Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 91

Thread: моля спешно за помощ

  1. #1
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default моля спешно за помощ

    Колеги, моля ако някой е имал подобен проблем като моя и го е решил успешно, нека да сподели.И така, за самия проблем,тъй като през последните студени дни колата палеше малко трудно, то днес след обяд се реших да сменя подгревните свещи.Колата е 2,4 JTD 136 к.с.Купих словенски и с един приятел монтьор се заехме да ги сменяме при почти полеви условия.Идеята беше, сменяме свещите за час и готово.Да ама не, две от тях така и не успяхме да извадим и в момента свещите са си в гнездата, без никакъв шанс да излезат от там,пробвахме доста начини,но свещите не излизат.Даже, едната се е скъсала и нагревателя си стои заклещен в канала на свеща.Според моя човек вариянта е да сваляме главата,нещо което изключително не ми се иска да правя но ако се наложи все пак ще "кандисам".В тази връзка, искам да питам знаещите от къде евентуално да си търся гарнитура за главата и при стягането в какъв ред и с какво усилие се завиват болтовете на самата глава.От цялата тази история само едно нещо е особено интересно, а именно че колата палеше в тези студове с пет изгорели свещи,да оказа се че всичките до една бяха изгорели!!!!!Та колеги горещата ми молба е спешно да ми помогнете ако все пак имате някакви практики или познания по въпроса. Предварително се извинявам ако има подобна тема, но пред вид аварийната ситуация и факта че цял ден съм мръзнал навън реших да пусна тази тема незабавно.
    Last edited by balev64; 02-02-2012 at 23:03.

  2. #2

    Default

    Да сваляш главата е доста крайно решение.Виждал съм инструменти за вадене на счупени свещи,а и сигурно има сервизи които предлагат тази услуга.Иначе ситуацията е много неприятна.Болтовете се стягат отвътре навън по схема,не знам на колко килограма за този двигател,след 1000 км могат да се дозатегнат ако е необходимо
    Last edited by lordliness; 02-02-2012 at 23:12.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    От Ловеч съм колега,то тук инструменти няма та камо ли инструменти за свещи.
    Но все пак мерси за насоката и мнението.А за ситуацията просто нямам думи от едни свещи до къде я докарахме...

  4. #4
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    От Ловеч съм колега,то тук инструменти няма та камо ли инструменти за свещи.
    Но все пак мерси за насоката и мнението.А за ситуацията просто нямам думи от едни свещи до къде я докарахме...
    Доста често срещан проблем при коли, които са били дълго време с изгорели свещи. Най- добре искай мнението на Бобо за отстраняването на проблема.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Един колега от Lancia форума вече мина по тоя път.
    Виж тук: http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...p?f=37&t=23581

  6. #6

    Default

    И в нашия форум има подобна тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=63080 и аз имам изгорели свеши ,но не се решавам да сменям точно за това
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Подробностите са в това че едната свещ е скъсана,остатъка от нея е в канала и се вижда отгоре,другата свещ е развита обаче не иска да излиза по никакъв начин как ли не я дърпахме и с какви ли не инструменти не напъвахме но не ще и не ще да излезе.Явно нагревателя така е цъфнал че просто не може да мине през канала.Та тази свещ ми е по големия проблем,другата може и да излезе от налягането но тази на виждам как ще може да се изкара.

  8. #8

    Default

    Имаше един филм'' От нищо нещо''.Искам да ти кажа ,че напълно ме отказа да сменям подгряващи свещи, дори и в сервиз.Днес моята запали много трудно при минус 6 .Не знам колко свещи имам изгорели ,но досега палеше добре.Може когато беше минус 25 да е желирала нафтата.Ако свалиш главата поне и направи пълен ремонт.Искрено ти съчувствам.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Сипвайте кореселин и с въртене и дърпане навън трябва да излезе.Най-вероятно има много нагар и не може да мине свеща.Кореселина ще го разкисне.Относно скъсана свещ, като въртите мотора внимавайте да не я засмуче навътре.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  10. #10
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Ами при положение че пали без нито една работеща свещ при -10 -16 гр. какъв ремонт да и правя колега,освен това я карам с масло 5W40 и не го пипа.Направо така ме е яд че място не си намирам,толкова стегната кола и сега наистина стана от нищо нещо.

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Сипвайте кореселин и с въртене и дърпане навън трябва да излезе.Най-вероятно има много нагар и не може да мине свеща.Кореселина ще го разкисне.Относно скъсана свещ, като въртите мотора внимавайте да не я засмуче навътре.
    Е такъв случей няма да я засмуче навътре


    Утре колегата ще ми се обади ще разбера подробности и ще му кажа какво да прави После той ще напише решението тук
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Благодаря ви колеги че толкова бързо се отзовахте на помощ.Утре ще се обадя на Бобо и надявам се ще разрешим проблема

  13. #13
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Колега а как разбра че са ти изгорели всички свещи
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  14. #14
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Чупиш ги и буташ остатъка в цилиндъра, развиваш дюзите и през отвора на дюзите вадиш парчетата като много внимаваш да извадиш всичко.

  15. #15
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Свещите ги разбрах че са изгорели по това че в големия студ започна да пали по трудно т.е. с повече въртене.Иначе по таблото имаше индикация премигване на лампичката с реотанчето веднага след запалване.Иначе докато ми работеше печката нямах никакви ядове с паленето и за това не съм ги и бутал.

    ---------- Post added at 11:09 ---------- Previous post was at 11:08 ----------

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    Колега а как разбра че са ти изгорели всички свещи
    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Чупиш ги и буташ остатъка в цилиндъра, развиваш дюзите и през отвора на дюзите вадиш парчетата като много внимаваш да извадиш всичко.
    Ей това е идея колега, наистина си мисля че това е добър вариянт.Благодаря!

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •