Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Въпроси за стоповете.

  1. #16

    Default

    Пробвал ли си на Осрам или Филипс? Да не би да ти се събира влага вътре и да е от това?
    Моите се бяха излющили и ги смених с прозрачни, но май ще си взема пак оранжеви понеже мигача изглежда доста грозно зарази блендата отвътре или каквото и да е там в странен цвят.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  2. #17
    започва да се пристрастява moulin_m's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Само Филипс купувам. Задържа се влага, определено. Ама в този студ това е най-маликият проблем. Сега ми е актуална борбата с чистачките, централното заключване... Познати на всички неща
    Lada 1200s - "Госпожата" 1986г. - 2007г.
    Алфа Ромео 146 Boxer '96 2008г. -

  3. #18
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    1

    Default Помогнете!

    По отношение на спуканите стопове - и аз имам този проблем - миналата година ми беше спукан десния - опитах се да запълня пукнатината със силикон, но продължи да пропуска влага, включително в багажника, затова си взех един "нов" от Италианеца и го смених. Миналия месец забелязах, че и левия е спукан (на приблизително същото място, без да е имало удар) и освен това "новият" десен е отново с пукнатина!!! - Явно не са правени за минусови температури нашите нежни машини.
    А сега, ако можете да помогнете - имам проблем със задните светлини: КОГАТО ВКЛЮЧА ЛЕВИЯ МИГАЧ МИГА СЛАБО И КРУШКАТА ЗА СТОПОВЕТЕ И ТО И ДВЕТЕ И ЧАСТИ (5 И 21 W). Резултатът е, че мигачът свети слабо - токът се разпределя и към останалите два консуматора по веригата, а имам съмнение, че ми изтощава излишно и акумолатора, а в тая върла зима всяко ампер-часче си е от значение сутрин при запалването. Не намерих подобен проблем във форума, така че, ако ви е познато - помагайте!
    P.S.
    Още един симптом - като дам ляв мигач и натисна спирачка, започва да мига два пъти по-бързо. Ако са включени аварийните при спирачка започва да мига малко по-бавно. Хайде, решавайчте загадеката сега - аз отивам да замервам веригите!
    Alfa Romeo 146 2.0TD 1998

  4. #19
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by navyflight View Post
    По отношение на спуканите стопове - и аз имам този проблем - миналата година ми беше спукан десния - опитах се да запълня пукнатината със силикон, но продължи да пропуска влага, включително в багажника, затова си взех един "нов" от Италианеца и го смених. Миналия месец забелязах, че и левия е спукан (на приблизително същото място, без да е имало удар) и освен това "новият" десен е отново с пукнатина!!! - Явно не са правени за минусови температури нашите нежни машини.
    А сега, ако можете да помогнете - имам проблем със задните светлини: КОГАТО ВКЛЮЧА ЛЕВИЯ МИГАЧ МИГА СЛАБО И КРУШКАТА ЗА СТОПОВЕТЕ И ТО И ДВЕТЕ И ЧАСТИ (5 И 21 W). Резултатът е, че мигачът свети слабо - токът се разпределя и към останалите два консуматора по веригата, а имам съмнение, че ми изтощава излишно и акумолатора, а в тая върла зима всяко ампер-часче си е от значение сутрин при запалването. Не намерих подобен проблем във форума, така че, ако ви е познато - помагайте!
    P.S.
    Още един симптом - като дам ляв мигач и натисна спирачка, започва да мига два пъти по-бързо. Ако са включени аварийните при спирачка започва да мига малко по-бавно. Хайде, решавайчте загадеката сега - аз отивам да замервам веригите!
    провери си масата на стопа зачисти или направо пусни една нова жичка !стоповете не се пукат от минусувите температури а от загряването на крушката вътре пластмасата се огъва навътре и се пука , на моята го залепих със секундно лепило и лакирах отгоре да не си личи но на първо място сложете си крука 5 вата а не 10
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  5. #20
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Wink

    За съжаление и моите стопове са спукани вертикално точно през средата и двата по един и същ начин. И пукнатината не е от край до край, а започва и свършва на около сантиметър от горния и долния ръб съответно - на тясната секция, където е общата крушка за стоп и габарит. Виждал съм го и на други такива коли - явно си им е слабо място (или слаб инженер ги е проектирал)...
    Проблема със събирането на вода го реших елементарно - с 1,5мм свредло в долната част на тези сектори...

    А колегата с дискотечните светлини отзад - зачисти си буксите! Слаба връзка има някъде - окислено, корозирало... по принцип не е типично са нашите мАКини, ама...
    Last edited by Shider; 12-02-2012 at 01:59. Reason: допълване
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

  6. #21

    Default

    Тъкмо се бях притеснил, че само аз съм с фантомни пукнатини на стоповете. И аз се мъчих със силикон, но не стана, а уж го запълних добре. Секундното лепило е идея. Определено ще го пробвам като се постопли
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  7. #22
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Стоповете не се пукат от студа, нито от удар (ако не е директно по тях де ) - удрян съм отзад...Явно по-силните крушки много ги нагряват (или по-високите). При мен са ок със стандартните крушки, но се замислям за светодиодни крушки. Някой слагал ли е такива, ако да - как са като осветеност и температура? Би трябвало да са по-щадящи за пластмасата на стоповете...

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  8. #23
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Default

    Аз съм слагал такива "крушки" (на мотора, но това няма особено значение). Не греят въобще, не консумират почти нищо, но и светенето им е толкова. През деня габарита не можеш да го разбереш свети ли или не, стопа е малко по-силен, но пак недостатъчно ярък. През нощта се виждат поне че светят, но също не бях доволен от разликата във светенето между габарит и стоп, т.е. няма го това сигнално ярко засветване на 21в нажежаема жичка. Прецених, че е по-безопасно да карам със стандартните крушки.
    При новите модели мпс-та светодиодите са си изчислени като яркост и брой, и са разпределени по цялата площ на осветителния елемент - че и за това си има строги стандарти кое, как и колко трябва да свети.
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

  9. #24
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Колеги на мен също ми бе спукан десният стоп точно там където се обозначили с 1 иначе бе като аквариум само рибка му липсваше и от там със секундно лепило го оправихме вече няма такива проблеми, но внимавай те после да не побелее не прекалявайте с лепилото повече прецизност!
    А не знам поради каква причина същият стоп ми свети по-слабо,вътре не е мръсен измит е ти доста хубаво?
    Със фолио за затъмнияване на стъклата външно ще може ли да се затъмни стоповете? Някой да е опитвал..
    Last edited by Gena7a_Turb0; 18-02-2012 at 18:26.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •