Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 62

Thread: Въпрос за СД–чейднжър

  1. #46
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    Колега мн. тертиплийско си го направил...Би ли написал подробно инфо как се прави точно?
    Коя част по точно те интересува как се прави.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Само с избора на CD ли се активира входът или трябва да има и прочетен диск?

    Поздравлиния за изпълнението на буската! Идеята е много добра. Така външният източник си седи прибран в кутията и същевременно е на удобно място.
    Трябва да има и прочетен диск и прекъсва когато свърши дискът и зарежда следващия но на 80-90мин. прекъсване за 10 сек. едвали е проблем пък и няколко пъти съвпада вече със смяната на песента и не се усеща да има прекъсване.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  2. #47
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Ами другия край на буксата която си извел къде си я вързал.Как става фатката че като изкараш жака и чендждера почва да свири до където му е стигнала песента.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  3. #48
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    Ами другия край на буксата която си извел къде си я вързал.Как става фатката че като изкараш жака и чендждера почва да свири до където му е стигнала песента.
    Не е до каде му е стигнала песента колега, чейнджара си свири постоянно, но си му заместил аудио сигнала с този от устройството което си включил. Чейнджара в случая го използваш да активираш входа на ICS, а буксата с прекъсващ вход представлява ето такова нещо




    Ето и примерен линк http://elimex.bg/en/product/4790/f04...-mounting.html
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  4. #49
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    ами това май си е най-обикновенна 3,5 мм букса ама как трябва да я вържим към ИЦСа
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  5. #50
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    ами това май си е най-обикновенна 3,5 мм букса ама как трябва да я вържим към ИЦСа
    Не е точно обикновена. Би трябвало да има 2 превключващи контакта за двата канала.

    Както е на схемата:




    Трябва да се свърже по следния начин:

    1 - маса (ширмовка)
    2 - вход ICS - ляв канал
    3 - изход CD - changer - ляв канал
    4 - изход CD - changer - десен канал
    5 - вход ICS - десен канал


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #51
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    ще го направя това и аз но като се стопли
    благодаря за инфото
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  7. #52
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Аз използвам това и мога да кажа че звука е доста добър http://www.proarm.info/category/11/aksesoari.html
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails product_133.jpg  
    Last edited by Megadet; 10-02-2012 at 21:27.
    Alfa 166jtd,1999

  8. #53
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не е точно обикновена. Би трябвало да има 2 превключващи контакта за двата канала.

    Както е на схемата:




    Трябва да се свърже по следния начин:

    1 - маса (ширмовка)
    2 - вход ICS - ляв канал
    3 - изход CD - changer - ляв канал
    4 - изход CD - changer - десен канал
    5 - вход ICS - десен канал
    Точно така колега, това имах в предвид.

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    ще го направя това и аз но като се стопли
    благодаря за инфото
    Няма да сажеляваш колега, качеството от звукът е като от чейнджара, е все пак всичко зависи от източника който подава сигнал, защото има телефони примерно където не подържат пълна честотна лента и звукът е много орязан, но с хубав плейар(телефон, лаптоп, Ipod, таблет и всичко друго което има стандартен извод, ако щеш дори и домашно DVD) звукът е перфектен. Аз съм го изкаръл сигналът с букса за 3.5мм жак защото е най-разпространен, но ти ако искаш можеш да си го изкараш с чинчове, дори ако щеш и на букса петица, като едно време. Но не забравяй, че с каквато и букса да го изкараш винаги има преходник и можеш да си го преобразуваш в желания от теб стандарт с лекота, е и с подходящ преходник разбирасе.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  9. #54

    Default

    колеги некой ще каже ли нещо по тоя въпрос?? http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=68233

  10. #55
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by d840 View Post
    колеги некой ще каже ли нещо по тоя въпрос?? http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=68233
    Колега нямаш никъкав проблем да си осъществиш идеята, просто трябва да извадиш пинчетата с кабелите за сигнал от чейнджара към ICS-а и да ги поставиш в празните гнезда на буксата за изход на сигнал от ICS-а към усилвател, а схемата до колко си спомням когато си пусках моя кабел за усилвател е тази (само незнам дали няма разлика м/у различните ICS и имай в предвид че букса "D" не съществува)



    Теб те интересува букса "C", където трябва да преместиш пинчетата както следва:
    от 18 в 3
    от 19 в 1
    от 20 в 2
    а "6" ти е remote, където трябва или да прекараш друг кабел или да използваш някой от буксата за управление на чейнджара (онази кръглата с многото крачета на нея), като замериш отзад точно кое краче от нея става активно (remоte). Като имаш предвид, че начина по който съм ти написъл е за да свържеш усилвателя към изход за задни колони, имай в предвид че после от настройките на самия ICS, като дадеш сигнал към предните говорители ще изключва звукът на говорителите в задните врати и сигналат към усилвателя, съответно можеш да реголираш силата на усилвателя, но заедно с колоните в задните врати. Става вапрос за силата на сигнала спрямо предната линия. Инече при усилване на звукът на ICS ще усилва, както говорителите в четирите врати така и самия усилвател, същото се отнася и за останалите настройки бас, високи, ляв-десен канал и въобще всички настройки на звукът. Ако искаш да го свържеш към предната линия трябва да разместиш пинчетата както следва:
    от 18 в 3 (не се променя)
    от 19 в 4
    от 20 в 5
    6- remote (не се променя)
    Дано съм ти помогнал, ако има още нещо пиши, ще се постарая да дообясня или допълня. А ако те интересува моето мнение, недей да разваляш изградената инсталация за да не съжеляваш после, защото може след време да ти дойде друг акъл, я да сложиш чейнджара, я да си вземеш от ония модерните устройства дето заместват оригиналния чейнджар и подържат MP3 и USB, а и все пак един хубав кабел за сгнал с вградено remote, силиконов с накрайници готов за употреба струва 10-15 лв., убеден съм че те плаши пвече разглобването, но не е чак толкова много. Трябва да свалиш само конзолата с подлакатника м/у предните седалки и задната седалка (тя само трябва да се издърпа нагоре не се развива нищо) и си ти. Ама ти си знаеш. Успех и пиши после за резолтата.
    Last edited by savoibul; 11-02-2012 at 19:49.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  11. #56

    Default

    направих всичко дето колегата писа горе, и нещата заспаха :Р само ремут остана да дръпна от некаде ...

  12. #57
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by d840 View Post
    направих всичко дето колегата писа горе, и нещата заспаха :Р само ремут остана да дръпна от некаде ...
    Колега, свързали усилвател и ако да какъв, в смисъл с туба, баскаса или какво и как свири, че аз си прекарах кабелите и остана да си взема усилвател с туба ама не знам какви (само пробвах с едни на приятел), защото чувам от колеги че колата има страхотна изолация м/у купето и багажника и баса трудно се чува вътре освен ако не е отворен подлакатника на задните седалки. Та ми е интересно ако си подкарал нещо отзад да думка, как е станоло, дали се чува добре и има ли ефект (как се допълва с звукът от ICS)
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  13. #58

    Default

    ми да ти кажа днеска само за проба го включих.. на отворем багжник се чуваше в купето бая... би трябвало на затворен да е още по силно ( поне така са ми били колите до сега)... утре ако имам време ше изкарам ремута, и ще му направя некви донастройки на стъпалото и ще пиша обективно

  14. #59
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by d840 View Post
    ми да ти кажа днеска само за проба го включих.. на отворем багжник се чуваше в купето бая... би трябвало на затворен да е още по силно ( поне така са ми били колите до сега)... утре ако имам време ше изкарам ремута, и ще му направя некви донастройки на стъпалото и ще пиша обективно
    Добре, ще чакам да се похвалиш с резолтата.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  15. #60

    Default

    Всичко вече е навързано и свири.. Резултата е Що годе задоволителен... същия говорител ми тресеше голфа яко... тука притриса така да кажа ..
    наи-добре засвири колага отворих откъм багажника пластмасовата капачка за към подлагатника... отвътре в купето си стои затворен подлагатника... ремут дръпнах ок управлението на чейнджара, кабела е СИН... тубата се включва около 5 секунди след като се включи ics..

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •