Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Свещи

  1. #1
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default Свещи

    Добър ден колеги! Ходих на диагностика и ми казаха, че свещите ми са за смяна. Мотора е 2.0 ТС. Какви са оригиналните свещи и каква е цената им? Имат ли някакъв по-евтин заместител???

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by svrusev View Post
    Добър ден колеги! Ходих на диагностика и ми казаха, че свещите ми са за смяна. Мотора е 2.0 ТС. Какви са оригиналните свещи и каква е цената им? Имат ли някакъв по-евтин заместител???
    Слагаш на Шампион и забравяш, 70-80лв комплекта по памет. Ако искаш ще ти извадя точно номерата, малката свещ ставаше само за Алфа и Ферари, голямата е някаква масова и по-евтина
    пп Оригиналните са NGK и са "малко" по-скъпи ..
    Last edited by code; 02-02-2012 at 14:28.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Слагаш на Шампион и забравяш, 70-80лв комплекта по памет. Ако искаш ще ти извадя точно номерата, малката свещ ставаше само за Алфа и Ферари, голямата е някаква масова и по-евтина
    пп Оригиналните са NGK и са "малко" по-скъпи ..
    На Шампиона какъв пробег му дават? Че кавичките много правилно си ги сложил.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На Шампиона какъв пробег му дават? Че кавичките много правилно си ги сложил.
    Като си направиш сметката шампиона излиза поне 2 пъти по скъп за същия пробег
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by svrusev View Post
    Добър ден колеги! Ходих на диагностика и ми казаха, че свещите ми са за смяна. Мотора е 2.0 ТС. Какви са оригиналните свещи и каква е цената им? Имат ли някакъв по-евтин заместител???
    Ами след като Бош спряха от производство малката свещ, от евтините варианти остана Шампион. Иначе Бош-комплекта тук беше 63-4 лева, ама...

  6. #6
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Ами след като Бош спряха от производство малката свещ, от евтините варианти остана Шампион. Иначе Бош-комплекта тук беше 63-4 лева, ама...
    Сериозно ли ги няма вече боша!!!! Жалко , карам от 3 години с такива. По спомен ги взех за 56лв комплекта...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На Шампиона какъв пробег му дават? Че кавичките много правилно си ги сложил.
    Обикнивено свещите се сменят на около 20 000 км.Макар, че ако електродите не са износени не е задължително,могат да се почистят и да се кара още.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Обикнивено свещите се сменят на около 20 000 км.Макар, че ако електродите не са износени не е задължително,могат да се почистят и да се кара още.
    Иридиум карат доста повече. И си е вярно това, че май скъпи такива излизат по-изгодно от тези които се сменят на 20 К.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Имаха и някакви топлинни числа ,които не помня.Не знам дали продавачите продават каквото трябва или като филтрите ни дават каквото им се намира.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Имаха и някакви топлинни числа ,които не помня.Не знам дали продавачите продават каквото трябва или като филтрите ни дават каквото им се намира.
    Да, топлинното число е доста важен параметър. Колкото е по-високо топлинното число, толкова свещта е по-студена. В процеса на работата си в даден двигател една свещ трябва да има някаква оптимална температура. Ако температурата и е по-ниска или по-висока от оптималната обикновено тя се зацапва по-лесно или респективно води до появата на детонации.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да, топлинното число е доста важен параметър. Колкото е по-високо топлинното число, толкова свещта е по-студена. В процеса на работата си в даден двигател една свещ трябва да има някаква оптимална температура. Ако температурата и е по-ниска или по-висока от оптималната обикновено тя се зацапва по-лесно или респективно води до появата на детонации.
    Само дето всяка марка свещи има собственна политика за топлинното число на някой по ниското означава по-топла свещ
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Само дето всяка марка свещи има собственна политика за топлинното число на някой по ниското означава по-топла свещ
    Не знам за какви политики говориш. Иначе относно връзката между топлинното число и температурата на свещта и двамата казваме едно и също нещо.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Запален алфист muskula's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Асеновград
    Posts
    64

    Default

    Здравейте колеги.Можели по конкретни отговори , че и мен ме интересуват свещите какви да сложа дали да са НЖК ДЕНЗО или ШАМПИОН
    Вие на кои бихте заложили ?
    Alfa Romeo 166 2.0 TC

  14. #14
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Последните...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  15. #15
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default свещи

    Колеги,не чудете ползвал съм няколко години Шампион сменях ги на 50000км.бяха като нови след толкова км. и несъм имал никакви проблеми а цената е около 50-55лв.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •