Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Търся ръчка за темпопат (Cruise control).

  1. #1
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default Търся ръчка за темпопат (Cruise control).

    Колеги търся да си купя ръчката за мигачите с функцията за темпомат. Моля ако някой продава да ми пише или да ме посъветвате от къде мога да я намеря.

  2. #2
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Влизаш в мобиле.бг и званиш на обявите на коли с 2.0турбо, 2.5, и 3.0 мотора. Почти всички от тях имат. Като търсих за мен на доста места звънях и доста цени чух. Хващай телефона
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  3. #3
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Не би ли трябвало колата да се продава на части (не открих много такива освем 1,2 които го нямат). Струва ми се че от читава кола няма да се навият да свалят ръчката за да ми я продадат отделно.

  4. #4
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    http://www.mobile.bg/5kgaqa преди 2 месеца като я купувах звъннях на обявите от мобиле.бг, звъннах на 10-тина от тях 7-8 я имаха, невярвам да има бум в търсенето на ръчка с круиз, че да са свършили. Колегата също я имаше http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=64888 . Ще намериш спокойно.

    Едит: Естествено, че ще търсиш от кола обявена на части.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  5. #5
    Алфист та дрънка mate545's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    София
    Posts
    113

    Default

    Не само ти търсиш, аз търся от няколко месеца но където и да питам всички ми казват някакви космически суми от порядъка на 150-200лв. Още не съм ходил при италианеца там ще има със сигурност - но нямам време да проверя. Ако искаш мини през италианеца и питай.

    Alfa Romeo 166 2.4 JTD

  6. #6
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Че то и на Италиянеца можеш да му звъннеш вместо да се разкарваш !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  7. #7
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Днес звънях на няколко места и ми казаха, че я имат. Цените които ми казаха са 70-80 лв. Изпращат ги с куриер. 150 лв. е възможно но ако е нова, а аз си търся втора ръка защото няма смисъл от нова.

  8. #8

    Default

    А за какво ти е?
    Ако си тръгнал към Аутобана на Джърманито разбирам...ама тук освен да си качиш с около 1-1.5л. разхода на 100км. пълноценно няма да използваш екстрата.
    Аз я имам и да ти кажа честно само и единствено съм я използвал един път нощно време на "Магистралата" до Нова Загора.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Това за разхода наистина е вярно, моя се вдигна с около 1л. Ако карането ви е предимно градско - смисъл няма. Аз често пътъвам извънградско и по магистрала и си е удобно, заслужава си 1л повече за удобството което ти предоставя круиза. Където пътя го позволява за повече от 10мин винаги го включвам.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  10. #10
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Къде е логиката да се вдига разхода с цял литър, като се кара равномерно и особено ако е равно?
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  11. #11
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Незнам къде е логиката, но вдига разхода. Често пътувам по един път около 70км е включва магистрала(около 45-50км) и извънградско другото. Когато аз си карам колата при поддържане на скорост от 110км/ч разхода ми по борда е 5.1-5.2. С включен темпомат е около 6. Съответно при 130км/ч около 5.8-6 без и около 6.5 с включен темпомат. Замервал съм го и пълно-пълно почти същата работа като борда 0.1-0.3 литра разлика с борда.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  12. #12
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    При некадърно шофиране може и да стигне разлика от литър. Принципно е както е написал колегата в горният пост - "0.1-0.3 литра разлика с борда"

  13. #13
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    тази разлика е възможна, ако има голяма денивелация на терена или се натиска спирачка по някаква причина и после се възстанови скоростта на темпомата, иначе няма логика - колкото по-равномерно - толкова по-икономично...А за грешките на борд комп-а е ясно.
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  14. #14

    Default

    Един литър е приблизително разликата! Не знам що се правите на интересни и се опитвате да спорите????
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  15. #15
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    колега, не се опитваме нищо, просто ми е любопитно защо е така. Аз карам освен Алфите и Крайслер, където няма никаква разлика в горенето с и без темпомат. А ако има 15-20 % разлика, то има логична причина, това е.
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •