Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Проблем с разхода

  1. #16
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default

    Абе не зная, ама и аз го закъсах. С 19л. минах 102км. Вярно, че я карам само студена ама...??????
    Alfa Romeo - 156 - 1999 - 1.8 16V Twin Spark

  2. #17
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Нормално...аз съм го правил с 1.6ца и то на температури около нулата
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #18
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    И аз на моята засякох грубо 23-25 тея дни, при 11,4 лятото.Явно либовниците ни мразят таа жна студ...
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  4. #19
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default

    мойта удари 16-17/100 градско
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  5. #20
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Аз моята я засякох за да не изпитвам някакви угризения,че от JTD минах на бензин.
    Та сметката ми е 13.3-13.5 граско . Условията на каране са :
    1 . сутрин се пали .... 10-тина мин на място до де изчиста снега и поразмразя прозорците....

    2. Каране 4 км до градината на малката ...гасене после пак палене и до работа 3 км.

    3. Спирам я и цял ден си седи пред магазина ...вечер в 18.00ч се пали и по обратният маршрут.(без да чакам да позагрее)


    Колата се кара полека без да се форсира и да се юрка (първо че съм с дете и второ че пътната обстановка е такава) . Колата е с нов термостат и набухана с чист антифтиз (концентрат)...на 2-рата минута парното почва да си духа топло.
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by gero_records View Post
    Колата е с нов термостат и набухана с чист антифтиз (концентрат)...на 2-рата минута парното почва да си духа топло.
    туй че е само с концентрат въобще не трябва да се гордееш...

  7. #22
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    на мен са ми забавни колеги които си изчисляват колко газ им гори колата като в същото време им преминава на газ когато почти се приберат

  8. #23
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    То е ясно за газта ама тук говорим за бензин! И да разхода е наистинна много висок! За има няма 20 километра градско в Пловдив изгорих по стрелка ужасно много бензин направо не мога да повярвам , даже вчера се гъзих под колата да гледам дали нямам теч от резервоара, Ама напълно нормално де, палиш колата на минусови темп пускам я веднага на MAX за да почни да духа топло веднага на прозореца да го растопи, докато отида до унито което е около 10-15 мин вече се потя в колата , ама стрелката на темп е на около 70... , с чисто нов термостат съм ама ме съмнява , че датчика за купето ме лъжи... , че някой път извънградско от близо 90 пропада на 70 изведнъж. Абе като цяло нека си горят аз съм доволен , паля си сутрин в най-големия студ и ми размразява леда отпреде на прозореца за 2-3 мин и тръъгвам след още малко и се потя а вънка минус темп

    Тука едно леко отклонение, в една тема четох за въпросните реотани които подгряват въздуха? Е точно тази функция MAX като я пусна и ми светка лампата на климатика, това означавали , че се пускат тези реотани? Защото наистина веднага почва да духа топло на предния прозорец.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  9. #24
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    на мен са ми забавни колеги които си изчисляват колко газ им гори колата като в същото време им преминава на газ когато почти се приберат
    прав си колега............на моята кочина разхода на газ е скочил с около два три литра.За сметка на това седмично гори около 20 лева/еквивалента им в литри/ за загряване.За справка при по човешко време това количество ми стига за три седмици...........
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    не забравяйте маневрата бухане в преспа и излизане .
    его пак завале ебаси

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    моята алфинка е засякох на гас когато беше над -15 на празна бутилка която е 60л. побира 48 точно сипах 5 литра и само градско в монтана паля е минава на гас и тръгвам карам малко загрява гася е и после пак и с тея 5 литра колата ми даде 14.6 на 100 =смятам го като деля литрите на километрите

    2.0 тс 155 кончета много съм доволен от нея

    гумите са 185 65 15 държа ги на 2,3-2,5макс
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

  12. #27
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Бе и аз мислех,че заради ниските температури и карането на къси разстояния ми е по-висок разходът ама излезе,че първа ламбда е издала багажа....тотал щета,ич я нема....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  13. #28
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Ми то и аз съм на газ и разхода е доста висок... Преди минусовите температури с 10 лева минавах около 90 км сега за същите пари около 60 километра...
    Разхода го засичам на празна бутилка слагам 10лв и докато свърши Иначе колата я карам на минимум 17км с едно палене а на газ превключва за 3-4 мин след първо палене (колата е гаражна, може би и това е от значение.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  14. #29
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by gero_records View Post
    Аз моята я засякох за да не изпитвам някакви угризения,че от JTD минах на бензин.
    Та сметката ми е 13.3-13.5 граско . Условията на каране са :
    1 . сутрин се пали .... 10-тина мин на място до де изчиста снега и поразмразя прозорците....

    2. Каране 4 км до градината на малката ...гасене после пак палене и до работа 3 км.

    3. Спирам я и цял ден си седи пред магазина ...вечер в 18.00ч се пали и по обратният маршрут.(без да чакам да позагрее)

    Колата се кара полека без да се форсира и да се юрка (първо че съм с дете и второ че пътната обстановка е такава) . Колата е с нов термостат и набухана с чист антифтиз (концентрат)...на 2-рата минута парното почва да си духа топло.
    Е точно така съм и аз, само дето не спирам да оставям детето, а направо карам до офиса. Точно 8 км. са ми от вкъщи до там. И вечер обратно. Аз тази кола съм я карал загряла много отдавна..... и накрая... 20/100
    Alfa Romeo - 156 - 1999 - 1.8 16V Twin Spark

  15. #30
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    13/100 ли е по книга - градско на 2.0 155кс и 8/100 - извънградско, при нормални атм. условия?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •