Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 91

Thread: моля спешно за помощ

  1. #31
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ............И после:

    Няма "после..."!
    Никой няма да пренебрегне останали парчета в цилиндъра.
    Сигурно има и такива оптимисти де...
    Когато се прави нещо подобно, то се прави с внимание.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  2. #32
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Хубаво де, какво толкова се тресете от сваляне на глава. Като не става - не става. За тези, на които не им се е случвало - не можете да предположите какво става с "пауЪра" след едно лекинко припасване на клапаните и почистване на смукателния колектор от гняста, набита от тъпия ЕГР. Ся верно, че процедурата не е евтина, ама много по-скъпо излиза когато положението стане като това на снимката. Стига да не попаднеш на някой пишман майстор свалянето на главата и правилното и обслужване учудва всички, чиито коли преди това са си вървели доволно и са били "бетон". Аз лично, ако ми се случи това бих свалил главата на колата, вместо след съмнителни експерименти след това да си сваля моята.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  3. #33
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Така е, но понякога на оригиналните свещи се отделя реотана от корпуса, а едното е неръждаемо и си остава в цилиндъра Много рядко се случва, но има такива случей, а това си е гадно и затова аз избягвам да препоръчвам или практикувам този начин
    Има си начин и неръждаемото парче(та) да се извади, ама ти нали обичаш да си спориш........

  4. #34
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Днес след обяд сглобихме колектора,рейла,дюзите и помпата,добрата новина е че мотора запали.Ползата от разглабянето беше че "топнах" четири от дюзите в кореселин,(петата така и не излезе от леглото си) и те престояха така едно денонощие.Не знам вие какво смятате, но за мен след тази процедура двигателя не мърда при работа си,пипам с пръст и тогава се усещат съвсем малки вибрацийки.Е,все пак да има и нещо положително, в цялата тази тъпотия.Иначе вариянти за извждане на свещите не сме имали най много, пред вид "постната база" на моя човек,ако съм знаел че ще стане така, поне щах да отида в сериозен сервиз.Та, запалих двигателя и го оставих да поработи,стори ми се че имаше леко претрисане при прехода от празен ход към средни обороти,както и да е,след това понапънах колата из града,има си добра стъпка и е пъргава,с една дума няма разлика от преди.Сега не ми остава нищо друго освен да карам колата и да чакам резултат някакъв...
    Last edited by balev64; 05-02-2012 at 21:45.

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Колега Балев аз нищо не разбрах...Ти извади ли скъсаните свещи?От къде?Защо си свалял колектора?
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  6. #36
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    За съжаление свещите в момента са си на главата.Разглабянето беше идея на момъка, който беше натоварен със задачата да ги смени.В даден момент,след като се скъса едната свещ а другата не можа да се извади, той реши че въпросните свещи са хванати на колектора а не на главата и го разглоби за нула време(хубаво беше че все пак успя да върне всичко на място).Ами това е,сега чакам да излезат от налягането в цилиндрите.

  7. #37

    Default

    Свещи на колектора -на изпускателния сигурно.Извинявай,знам ,че не ти е забавно,но не е ли по добре да идеш в сервиз.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #38
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    Aз драги колеги вече година и половина карам така самоче със две скъсани свещи.Чакам ккомпресията да ги "изплюе", НО НЕ. И аз имах 5 неработещи от които 3 са сменени но и те не работят за да не ми "давало грешки" и така вече втора зима. На -22 пали, с малко зор но пали, и аз съм решил за сега че няма да свалям главата. Чакам да ги плювне и сум готов за това с ключ и свещи в ръка.

  9. #39
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Eй това вече ми уби ентусиазма,аз скоро четох за един колега който имал скъсана свещ и след 4 месеца колата я "изплюла" обаче година и пловина ми се струва бая много време все си мисля че това няма да остави мотора без последствие.Тревогата ми е за онази свещ която си играе свободно в леглото, мотора си духа от там и губи компресия и въобще от къде ми дойде това до главата, не знам.Много не ми се иска да се отваря глава и въобще да се бърка из мотора,стане ли това, за мен колата вече няма да е същата.Май че на есен ще се командировам пак до Германия за друга 166-ца...

  10. #40
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Eй това вече ми уби ентусиазма,аз скоро четох за един колега който имал скъсана свещ и след 4 месеца колата я "изплюла" обаче година и пловина ми се струва бая много време все си мисля че това няма да остави мотора без последствие.Тревогата ми е за онази свещ която си играе свободно в леглото, мотора си духа от там и губи компресия и въобще от къде ми дойде това до главата, не знам.Много не ми се иска да се отваря глава и въобще да се бърка из мотора,стане ли това, за мен колата вече няма да е същата.Май че на есен ще се командировам пак до Германия за друга 166-ца...
    не можеш ли да я завиеш пак или я откъсни и нея...
    и на мен това ми е мъка да не казвам че съм леко измамен в тази ситуация тъй като човека си ми взе парите и ми вика "чакай мотора сам ще ги изплюе"
    малко педераска работа, а месеци по-късно ми казва съвсем друго "ми то трябва главата да се сваля" ми бабината ти транкина....
    и сега при палене съм като някъв стар дизелов кошник дето е здухал от всякъде, а то си иска свещи.
    Не знам аз за сега НЯМА да свалям главата. Що се отнася до свещите НЯМА да паднат в мотора, но не щат и да излизат.

  11. #41

    Default

    Свалянето на главата не е чак толкова страшно нито сложно,нищо няма да и стане на колата,смяната на съединител е доста по трудоемко и неудобно за работа.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #42
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Eй това вече ми уби ентусиазма,аз скоро четох за един колега който имал скъсана свещ и след 4 месеца колата я "изплюла" обаче година и пловина ми се струва бая много време все си мисля че това няма да остави мотора без последствие.Тревогата ми е за онази свещ която си играе свободно в леглото, мотора си духа от там и губи компресия и въобще от къде ми дойде това до главата, не знам.Много не ми се иска да се отваря глава и въобще да се бърка из мотора,стане ли това, за мен колата вече няма да е същата.Май че на есен ще се командировам пак до Германия за друга 166-ца...
    Аз ти написах по-горе, ма явно не си го прочел. Колата наистина няма да е същата - ще върви повече и ще ускорява по-добре. Сега заради тъпия ЕГР в отворите на клапаните е пълно с гняс (сигурно си забелязал по колектора) която направо души двигателя.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  13. #43
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Вчера бях при един приятел, който има сервиз и което е по важно, голям опит с италиянски коли.Човека доста се помъчи но в крайна сметка нищо не направи.Явно случая е от най тежките и за мен оправия едва ли ще има.Проблема с въпросната свещ е че дори при много яко дърпане тя не излиза.Ако недай се боже се счупи, другото парче си остава в цилиндъра и в края на краищата пак се минава на вариянт с отваряне на главата.За мен тази свещ едва ли ще успее да изкочи от налягането на двигателя при поолжение че от там изпуска компресия.Лошото е че когато паля колата, тя заработва с един цилиндър по малко,започва да тресе и това може да доведе до скъсване на тампони и какви ли не още поразии.

  14. #44
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Не върши глупости.По-добре загуби един ден да свалите главата.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #45
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Не върши глупости.По-добре загуби един ден да свалите главата.
    Освен това, давате ли си сметка какво става с лагерите и особено с биелните. До като мотора изплюе свещите, ще изплюе и останалите си карантии.
    Свалянето на главата върши чудеса.
    Не си играйте на дребно.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •