Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Въпроси за стоповете.

  1. #1

    Default Въпроси за стоповете.

    Как трябва да светят стоповете на 146 при включени фарове? Виждам 146-ци на които им светят само самите стопове (1) постоянно и по-ярко като е натисната спирачката. А при мен и на други съм виждал да светят стоповете (1) и това модулче (2) постоянно. Та се чудя тези (2) постоянно ли трябва да светят или са фаровете за мъгла. Питам защото моето бутонче за светлините за мъгла отзад не работи, но и индикацията не свети на таблото.

    Точно през средата на стопа пластмасата е сцепена. По абсолютно еднакъв начин от двете страни и не от горе до долу, а само около 7см в средата на самия стоп. Сякаш е имало напрежение там в пластмасата и са се спукали, като се е образувало ръбче от разминаването на двете парченца пластмаса. Супер странно - няма удари и т.н. а съвсем идентично и на двата стопа. На някой случвало ли му се е ?

    Дразни ме, че различните модулчета на стопа изглеждат по различен начин.. все едно са избелели или нещо такова. Има ли някакъв начин да ги пръсна с някакъв спрей или друго така, че целия стоп да изглежда еднакво в различните си части. Като условието е да не се намали светлопропускливостта... поне ако се намали да не е много.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0664.jpg  
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  2. #2

    Default

    При мен 1 и 2 светят постоянно, като натиснеш спирачката 2 светва по-силно. Разбира се има хора, на които 1ците са им изгорели и пак си карат. Може също да се направи единиците да светят постоянно, а като натиснеш спирачката да светват 2ките.
    Не знам всъщност как е оригинално.
    Фарът за магла е от дясно на лявата 2ка.
    А от ляво на дясната 2ка ти е задната.

    По другите върпоси не съм се заглеждал при мен как.

    П.П. объркал съм се. Като натиснеш спирачката 1 светва по-силно. Може да караш само с работещи единици. Също може 2ките да ти светят постоянно, а като натиснеш спирачката да светват 1ците.
    Last edited by soldier; 04-02-2012 at 12:48.

  3. #3
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Попринцип на фарове, би трябвало да светят 1 и 2 , и като се натисне спирачка,да светва по-силно 1

    А на тия които им светят само 1......значи са им изгорели крушките на другата секция

    А стопчето за мъгла е следващата сексия. На десния стоп мисля,че беше светлината за задна,а на левия е тая за мъгла
    146 Turbo

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Попринцип на фарове, би трябвало да светят 1 и 2 , и като се натисне спирачка,да светва по-силно 1

    А на тия които им светят само 1......значи са им изгорели крушките на другата секция

    А стопчето за мъгла е следващата сексия. На десния стоп мисля,че беше светлината за задна,а на левия е тая за мъгла
    Да сега като се замислих е обратното на това, което съм написал. 1 светва по-силно, а не 2.

  5. #5
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    .... Също може 2ките да ти светят постоянно, а като натиснеш спирачката да светват 1ците.
    Тоя номер ми се струва,няма как да стане .....
    146 Turbo

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравей колега, значи 1 и 2 трябва да светят, когато си на габарити или на фарове.Като натиснеш спирачката светва по силно 1. За мъгла свети това на левия стоп, където е до 2, а на десния това е за задна. Аз като взех моята светеха само мигачите и третия стоп нищо друго. Ходих при електричар и той ме убеждаваше че това на левия стоп до 2 е за задна, каза тук не идва ток като включиш на задна и искаше от десния дами прокарва кабел да свети от двете страни. Оказа се, че повечето неща не светят, щото имаше окисляване между крушките и пластинките, почистихме ги и всичко светна. Като натиснах копчето за мъгла и ооооо чудо светна на левия стоп това дето уж беше за задна и майстора вика , това нее за задна. Аз му викам много ясно, че нее виж, че свети червено и падна голям смях. Ако беше прекарал кабел щеше да стане интересно.
    Поздрави!!!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Тоя номер ми се струва,няма как да стане .....
    Ако сложиш крушка 21w, вместо 5/21w няма ли да стане?
    Мисля, че веднъж ми беше изгоряла само тънката жичка и светеше само като натисна стопа.

  8. #8
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    Ако сложиш крушка 21w, вместо 5/21w няма ли да стане?
    Мисля, че веднъж ми беше изгоряла само тънката жичка и светеше само като натисна стопа.
    И ква е идеята на това? да сменяш крушката с такава каквато не трябва да бъде......то ясно че всичко може да стане,дори и мигачите да ти светят като натиснеш спирачка,ама......
    146 Turbo

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    5/21 крушка е с 2 пъпки на задника
    стоповете са с леко различен цвят щото са с 2 пласта пластмаса. вътрешния е филтъра с който свети светлината, а външния червен е само за красота. другото за светенето са го обяснили колегите.
    точка

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    И ква е идеята на това? да сменяш крушката с такава каквато не трябва да бъде......то ясно че всичко може да стане,дори и мигачите да ти светят като натиснеш спирачка,ама......
    Ти каза, че няма как да стане. Аз пиша как може да стане. Каква е идеята иначе не знам.
    Първоначално описах всички варианти, които съм срещал по улиците.

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    По т.3:

    И мен навремето ме дразнеше, та ги пръсках с цветен спрей за стопове - червен на "Дупликолор". Стана доста по-добре.

    Недостатък е, че мигачите почват да светят повече към червено, а светлината за задна розово А и не е много трайно, след време избеляват.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00265.jpg  
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #12

    Default

    Мерси на всички. Стана ми ясно за първата точка
    Тонов, намалява ли драстично светлината с този спрей? А ако се пръсне с лак отгоре дали ще избелее ?

    На някой спукани ли са му като на мен стоповете?
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  13. #13
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    На мен ми е спукан левия,даже и с водичка се пълни.
    Като се затопли времето ще го лекувам нещо
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  14. #14
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by CHILIEV View Post
    Мерси на всички. Стана ми ясно за първата точка
    Тонов, намалява ли драстично светлината с този спрей? А ако се пръсне с лак отгоре дали ще избелее ?

    На някой спукани ли са му като на мен стоповете?
    Не се намалява хич, той е червен Ако беше черен щеше да намалее. А виж с лак не съм пробвал, но четох някъде че имало ефект.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  15. #15
    започва да се пристрастява moulin_m's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Колеги, само се включвам, за да кажа, че съм си патил от по-силна крушка за габарита - направо ми се стопи пластмасата на фара (отвътре). Слагайте само оригинални крушки, за да не стават бели, че излиза скъпо после.
    Отделно така и не случвам на крушки за мигачите (задните). Аз ли купувам боклуци, само боклуци ли се продават? Жълтият цвят на крушката започва да ми се люпи и хем прави боклук, хем се променя светлината, която излъчва.
    Lada 1200s - "Госпожата" 1986г. - 2007г.
    Алфа Ромео 146 Boxer '96 2008г. -

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •