Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: внимавайте! антифриз "приста" продаван и като "петрол""

  1. #1
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default внимавайте! антифриз "приста" продаван и като "петрол""

    точка

  2. #2
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Ей затова, такива приста-мриста, петрол, лукойл, ела ме ритни антифризи - и да ми ги подаряват - не. Че отгоре на това, хич не ги продават и по-евтино, като гледам... аз дори, моя червен органичен G12 антифриз на Comma (made in UK), го купих по 7 лв литъра с отстъпката...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе и аз не съм им фен, ама някои хора не търпят да им се дава акъл. все пак който има съмнения относно антифриза си, да сложи една проба във фризера.
    точка

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    По принцип червения антифриз на Приста има добра репутация, доколкото ми е известно...
    Естествено.
    Ма ги питай що наливат син.Сакън за някой лев.После се ще намерят някой да им е крив.
    И ги питай за Рове,Алпин,Игат не са ли чували.Напълно достъпни и качествени антифризи(червени и лилави!!!)
    Никой не ги кара да зимат Бардал,Мотул,Яко,Милърс ама поне достъпния минимум.Разликата е левове.
    И Приста не е боклук.Нито антифриза нито маслата.
    По тая логика ако сложат Приста МД15 и чупат мотор,ще кажат че и маслата са боклуци
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    По принцип червения антифриз на Приста има добра репутация, доколкото ми е известно...
    Аз и от другите съм наливал на предишната кола и не съм имал проблеми, но както знаем всички - никога не е късно да се изложат и те...
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Правите ли разлика между начална температура на кристализация и замръзване Ако не, си направете справка в сайта на Приста. Едното е на -37°, а на тубата пише кога ще стане белята т.е. при -40° Щото аз от този антифриз съм продал доста тонове и си идва със всички сертификати, за разлика от доста други "мътни" незамръзващи течности. Повече по темата няма да пиша щото ще излезе, че го правя тенденциозно ..

    А за концентрата е вярно, ако е истински, т.е. без добавена вода няма никакви свойства, може да издумкаш мотора и на -20° Това, което се продава в мрежата на -60° не е никакъв концентрат - това си е разреден продукт. 1:1 става на -20° Пристенския на 7л концентрат като му сложиш 3л вода става на -70°
    Last edited by code; 03-02-2012 at 16:06.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by tedynaidenov
    Подозираме, че в конкретния случай са сменени етикетите на тубата и вместо концетрат са продали готов за употреба.
    Интересно предположение и много вероятно.
    Червената приста нито е евтина, нито е кофти.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Аз понеже се позарових в темата от оффроуд форума и видях нещо, което лекинко ме озадачи - там пишат, че ако сипеш само концентрат (това е екстремния вариант, нека допуснем, че просто направиш течността с по-висока концентрация: примерно 3:1 или нещо такова в полза на антифриза, а не както повечето етикети съветват 1:1) охлаждането на мотора ще се влоши и може да прегрее, понеже чистия антифриз имал много по-ламави охладителни свойства от сместа с вода (демек разредения)...
    Е това ми е интересно дали е вярно, понеже на последния концентриран антифриз с който профилактично "почерпих" колите, за да се вдигне (пак профилактично) концентрацията му в системата, пишеше изрично, че освен от замръзване, предпазва и от завиране на течността (даже бяха цитирали някакви температури от 150 градуса ако не бъркам)...

    Та ако сте наясно, кажете каква е истината - аз от хора на които им ценя мнението съм чувал, че единствената причина поради която "не е хубаво" да се кара само с концентрат е, че течността така е по-гъста и съответно се товари повече водната помпа (съответно би и се скъсил живота)... Причини свързани с разяждане на уплътнения, недобро охлаждане и т.н. не се споменаваха...

    Доколкото имам бегъл спомен какво пишеше на червената лепенка под капака на бившето КуВе, там говореха за някаква охладителна течност "Алфа Ромео -60" (не "Парафлу" и аз не знам защо), което освен да е (почти) чист концентрат не мога да си го представя какво ще е, за да издържа на минус 60 градуса...
    правилно са писали в офроуд форума
    Quote Originally Posted by code View Post
    Правите ли разлика между начална температура на кристализация и замръзване Ако не, си направете справка в сайта на Приста. Едното е на -37°, а на тубата пише кога ще стане белята т.е. при -40° Щото аз от този антифриз съм продал доста тонове и си идва със всички сертификати, за разлика от доста други "мътни" незамръзващи течности. Повече по темата няма да пиша щото ще излезе, че го правя тенденциозно ..

    А за концентрата е вярно, ако е истински, т.е. без добавена вода няма никакви свойства, може да издумкаш мотора и на -20° Това, което се продава в мрежата на -60° не е никакъв концентрат - това си е разреден продукт. 1:1 става на -20° Пристенския на 7л концентрат като му сложиш 3л вода става на -70°
    мисля че щом на тубата пише -37, това значи че при тая температура на антифриза той трябва да е работоспособен.
    точка

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Кажете тогава с какъв уред може да се измери концентрацията, която не е добре да се надхвърля (примерно до към -40)..?
    уреди си има, но въпроса е че трябва да знаеш на каква основа ти е антифриза - етиленгликол , пропиленгликол...
    другия вариант е в камерата - там показва на -18
    точка

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    А за концентрата е вярно, ако е истински, т.е. без добавена вода няма никакви свойства, може да издумкаш мотора и на -20° Това, което се продава в мрежата на -60° не е никакъв концентрат - това си е разреден продукт. 1:1 става на -20° Пристенския на 7л концентрат като му сложиш 3л вода става на -70°
    То и за това на тубата на истинските и качествени AN-SF червени ,розови,лилави антифризи(какъвто е и Приста) не пише градуси а "САМО" пише концентрат.Отзад в таблицата вече пише пропорциите.
    Да не излезе че си хвала пикочите:
    "Карам изключително с Рове и Игат.Но ми се е случвало да слагам и Приста лонг лайф,Алпине.Особено при честите интервенции на някои от колите.Няма събиране.Само нов и тва е.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Интересно предположение и много вероятно.
    Червената приста нито е евтина, нито е кофти.
    абе гледам модно е напоследък да вземеш от най-евтиния концентрат и да напълниш догоре, така че нищо чудно да са го кръстили предварително.
    точка

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Аз понеже се позарових в темата от оффроуд форума и видях нещо, което лекинко ме озадачи - там пишат, че ако сипеш само концентрат (това е екстремния вариант, нека допуснем, че просто направиш течността с по-висока концентрация: примерно 3:1 или нещо такова в полза на антифриза, а не както повечето етикети съветват 1:1) охлаждането на мотора ще се влоши и може да прегрее, понеже чистия антифриз имал много по-ламави охладителни свойства от сместа с вода (демек разредения)...
    Е това ми е интересно дали е вярно, понеже на последния концентриран антифриз с който профилактично "почерпих" колите, за да се вдигне (пак профилактично) концентрацията му в системата, пишеше изрично, че освен от замръзване, предпазва и от завиране на течността (даже бяха цитирали някакви температури от 150 градуса ако не бъркам)...

    Та ако сте наясно, кажете каква е истината - аз от хора на които им ценя мнението съм чувал, че единствената причина поради която "не е хубаво" да се кара само с концентрат е, че течността така е по-гъста и съответно се товари повече водната помпа (съответно би и се скъсил живота)... Причини свързани с разяждане на уплътнения, недобро охлаждане и т.н. не се споменаваха...

    Доколкото имам бегъл спомен какво пишеше на червената лепенка под капака на бившето КуВе, там говореха за някаква охладителна течност "Алфа Ромео -60" (не "Парафлу" и аз не знам защо), което освен да е (почти) чист концентрат не мога да си го представя какво ще е, за да издържа на минус 60 градуса...
    Това за вероятността за прегряване на мотора заради ползването на неразреден антифриз е съвсем реална опасност. Примерно знам за случай за съсипан двигател от прегряване заради това, че като охлаждаща течност му бяха наляли трансформаторно масло. Между другото, ако разглеждаме нещата само от гледна точка на охлаждащи способности, то водата има по-добри такива свойства от сместа вода-антифриз.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    аз съм с червена приста лонг лаиф и пише че "пази" мотора от прегряване а ся де как да си го обясня това

    Другото което е в 1 друга тема спорихте колко зле бил тоя игат (за маслото) а тука в антифризите го сложихте на челно място .. Как да го разбирам ? Антифриза е мн хубав , маслото е мега зле а ся де луди немци кви са тия прудукти
    Last edited by tqnbtb; 03-02-2012 at 16:45.
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    аз съм с червена приста лонг лаиф и пише че "пази" мотора от прегряване а ся де как да си го обясня това
    Както искаш го разбирай. Аз ти казвам, че чистата вода пази много по-добре двигателя от прегряване отколкото която и да е друга разпространена течност.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    водата дава таман двойно по-добър топлообмен.
    точка

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •