Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Съвет и Цени за Съединител?!

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default Съвет и Цени за Съединител?!

    Колеги какви са цените на Подсилените съеденители понеже мисля да си купя такъв, защото колата има ремап и ще сменям съеденителя и съм чел че не е зле да се сложи подсилен макар и нищо да не ми говори какво точно представлява и има ли смисъл от такъв ако разликата е 100лв отгоре примерно. Ако някой е запознат моля да каже. Поздрави
    П.С КОЛАТА Е 145 1.9ЖТД

  2. #2
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    притискателя е по як ... и уж държи повече нютони а в твоя случай си е добре да сложиш такъв .. И все пак не прибързвай нека и знаещите да кажат
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  3. #3
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    От този каталог http://www.schaeffler.com/remotemedi...e_en_fr_es.pdf можеш да видиш съединители на LUK където за нашие модел е 624 3007 00 , мисля че този който е за 2.4JTD , пасва и на 1.9 , тоест номер 624 3008 00 . И до колкото знам в ценово отношение е по евтин от Valeo-то с 100-200 лева . Нека и по-знаещите споделят мнение все пак.
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    Добре за какви цени говорим струва един Подсилен съеденител...долу горе, на мене ми стана ясно че точна цена не мога да получа ама поне ориентировъчно..Ако ще струва 1000лв да си го държат..ПРИМЕРНО

  5. #5
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Ми незнам , но май Valeoto e към 600 ... има хора във форума които се занимават с това , те да кажат
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  6. #6
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    ако няма да сменяш турбини, дюзи и да правиш силов тунинг близък до 300 коня, зимаи си каквото дават по каталог "евтинко" и не се занимаваи с глупости!!! Какъвто и ремап да ти е направен, купето е леко и нютоните не са много че да пребоксуваш съединителя
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  7. #7
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Ми малко е спорен въпроса за след ремап при дизелите... нютоните значително се повишават и определено се отразява на живота на съединителя.
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  8. #8
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by S_G_M View Post
    Ми малко е спорен въпроса за след ремап при дизелите... нютоните значително се повишават и определено се отразява на живота на съединителя.
    купето е сравнително леко и нютоните на 1.9 жтд не са чак толкова големи че да се притеснява от ремапа, тоя съединител се монтира и на 166 2.4 жтд ти си направи сметка какъв запас има
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    Незнам НО проблема е не е че боксува а че от 1900 до 2300 оборота като и дам пълна газ колата тресе адски много докато стигне 2400-2500 оборота и там спира.. и от там си правя изводи че е съеденител...Даже веднъж като и бях дал така газ почна да вие нещо адски силно...щом от друга кола да ме чуят приятели в движение със пусната музика..Незнам от какво може да е.. дали пък съеденителя си е наред и нещо скоростната кутия прави този проблем...П.С Това тресене го прави на по високите скорости 3,4 и 5.. понеже по бавно си вдига оборотите което е нормално ..

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Quote Originally Posted by vankichaaaa View Post
    Незнам НО проблема е не е че боксува а че от 1900 до 2300 оборота като и дам пълна газ колата тресе адски много докато стигне 2400-2500 оборота и там спира.. и от там си правя изводи че е съеденител...Даже веднъж като и бях дал така газ почна да вие нещо адски силно...щом от друга кола да ме чуят приятели в движение със пусната музика..Незнам от какво може да е.. дали пък съеденителя си е наред и нещо скоростната кутия прави този проблем...П.С Това тресене го прави на по високите скорости 3,4 и 5.. понеже по бавно си вдига оборотите което е нормално ..
    Колега и аз го имах същия проблем преди и като махнах "хубавия" чип който ми бяха направили и се оправи

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    Разбирам Колега, но въпроса не е да махна чипа, а да отстраня проблема и точно това се опитвам да разбера..от къде идва..Ти знаеш ли при теб от къде беше..Явно е настроена така че в тея обороти да пуска повече нафта, но сигурно пуска прекалено много и се товари нещо: я скоростна кутия я съеденител незнам и аз какво..И точно това се опитвам да разбера, защото рано или късно според мен ще стане беля...Колата се тресе цялата имам чувството че ще хвъркне двигателя..обаче не вярвам да е от него ами нещо по тая система..Не мога да го обесня с думи проблема ,но според мен не е малък..а да си махам чипа не мисля понеже със чип вече ми се струва бавничка..Аз знам как да я карам че да не тресе между тези обороти натискам плавно газта докато не мине 2500 след това няма проблеми.. но тея оборти са най комерсиални за всяка кола 1800-2400/500, но като я кара някой друг веднага идва проблема което е нормално все пак аз съм свикнал на колата понеже е моя и я карам най-често аз..Моля ако в момента Тонов, Мордохай Или БоБо четат темата да си кажат мнението от какво може да бъде, почти 100% съм сигурен че не е от съеденителя (предвид това което се изписа и това което колата прави) не буксува въобще, а тресе яко! ПОЗДРАВИ!!
    Last edited by vankichaaaa; 07-02-2012 at 19:43.

  12. #12
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by vankichaaaa View Post
    Разбирам Колега, но въпроса не е да махна чипа, а да отстраня проблема и точно това се опитвам да разбера..от къде идва..Ти знаеш ли при теб от къде беше..Явно е настроена така че в тея обороти да пуска повече нафта, но сигурно пуска прекалено много и се товари нещо: я скоростна кутия я съеденител незнам и аз какво..И точно това се опитвам да разбера, защото рано или късно според мен ще стане беля...Колата се тресе цялата имам чувството че ще хвъркне двигателя..обаче не вярвам да е от него ами нещо по тая система..Не мога да го обесня с думи проблема ,но според мен не е малък..а да си махам чипа не мисля понеже със чип вече ми се струва бавничка..Аз знам как да я карам че да не тресе между тези обороти натискам плавно газта докато не мине 2500 след това няма проблеми.. но тея оборти са най комерсиални за всяка кола 1800-2400/500, но като я кара някой друг веднага идва проблема което е нормално все пак аз съм свикнал на колата понеже е моя и я карам най-често аз..Моля ако в момента Тонов, Мордохай Или БоБо четат темата да си кажат мнението от какво може да бъде, почти 100% съм сигурен че не е от съеденителя (предвид това което се изписа и това което колата прави) не буксува въобще, а тресе яко! ПОЗДРАВИ!!
    колега "чипа" ти е кофти квото се сетиш по колата да смениш (със стокови не спортни) пак ще прави така
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    Възможно е..Абсолютният ПАС съм, ако разбирах нямаше да да пусна тази тема във форума..Благодаря за отговорите колега, сигурно наистина е така, Но въпреки това ми се иска да чуя и Мнението На Тонов, Мордохай И Бобо макар и на сляпо във форума, може да са се сблъсквали с такъв проблем..

  14. #14
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Точно тоя диапазон на обороти който си посочил, съответства на зоната с максимален въртящ момент. Обикновено тресенето е от приплъзващ съединител.

    "Чипът" обикновено вдига въртящия момент с 30-ина процента и стоковите части може и да не издържат.

    Това е моето мнение
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    Един вид ако е съеденител трябва да си купя подсилен както и бях посочил отначало в темата? Благодаря ти за мнението колега, лошото обаче е че сигурно и да се отвори съеденителя не е сигурно дали ще се разбере дали именно от съеденителя идва проблема..

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •