2 часа ровичках, пръсках и смазвах и нищо. Затова незнам дали е замръзване. Сешоара е добра идея, мерси.
    Замръзнал си, щом не се върти ключа. Взимаш една запалка, нагряваш ключа, мушкаш и така докато завърти.

    ПП. Само да не стопиш пластмасата на ключа
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  6. #6
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Мани тоя сешоар бре.
    Нагряваш ключа със запалка, мушкаш го и си готов. Може и след втория опит да стане, но е изпитано. Грееш на връхчето на пламъка.

  7. #7
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Друг изпитан метод - пълниш една спринцовка с игла със спирт и пръскаш в ключалката. Изпарява всичката влага и си отключваш без проблеми.
    GTV

  8. #8
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    И аз имах такъв проблем,но го реших бързо. Пръсках обилно около ключалката и вътре в самата ключалка с препарат за размразяване на стъкла,но не на флакон а такъв дето е с помпичка.Отпусна моментално макар и да бяха бетонирани от студа.Това го направих преди 3-4 дена и още нямам замръзнала ключалка (след процедурата)
    Last edited by gero_records; 01-02-2012 at 19:04.
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  9. #9
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    При мен играе пистолета за горещ въздух, никакви замръзвания не му се опират след това със спирт и една седмица няма проблеми.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  10. #10
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Quote Originally Posted by zdravko_ss View Post
    При мен играе пистолета за горещ въздух, никакви замръзвания не му се опират след това със спирт и една седмица няма проблеми.

    Колега и на мене тва с пищова ми го предложиха,но не е ли малко "грубо" спрямо колата.Нещо неможе ли да се повреди по ключалката и боята ?
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  11. #11
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    е няма да го пускаш на максимум градуси, които може да вдигне. Умерена температура и въздушен поток, нищо няма да повреди.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  12. #12
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Quote Originally Posted by zdravko_ss View Post
    е няма да го пускаш на максимум градуси, които може да вдигне. Умерена температура и въздушен поток, нищо няма да повреди.

    Дано да е както казваш колега,но ако нямаш контакт и пистолет под ръка е кво прайм ? :P
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  13. #13
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Quote Originally Posted by gero_records View Post
    Дано да е както казваш колега,но ако нямаш контакт и пистолет под ръка е кво прайм ? :P
    спирт и чувал съм дори някой надуват с уста в ключалката, но ми се струва някак нереално
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  14. #14

    Default

    Има си интелигентен начин за размразяване на ключалки и то във всяка бензиностанция http://prospeed.bg/bg/product/4804 http://sandkltd.com/images/products/...ic/11-7157.jpg http://www.donna.bg/product.php?id=5358 http://www.donna.bg/product.php?id=5359 и така нататък ...
    Last edited by Доко; 01-02-2012 at 20:02.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Мани тоя сешоар бре.
    Нагряваш ключа със запалка, мушкаш го и си готов. Може и след втория опит да стане, но е изпитано. Грееш на връхчето на пламъка.
    Преди време така си отключвах колата зимата, че още като стане -2-3 и замръзваха. Гледай да не изкривиш ключа само Успех!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Suzuki Swift 1.6
    Ford Fiesta 1.8D

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •