Results 1 to 12 of 12

Thread: Прехвърляне на винетен стикер при смяна на стъкло

  1. #1
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Прехвърляне на винетен стикер при смяна на стъкло

    Здравейте!

    Не можах да намеря еднозначен съвет как се процедира в случай, че се сменя предно стъкло с вече залепена на него винетка.
    Предстои ми смяна на стъклото заради малка шупла. Не съм залепил винетката все още, но ми предстои ходене извън града преди да сменя стъклото. Ако лепна стикерчето на старото, има ли вероятност да се наложи да купувам нова винетка след това?

    Благодаря предварително
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #2
    THE DOCTOR soldier81's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София/Дупница
    Posts
    286

    Default

    Там където сменяш стъклото,ще ти прехвърлят всички стикери на новото стъкло.Поне в София така правят.
    155 TS 8V-Medium +146 1,6 Boxer
    Suzuki Gsx-r K6 1000+Suzuki VStrom 650-служебния+Ducati 800SS-R.I.P.


  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ако не, с частта от стъклото с винетката,другия стикер и касовата отиваш там от където си я купил и ще ти издадат нова. 2 лева май струваше това за стикера.

    ПП
    а не разбирам що трябва да я лепиш. както е на фолиото, мазни го с нещо колкото да се закрепи на стъклото.
    Last edited by kolev; 05-02-2012 at 09:49.
    точка

  4. #4
    THE DOCTOR soldier81's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София/Дупница
    Posts
    286

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ако не, с частта от стъклото с винетката,другия стикер и касовата отиваш там от където си я купил и ще ти издадат нова. 2 лева май струваше това за стикера.
    А прегледа и гражданската?

    Най добре им кажи да ти ги прехвърлят,В Кобра се плаща 5лв на касата тази услуга.Прехвърлянето на огледало за обратно виждане е 2лв.
    155 TS 8V-Medium +146 1,6 Boxer
    Suzuki Gsx-r K6 1000+Suzuki VStrom 650-служебния+Ducati 800SS-R.I.P.


  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    за тях важи същото. разбирасе е най-лесно в сервиза да ги прехвърлят, но и да не успеят- има евтин и легален начин.
    точка

  6. #6
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    В Кобрата иди,винетките от старите ставаха без проблем,за новите не знам,но за стикера за застраховката при застрахователя с нов.

  7. #7
    Ор'гинална с бандИрол viki's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,159

    Default

    В "Кобра " местят всичко срещу 5 лева-поне преди 3 години толкова взимаха.
    На мен камъче ми беше спукало стъклото, и преместиха абсолютно всичко (винетка,гражданска,техничеки преглед и стикер от Италфест хи-хи)
    “And what is good, Phaedrus, And what is not good— Need we ask anyone to tell us these things...?”
    ― Robert M. Pirsig, Zen and the Art of Motorcycle

  8. #8

    Default

    Всички легални и нелегални начини вече бяха описаин. Аз ще опиша процедурата, ако сам решиш да си я местиш.

    Винетката се мести лесно. Трябва ти топъл гараж- след като колата се темперира на 20-тина градуса взимаш един сешуар и нагряваш стъклото от външната страна на мястото където е винетката. Нагрява се бавно и от по голямо разтояние, за да се избегне прекомерно температурно разширение и да пръснеш стъклото. След това с един парцал намокряш винетката (най- добре през това време нагряването на стъклото да продължи). После с бръснарско ножче (аз лично предпочитам с ръце да го правя), започвам много, много бавно да отлепяш, като продължаваш да мокриш отлепената вече част с вода (пръскаш с пулверизатор например). Процедурата изисква търпение и малко сръчност.
    Lexus IS200

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Азпа да питам, днес по невнимание вместо да изчегъртам старата гражданска, махнах годишната винетка и на нейно място залепих новата гражданска, като през цялото време се чудих що тая година е зелена .И ся да питам ако гражданската е зелепена в дясно правят ли проблем, иначе срещу пет лева ще ми я преиздадат.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Оправих го за 5 лева.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #11

    Default

    Доколкото си спомням, някъде четох, че ако си пазиш, прозрачната подложка на винетката с бар кода, касовата бележка, както и протокол от КАТ или застрахователи, не би имало никакъв проблем, отново да ти дадат нова, от мястото където си я закупил.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Доколкото си спомням, някъде четох, че ако си пазиш, прозрачната подложка на винетката с бар кода, касовата бележка, както и протокол от КАТ или застрахователи, не би имало никакъв проблем, отново да ти дадат нова, от мястото където си я закупил.
    Ми нали затова писах че съм си оправил проблема за 5лева - толкова струваше в Армеец да ми издадат нов стикер.Някои компании държат дубликатите да се издават в техните офиси а не там където си сключил договора.Армеец е от тях.Никакви драми нямаше, ссрещу представен договор за 5 минути срещу пет лв.Просто казах че при залепването съм го унищожил без да искам и толкоз.

    п.п. А ся си напънах мозга и осмислих.За винетката не знам, тя и без това изтичаше, така че си купих направо за 2015г, аз помислих че за гражданската говориш.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •