Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Темперетура през зимата на 2.0 тс

  1. #16
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    Извинявам се,че ползвам темата на колегата аз не съм за този раздел,но все пак да попитам защото съм със същият мотор това нормална температура ли е при извън градско каране?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 05052011.jpg   05052011(002).jpg  
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  2. #17

    Default

    Колега,термостата ти е останал леееко открехнат.Иска нов,според мен,а и според повечето други колеги.

  3. #18
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Коя от температурите да е нормална Аз виждам две снимки и то доста различни
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by stefoo View Post
    Извинявам се,че ползвам темата на колегата аз не съм за този раздел,но все пак да попитам защото съм със същият мотор това нормална температура ли е при извън градско каране?
    Разликата при двете снимки е около 10 градуса. Ако и двете са правени не по-малко от 15 - 20 минути след студен старт, мисля, че имаш проблем с термостата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20

    Default

    При мен стрелката стои като при нощната снимка и смятам, че е нормално.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #21

    Default

    Колеги нека кажа и аз нещо.Моята алфа е 2.0ТС и не съм забелязал температурата да ми варира.От моя опит с други коли знам ,че най вероятно не затваря добре и част от антифриза се завърта и през големия кръг, затова ти играе температурата.Не е задължително обаче термостата да се е прецакал.В доста от случаите по оста по която се движи мембраната се хваща котлен камък или мръсотия и не позволява да се свие максимално и да затвори плътно.Тази ос може да се почисти и термостата става като нов.Това става само ако мембраната е здрава.

  7. #22
    започва да се пристрастява Alfation's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София, Гео Милев
    Age
    33
    Posts
    40

    Default

    Да се възползвам от темата и тук да питам. Значи след по-бавно каране или в задръствания, стрелката ми тръгва към делението над 90C, но след като загася и веднага пак запаля, заковава на 90.. Датчика ли е заминал или е нещо по-кофти? Термостата е сменян преди 3 месеца
    Alfa 166 2.0 TS
    Alfa 166 V6 TB RIP
    Alfa GT 2.0 JTS

  8. #23

    Default

    Някои колеги май много се втеляват с тази стрелка. Все пак индикацията, която виждаме не е цифрова и стрелката не може да отчете, а пък дори и да може не можем да забележим такива малки температурни разлики. Датчика може да по-муден, но това зависи и от гъстотата на охлаждащата течност, както и наслоени твърди частици по площта, която контактува с течността.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •