Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 91

Thread: моля спешно за помощ

  1. #61

    Default

    Те са две изглеждащи еднакво букси,едната е с 6 ,а другата не -така ли.А онова цилиндърче до релето за какво е ,като изключа мотора до бръмчи известно време.Интересно ми е колко неработещи имам.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #62
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Имам един въпрос-възможно ли е да проверя кои са изгорелите свещи, като сваля буксите от релето и закача единия край на пробна лампа на положителния полюс на акумулатора , а другия край допирам до клемите в буксата,ако свеща работи би трябвало лампата да светне.
    Откачваш буксата с кабелите за свещите от релето и с друг кабел от плюса зад казанчето за антифриза почваш да докосваш на всеки пин.Има ли искра свеща работи.Няма ли значи не работи.Същата процедура можеш да правиш и директно на всяка свещ.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  3. #63

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Откачваш буксата с кабелите за свещите от релето и с друг кабел от плюса зад казанчето за антифриза почваш да докосваш на всеки пин.Има ли искра свеща работи.Няма ли значи не работи.Същата процедура можеш да правиш и директно на всяка свещ.
    С пробна лампа или мултицет ми се струва по добре,това с даване на късо не ми се нрави много
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #64
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Колега хубаво прочети цялата тема-свеща която сте отвили и не излиза се вади със гайка срязана на две!http://www.mercedes-club-bg.com/foru...showtopic=8238

  5. #65
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    С пробна лампа или мултицет ми се струва по добре,това с даване на късо не ми се нрави много
    Не даваш на късо.Просто подаваш + на свеща и трябва да почне да подгрява.Искрата идва от голения ток който черпи свеща, не от късо.Няма ли искра значи не черпи ток и свеща не работи(или кабела до нея е прекъснат)
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  6. #66

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post


    Не даваш на късо.Просто подаваш + на свеща и трябва да почне да подгрява.Искрата идва от голения ток който черпи свеща, не от късо.Няма ли искра значи не черпи ток и свеща не работи(или кабела до нея е прекъснат)
    Да разбрах,мерси,от малък не си падам по електричество
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #67
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Четох за начина на развиване с рязана гайка и сякаш ми се струва че си заслужава да опитам.Все пак имам малко резерви, тъй като резбата която би следвало да се "захапе" от рязаната гайка се е показала твърде малко.Мисля си че може да използвам и малко газ за да разкисне нагара но ме е страх да не проникне в маслото, че при такова положение ще трябва да го изхвърлям а е само на 1000км пък и хич не е евтино.Ще видим,утре очаквам да стане най накрая нещо хубаво,че откакто е дошла новата година все беди и поразии се случват.

  8. #68
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Колеги,с голямо задоволство трябва да заявя че проблема със свещите днес бе разрешен.Парчето от скъсаната свещ на 4-ти цилиндър беше набито в цилиндъра и съответно извадено през отвора на дюзата с един тънък магнит,а свеща на 1-ви цилиндър, която беше цяла но не можеше да се развие, беше скъсана чрез леко почукване наляво надясно(отне доста време и клатене)след което остатъка от въртешното парче (нагревателя)беше набито също в цилиндъра, после остатъка от корпуса на свеща беше провъртян с едно свредло 8мм и след като стана на люспа бе изваден на парченца .С един метчик прокараха резбата тъй като беше замазана от въртенето с бургия, парчето от свеща и стружките бяха извадени също през отвора на съответната дюза.Имаше и инфарктни моменти,например като я запалих, че като взе да трака,рекох си айде задра някое парче в цилиндъра,но в последствие се оказа че дюзата не била обезвъздушена и след няколко форсирания проблема се оправи,но в началото всички го снесохме.В края на краищата всичко се оправи

  9. #69
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Колеги,с голямо задоволство трябва да заявя че проблема със свещите днес бе разрешен.Парчето от скъсаната свещ на 4-ти цилиндър беше набито в цилиндъра и съответно извадено през отвора на дюзата с един тънък магнит,а свеща на 1-ви цилиндър, която беше цяла но не можеше да се развие, беше скъсана чрез леко почукване наляво надясно(отне доста време и клатене)след което остатъка от въртешното парче (нагревателя)беше набито също в цилиндъра, после остатъка от корпуса на свеща беше провъртян с едно свредло 8мм и след като стана на люспа бе изваден на парченца .С един метчик прокараха резбата тъй като беше замазана от въртенето с бургия, парчето от свеща и стружките бяха извадени също през отвора на съответната дюза.Имаше и инфарктни моменти,например като я запалих, че като взе да трака,рекох си айде задра някое парче в цилиндъра,но в последствие се оказа че дюзата не била обезвъздушена и след няколко форсирания проблема се оправи,но в началото всички го снесохме.В края на краищата всичко се оправи
    Даам демек накрая се оказа че съм прав, ама които още невярва да си сваля главата или да кисне у корселин докато сама не излезне.......след година.......две.....

  10. #70
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Даам демек накрая се оказа че съм прав, ама които още невярва да си сваля главата или да кисне у корселин докато сама не излезне.......след година.......две.....
    Колега писал съм ти още вчера на лични..

  11. #71
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    В контекста на темата продължавам с един въпрос.При първия опит за сваляне на свещите се появи едно тракане(пляскане) което е само в диапазона 1400-1500 об. и то при положение че мотора е натоварен(колата се движи и подам повечко газ) а и също така е студен.След като загрее това тракане като че ли се губи, или поне намалява драстично.Има моменти, в които се чува по слабо и обратното.Честотата му е като на единично тракащ повдигач или клапан.От начало си мислех че това е изпускане на компресия от неплътната "превъртяла" свещ,но след като възстановиха всичко, шумът си остана.И малко предистория,след като в сервиза извадиха парчетата от цилиндъра и запалихме мотора от към едната дюза се чу много силен метален звук, но след няколко изфорсирвания звука се загуби.Друго което трябва да отбележа е че колата имаше два прескочили зъба на ангренажа,лично това го видях с очите си.Честно казано, не мога да се начудя как без свещи и с два прескочили зъба на ангренажа, това "животно" палеше в големите студове..
    Last edited by balev64; 03-03-2012 at 19:39.

  12. #72
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мисля, че трябва да свалиш дюзата или дюзите, на цилиндрите от които подозираш, че идва тракането и да се опиташ с оглед или опипване да прецениш дали няма нараняване на повърхностите в следствие от останало парче. Вероятно и по самите дюзи ще има следи.
    Първоначалното изтракване би могло да се дължи именно на това.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #73
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Ами дюзата е вадена след като се получи тракането и по нея нямаше нищо подозрително.Освен това, преди това силното тракане пак си го имаше проблема и по принцип си мисля, че ако има някакво нараняване, то би трябвали да се чува по всяко време и независимо от режима на мотора.По скоро си мисля дали не е дюза.Или неплътност някаква...

  14. #74
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    През зимата когато е по студено и аз имам такова тракане или метално чукане или незнам как да го определя Според мен имам една или повече недобре работещи дюзи Като се постопли и утихва Лятото този проблем изчезва
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  15. #75

    Default

    Не знам дали има някаква връзка в случая, но аз при една изгоряла подгревна свещ усетих тракане в мотора при палене, което след 30-40 секунди изчезва - предполагам е заради ниската температура в цилиндъра от липсата на подгрев и оттам неравномерно горене на сместа или нещо такова (определено не съм компетентен като батките тука, че да знам със сигурност, това е ламерско предположение)...
    След смяна на въпросната свещ това изчезна, а доколкото разбрах, докато свещите загреят няколко паления хубаво да "нагорят" може да има симптоми на изгоряла свещ, дори и мигане на лампата...

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •