Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62

Thread: Въпрос за СД–чейднжър

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Делово предложение по въпроса:

    Ако има някой, който толкова държи на това да слуша качествин звук от CD changer, заменям моя cd - changer за един "скапан" Loudlink.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by d840 View Post
    Повече няма да пускам теми че ЗБИХ ХОРАТА ..


    За момента ще сме на трансмитерче... и да попитам некой по - разбиращ колега„ защо са толкова скъпи теч чейнджъри за алфа?? намерих си няколко доста добри панасоника с по 10 диска за по 20/30 лв... а докато търсех оригинала се натъкнах на няколко поста с цени над 100 лв :Х
    Мисля, че може да се намери до 100 лв. Не бих казал, че това е скъпо, Loudlink-ът и другите подобни са по 200+ лв.

    ---------- Post added at 16:14 ---------- Previous post was at 16:07 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Делово предложение по въпроса:

    Ако има някой, който толкова държи на това да слуша качествин звук от CD changer, заменям моя cd - changer за един "скапан" Loudlink.
    Нещо си се объркал, колега. Аз ти давам един трансмитер с плеър от 20-тина лева за твоя cd - changer

    Никой не е оплювал мп3 плеърите, които се слагат вместо чейнджъра и се управляват от ИЦС-а, но като гледам на колегата как му се дават пари, безсмислено е да говорим за тях.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    ---------- Post added at 16:14 ---------- Previous post was at 16:07 ----------



    Нещо си се объркал, колега. Аз ти давам един трансмитер с плеър от 20-тина лева за твоя cd - changer

    Никой не е оплювал мп3 плеърите, които се слагат вместо чейнджъра и се управляват от ИЦС-а, но като гледам на колегата как му се дават пари, безсмислено е да говорим за тях.
    Аз трансмитер си имам. Но понеже някои колеги изразиха носталгията си по адрес на top - технологията отпреди 20 години, наречена CD-changer от една страна, а от друга яко оплюха MP3 формата, затова направих това предложение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34

    Default

    MP3 формата си е за оплюване, както и онова смешно устройсто наречено трансмитер - за всичко друго, никой нищо лошо не е писал тук.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #35
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Донякъде съм съгласен с теб. Но с една уговорка.

    1 - Двата формата WMA и CD - аудио са с едно и също качество. Така че не е заради плеъра загубата на качество.
    2 - Загубата на качество идва заради начина на вкарване на сигнала в ICS - а. А именно чрез FM трансмитер, който внася шумове, изкривявания и орязва честотната лента.

    Накратко ако подадеш сигнал по кабел от WMA плеър и сравняваш качеството спрямо changer - a, никаква разлика няма да има в качеството. Дори и теоретично.
    разлика принципно има и основно във сцената. да се възпроизведе това, се отдава на много малко аудио системи, а също и малко хора са способни да чуят разликата. твърдение че това може да стане в автомобил ми се вижда смешно. да не говорим че тия "твърди" носители /а вече и "оригиналните" които са по магазините/ са с неясен произход на сигнала и са си откровени лайна ша ма прощавате. качество в тях не търсете.
    точка

  6. #36
    започва да се пристрастява roverbulgaria's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    72

    Default

    Я малко да разводня темата , че стана горещо . ICSa има ли нещо като AUX вход ?? Демек по някакъв начин аз мога ли да вкарам кабел и да слушам от телефона примерно ?? Гледах в Ютуба , че си връзват всевъзможни плеари .

    Относно ченджъра - стига сме спорили !!!! Явно за някой хора е добро !
    Един приятел се мъчеше да ми обясни , че BOSE (оригиналните) колони на 13години не стават за нищо и по-добре да си взема Кенууд но НОВ . И аз понеже съм ТЪП си взех Босетата . Музиката е невероятна .
    Сега разбрах защо се води ТОП озвучение .
    Та има ли вариант от телефона да изкарам музиката ?? Не ми трябва фРашка , не ми трябва диск .

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Ами колега най лесния начин е да си вземеш касетка от която излиза 3,5 милиметров жак които мушкаш в телефона ....Добра алтернатива е това,доста от шумовете които има трансмитера липсват.Марката е HAMA.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  8. #38
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Мойта касетка е от 5лв(други нямаше тогава) и съм предоволен от звука. Отначало купх 2 трансимитера и съм пробвал и със още 5-6 различни, но касетката е в пъти по-добре. Музиката я пускам от телефона. Първоначално ще ти звучи също гадно, но намаляш малко звука на телефона и наместваш еквалайзера и се чува перфектно.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  9. #39
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by roverbulgaria View Post
    Я малко да разводня темата , че стана горещо . ICSa има ли нещо като AUX вход ?? Демек по някакъв начин аз мога ли да вкарам кабел и да слушам от телефона примерно ?? Гледах в Ютуба , че си връзват всевъзможни плеари .

    Относно ченджъра - стига сме спорили !!!! Явно за някой хора е добро !
    Един приятел се мъчеше да ми обясни , че BOSE (оригиналните) колони на 13години не стават за нищо и по-добре да си взема Кенууд но НОВ . И аз понеже съм ТЪП си взех Босетата . Музиката е невероятна .
    Сега разбрах защо се води ТОП озвучение .
    Та има ли вариант от телефона да изкарам музиката ?? Не ми трябва фРашка , не ми трябва диск .
    Мисля, че няма aux вход. Тъпото е, че ако искаш да ползваш входа за changer-a, ICS ът трябва да си познае changer - а. Иначе не си отпушва входовете. Не знам доколко се справяш с поялник в ръка, но ако се разглоби, може да му се изведе такъв вход. Ето малко снимки по въпроса:







    Човекът, който го е правил ползва входа за касетофона. За да заработи обаче неговия предусилвател, трябва да се шунтира и ключето, както ако има вкарана касета.



    Малко е тъпо това изпълнение, но е някакъв вариант.

    PS: Вэпрос към тези от вас, които ползват тези "касети от 5 лв.":

    Имате ли наблюдения какво става с прослушването между каналите при ползването на такива устройства? Или това не е от значение?
    Last edited by ecotronic; 10-02-2012 at 12:29.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #40
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Нямам си идея, сподели ни ако знаеш.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    Нямам си идея, сподели ни ако знаеш.
    Просто питам, дали имате наблюдения по въпроса. Т. е. като ползваш касетата и спреш единия канал от източника, спира ли напълно и на говорителите. Или има прослушване. Тъй като принципът на предаване на сигнала, чрез такава касета е такъв (заради въздушната междина и разсейването на електромагнитните полета от двата канала), че се получава нежелано смесване.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Не няма прослушване, спира моментално. Няма никакви странични звуци от сорта на смущения, заглъхвания и т.н. като при трансмитерите. Аз съм доволен от качеството.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  13. #43
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by roverbulgaria View Post
    Я малко да разводня темата , че стана горещо . ICSa има ли нещо като AUX вход ?? Демек по някакъв начин аз мога ли да вкарам кабел и да слушам от телефона примерно ?? Гледах в Ютуба , че си връзват всевъзможни плеари .

    Относно ченджъра - стига сме спорили !!!! Явно за някой хора е добро !
    Един приятел се мъчеше да ми обясни , че BOSE (оригиналните) колони на 13години не стават за нищо и по-добре да си взема Кенууд но НОВ . И аз понеже съм ТЪП си взех Босетата . Музиката е невероятна .
    Сега разбрах защо се води ТОП озвучение .
    Та има ли вариант от телефона да изкарам музиката ?? Не ми трябва фРашка , не ми трябва диск .
    Има колега начин, аз съм го направил това упражнение, само че има един голям проблем, че да стане трябва да имаш чейнджара. Инече е много просто прекъсваш кабелите (чинчовете), които идват от чейнджара към ICS с една букса, която при включен жак прекъсва сигнала от чейнджара и пуска звукът от жака. А при изключен жак си се активира чейнджара. Ама проблема е в това че за да активираш входа на ICS ти трябва чейнджър, защото при натискане на бутона CD на ICS, ICS-ът изпраща сигнал до чейнджара той го обработва и връща сигнала (говорят си по техен си протокол, това е и една от причиите да не става друг чейнджар на 166) и чак тогава се активира входа CD, т.е. ако нямаш чейнджър не можеш да пуснеш входа на ICS. Инече става добре качеството отговаря (все пак си зависи и от плейара, телефона или др. което изплзваш), шумове няма никакви, от телефона си оправляваш аудиото има си достатачно настройки ехо, еквалайзер и др., а с по-дълаг кабел може да стане и като дистанционо за задните седалки и дори го използваш като функция свободни раце, ето и снимки къде съм извел буксата (само като идея, инече може да си я изкараш където си поискаш)




    П.П. на живо изглежда много добре, няколко човека вече ме питът дали е заводско така колата и как се били сетили от Алфа още през тези години да изкарат вход за 3.5мм жак.
    Last edited by savoibul; 09-02-2012 at 22:39.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  14. #44
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Колега мн. тертиплийско си го направил...Би ли написал подробно инфо как се прави точно?
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by savoibul View Post
    Има колега начин, аз съм го направил това упражнение, само че има един голям проблем, че да стане трябва да имаш чейнджара. Инече е много просто прекъсваш кабелите (чинчовете), които идват от чейнджара към ICS с една букса, която при включен жак прекъсва сигнала от чейнджара и пуска звукът от жака. А при изключен жак си се активира чейнджара. Ама проблема е в това че за да активираш входа на ICS ти трябва чейнджър, защото при натискане на бутона CD на ICS, ICS-ът изпраща сигнал до чейнджара той го обработва и връща сигнала (говорят си по техен си протокол, това е и една от причиите да не става друг чейнджар на 166) и чак тогава се активира входа CD, т.е. ако нямаш чейнджър не можеш да пуснеш входа на ICS. Инече става добре качеството отговаря (все пак си зависи и от плейара, телефона или др. което изплзваш), шумове няма никакви, от телефона си оправляваш аудиото има си достатачно настройки ехо, еквалайзер и др., а с по-дълаг кабел може да стане и като дистанционо за задните седалки и дори го използваш като функция свободни раце, ето и снимки къде съм извел буксата (само като идея, инече може да си я изкараш където си поискаш)
    П.П. на живо изглежда много добре, няколко човека вече ме питът дали е заводско така колата и как се били сетили от Алфа още през тези години да изкарат вход за 3.5мм жак.
    Само с избора на CD ли се активира входът или трябва да има и прочетен диск?

    Поздравлиния за изпълнението на буската! Идеята е много добра. Така външният източник си седи прибран в кутията и същевременно е на удобно място.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •