Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Интериор - тапициране

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    31

    Default Интериор - тапициране

    Здравейте колеги,
    Прочетох темите за справянето с проблема за "лепкавия" интериор на АР 166 и като решение в мен се оформи идеята за тапициране. Ходих при един тапицер за оглед, ползвайки репоръките на близък приятел и ме изненадаха неприятно със сумата от 350,00 лева за централната конзола с подлакътника + 80,00 лева за жабката. Сумата ми се струва неприемливо висока за моя проект. Моля за инфо от къде може да се вземе много тънка естествена кожа, с която да се облепи конзолата така, че да не се налага да се правят шевове. ако знаете кой може да се наеме да го направи за що-годе премливи пари дайте контакт. Гледах в нета кожарските магазини ама нещо не намерих подходящ в София. В Пловдив има голям магазин но очевидно не ми е по път. Ако намеря подходяща кожа ще се справя сам с облепването. Споделяйте опит къкъвто имате.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На ъгъла на Денкоглу и Цар Асен има магазин с доста голям избор на кожи. Проверявал ли си там?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Хората са си Кожодери по професия, ти какво очакваше?
    Претапицирането си е скъпа екстра, а да го направиш с естествена кожа си е направо убийствено за финансовото състояние. По-добре си потърси нужните неща втора ръка от друга Алфа.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Каква идея ми даде за жабката Че дъщеря ми допреди 2-3 години си я риташе с маратонките в такт с музиката и състоянието и оттогава е плачевно.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5

    Default

    Забравете за тапицирване на капака на жабката!
    Минах по този път, ъгъла е обратен и както и да лепи кожата, тапицера няма да ви даде гаранция, че няма да провисне и да се отлепи. Ако си я лепите сами си е ваш проблема.
    Аз лично моята я почистих хубаво с разредител за боя и я боядисах със спрей черен мат, стана перфектно. Имам още два-три лепкави детайла и те ще минат по същата схема.

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Забравете за тапицирване на капака на жабката!
    Минах по този път, ъгъла е обратен и както и да лепи кожата, тапицера няма да ви даде гаранция, че няма да провисне и да се отлепи. Ако си я лепите сами си е ваш проблема.
    Аз лично моята я почистих хубаво с разредител за боя и я боядисах със спрей черен мат, стана перфектно. Имам още два-три лепкави детайла и те ще минат по същата схема.
    Ами то това е много хубаво, ама твоята жабка е черна Аз ще трябва да търся някаква сива боя да е същия цвят като кожата по вратите, че иначе ще стане голяма цигания

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Ами то това е много хубаво, ама твоята жабка е черна Аз ще трябва да търся някаква сива боя да е същия цвят като кожата по вратите, че иначе ще стане голяма цигания
    Да, вярно!
    Ами не знам Ице, Бургаския гуро-тапицер на "Калоян" ми отказа да тапицира капака на жабката.

  8. #8
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    И аз съм мислел за сив спрей, но до сега не съм намерил в такъв цвят като кожата!
    Alfa 166jtd,1999

  9. #9

    Default

    Боята лесна работа, правят цветове всякакви и ги пълнят във флакони, ама ако знаете какъв е чеП да свалите лепкавия слой, и'Ч нема да се захванете.
    При мен само за капака на жабката отиде повече от бутилка разредител и половин чувалче парцали...
    Last edited by Доко; 10-05-2012 at 16:13.

  10. #10
    започва да се пристрастява skyplex's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by Ruger_SP101 View Post
    Здравейте колеги,
    Прочетох темите за справянето с проблема за "лепкавия" интериор на АР 166 и като решение в мен се оформи идеята за тапициране. Ходих при един тапицер за оглед, ползвайки репоръките на близък приятел и ме изненадаха неприятно със сумата от 350,00 лева за централната конзола с подлакътника + 80,00 лева за жабката. Сумата ми се струва неприемливо висока за моя проект. Моля за инфо от къде може да се вземе много тънка естествена кожа, с която да се облепи конзолата така, че да не се налага да се правят шевове. ако знаете кой може да се наеме да го направи за що-годе премливи пари дайте контакт. Гледах в нета кожарските магазини ама нещо не намерих подходящ в София. В Пловдив има голям магазин но очевидно не ми е по път. Ако намеря подходяща кожа ще се справя сам с облепването. Споделяйте опит къкъвто имате.
    Мога да ти намеря човек който да ти го тапицира евтино, на един приятел му взе 500 лева за всичко. Можеш да видиш снимки на колата от тоя линк:

    http://nzfavorit.com/index.php?optio...d=3:-&Itemid=6

    (БМВ-то с червената кожа)

    Само, че е от едно село до Нова Загора... Пак ти идва далечко май...

  11. #11

    Default

    Кои си няма работа и за друго не става...става тапицер.За това и има магазини за естествена и изкуствена кожа.Ако ръцете са ти на мястото си купуваш тапицерско лепило на спрей и започваш да се учиш с изкуствената кожа на твоята кола.Ако ти харесва крайния резултат си купуваш естествена кожа,която за съжаление е скъпичка.Естествено ако искаш специален шев,там си трябва опит,но за детайли които са без шевни части,ти трябва сешоар или вода.Зависи от матеряла които ще опъваш.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #12
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Забравете за тапицирване на капака на жабката!
    Минах по този път, ъгъла е обратен и както и да лепи кожата, тапицера няма да ви даде гаранция, че няма да провисне и да се отлепи. Ако си я лепите сами си е ваш проблема.
    Аз лично моята я почистих хубаво с разредител за боя и я боядисах със спрей черен мат, стана перфектно. Имам още два-три лепкави детайла и те ще минат по същата схема.
    И аз направих така но почистих с кореселин.
    166 2.4JTD-00г.

  13. #13
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default тапициране на табло

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На ъгъла на Денкоглу и Цар Асен има магазин с доста голям избор на кожи. Проверявал ли си там?
    Точно от там където колегата казва си купих кожата и си тапицирах таблото за кожата съм дал около 30 лева другото е въпрос на импровизация снимки може да се видят в темата лепкаво табло ако имаш въпроси ще гледам да помогна с каквото мога .

  14. #14
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Аз също всяка пролет забърсвам всички кори под таблото и около скоростния лост и ги пръскам със спрей Което се сваля по бързо свалям другите ги облепям и пръскам на място Цветове има всякакви
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    31

    Default

    Вече съм решил да се пробвам (ако не получа добра оферта от професионалист). Гледах в сайта на тапицера, който ме закопа с цената как определя къде да са шевовета - обикновенно покрай ръбовете на детайла. Нищо не пречи ако се използва естествена кожа, шевовете да се заместят с правилно изрязан и добре залепен и напаснат ръб на парчетата кожа. Ако се минат с подходяща боя отгоре няма и да си личи къде се свързват отделните детайли. Има ли някой, който е правил конзолата с подлакътника да даде кройка на парчетата. Жабката ми се струва лесна за облепяне. Другото, което мисля, че е важно е дебелината на кожата - кокото по-тънка е толкова по-добре ще стане.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •