Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: Загрява а няма парно - АР156

  1. #1
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default Загрява а няма парно - АР156

    Колеги колата ми загрява над 90 градуса и мисля че термостата ми е за смяна защото като пипнах маркуча дето влиза долу в радиатора беше студен.Въпроса ми е ако е за смяна дали се сменява целия охлюв дето е и горе долу ако знаете някаква цена.И още нещо до вчера имах парно днес сутринта ми духаше студено дали има нещо общо с термостата
    Алфа Ромео 156 2.0 т.с.

  2. #2
    започва да се пристрастява sotko80's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Привет колега,да най-вероятно имаш проблем с термостата щом не отваря големия кръг,но това с парното ми прилича на необезвъздушена система защото мисля парното е на малкия кръг и при тая температура която вдига колата ти вътре трябва да е сауна.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136 ps + Chip


  3. #3
    започва да се пристрастява KaloianIvanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    52

    Default

    Щом духа студено , а показва , че е топла колата и подминава 90 С виж пурво антифриза . Моята докато я обезвъздуших правеше така .
    Поздрави !

  4. #4
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default

    Мерси за мненията и аз така мисля,но исках първо да се допитам
    Алфа Ромео 156 2.0 т.с.

  5. #5
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Колега не съм експерт ама и аз си имах проблем с това загравяне, значи по - често термостата блокира на отворен и тогава се наблюдава обратния ефект именно да не загравя, моето загряване се оказа въздух в системата , значи на радиатора отгоре като застенеш пред колата от лявата страна мисля ти се пада имаш 1 пробка развъртия докато текне и я завии пак, ако не се оправи пробвай с термостат , също така виж си и радиатора в какво състояние , аз като извадих въздуха колата не загравяше като преди до 130 буквално, но пак си държеше високи темп , като ми се спука радиатора и го смених с нов всичко си заспа .
    Поздрави.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #6

    Default

    А може би лед ти е затлачил системата и колата е попрегряла?

  7. #7
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default

    Виж дали има достатъчно антифриз и дали е обезвъздушена...
    Alfa Romeo - 156 - 1999 - 1.8 16V Twin Spark

  8. #8
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Термостатът като отвори отгоре излиза горещия антифриз, а отдолу влиза охладения. Затова е по-важно да видиш като загрее дали горния шланг става горещ. При тапа в радиатора и долният и горният са горещи.
    147 има две пробки за обезвъздушаване, 156 е една - на радиатора

  9. #9
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ..

    Имах същия проблем оказа се че както няколко месеца не съм дигал капака имаше малко антифриз,и долях 1.5 и се оправи ,а пък на зет ми му беше замръзнал в тия студове
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    445

    Default

    На газ ли е колата? Моята е на газ, и става така като замръзне изпарителя, не пуща топла вода през него до радиатора на парното.
    Виж Алфата ...


  11. #11
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Никой не каза, че парното не зависи само от това, дали колата е загряла. Ами ако е заяла клапата за регулиране въздуха на климата или има проблем в управлението и, а? Пак няма да има топло

  12. #12
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Колега остави я някъде на топло за 3-4 часа. Ако се оправи значи трябва да си долееш антифриз защото системата ти замръзва и прави тапи
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #13
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default

    Проблема беше въздух в системата един от маркучите не беше стегнат и от там е излязъл малко антифриз след като долях 0,5 л. и обезвъздуших всичко се оправи.
    Алфа Ромео 156 2.0 т.с.

  14. #14
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_fen4e View Post
    Проблема беше въздух в системата един от маркучите не беше стегнат и от там е излязъл малко антифриз след като долях 0,5 л. и обезвъздуших всичко се оправи.
    Май не си минал само с 0.5л., важното е, че всичко е вече наред и няма нужда от ушанки и гъбини. И като извод - оглеждайте хубаво преди да питате и да ви вкарваме в приключения

  15. #15
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Question

    Колеги, изолзвам тази тема...
    Ще представя няколко факти, за да може да се даде и конкретна диагноза...
    Сутрин паля, температурата на въздуха навън е (-4.5 С). Кранчето от начало е завъртяно на максимум червения сектор. До 80 градуса, водата стига за точно 15 минути каране в града.(с летен термостат съм и температурата стига до 80 и връща. При градско или на едно място рядко стига 85-90. При каране извънградско и минусови температури е 78-80 градуса.)
    Проблемът (ако изобщо има такъв) е, че след около 10 минути започва парното да духа хладко. Но забелязах следната тенденция...незная нормална ли е...след тези 10-15 минути...и при достигането на 80 градуса на водата..при нормално каране и подаване на газ, парното духа топло, даже като позадържа ръката си на шлюза и я поопарва. Когато, обаче, колата спре на светофар или не се движи, но с включен и загрял до 80 градуса, двигател, от парното започва да духа почти студено...нормално ли е това и как се справяме с проблема? Благодаря.
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •