Results 1 to 11 of 11

Thread: Първи стъпки 1.9 жтд

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    14

    Default Първи стъпки 1.9 жтд

    Здравейте на всички!
    Преди 3 години преживях мъката да ми гъкне ЕКУ на 147-цата 1.6 16в (пълна скръб). Тогава много се бях влюбил, и много страдах като се наложи да я махна.
    Сега с огромна радост искам да Ви се похваля с новата придобивка , за която малко като гръм от ясно небе стана всички и успях да си намеря много изгодно 147 1.9 жтд 8в
    2/3 вр. Климатроник, темпомат и Босе ...... и останалото се знае.... Не мога да Ви опиша радостта си , НО ....
    моля за съвети и препоръки колата е от Милано на 260 хил. км. и въпроса ми е макар и да съм запознат с ЖТД-тата споделете моля наи-важното за модела на кое най-напред да обърна внимание по двг. и след това като електроника това най-много ме човърка не ми се иска ден през ден да ми излизат грешки за щяло и нещяло, наясно съм ,че е капризна колата и вече окачване и т.н. всичко ще си стегна и също така да попитам за Босе-то много е жестока музиката в колата ама да си попитам има ли особености в системата да внимавам да гледам и т.н. и т.н. .....
    Благодаря Ви предварително - чест и почитания!
    Щастлив съм ,че съм отново Алфист!

  2. #2
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Браво, да ти е честита. Но кажи от къде си

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Samcho View Post
    Здравейте на всички!
    Преди 3 години преживях мъката да ми гъкне ЕКУ на 147-цата 1.6 16в (пълна скръб). Тогава много се бях влюбил, и много страдах като се наложи да я махна.
    Сега с огромна радост искам да Ви се похваля с новата придобивка , за която малко като гръм от ясно небе стана всички и успях да си намеря много изгодно 147 1.9 жтд 8в
    2/3 вр. Климатроник, темпомат и Босе ...... и останалото се знае.... Не мога да Ви опиша радостта си , НО ....
    моля за съвети и препоръки колата е от Милано на 260 хил. км. и въпроса ми е макар и да съм запознат с ЖТД-тата споделете моля наи-важното за модела на кое най-напред да обърна внимание по двг. и след това като електроника това най-много ме човърка не ми се иска ден през ден да ми излизат грешки за щяло и нещяло, наясно съм ,че е капризна колата и вече окачване и т.н. всичко ще си стегна и също така да попитам за Босе-то много е жестока музиката в колата ама да си попитам има ли особености в системата да внимавам да гледам и т.н. и т.н. .....
    Благодаря Ви предварително - чест и почитания!
    Щастлив съм ,че съм отново Алфист!
    Смени и първо,всики консумативи,ремъци,масла,филтри.После карай и се кефи.Босе-то няма нищо особено-просто е хубава оригинална музика

    П.С.Добре дошъл отново в сектата,много безавариини км.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Samcho View Post
    Здравейте на всички!
    Преди 3 години преживях мъката да ми гъкне ЕКУ на 147-цата 1.6 16в (пълна скръб). Тогава много се бях влюбил, и много страдах като се наложи да я махна.
    Сега с огромна радост искам да Ви се похваля с новата придобивка , за която малко като гръм от ясно небе стана всички и успях да си намеря много изгодно 147 1.9 жтд 8в...
    Честито, със здраве да си я караш
    А 1.6 с какво ти беше толкова крива?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  5. #5

    Default

    Ако си сменяш консумативи редовно няма да имаш никакви проблеми. ЖТД-то не е претенциозен мотор, сам ще се убедиш. Сипвай си нафта и си свиркай, доволен ше останеш !

    Alfa Romeo GT JTD 16v `04
    Alfa Romeo 147 JTD 8v `02 ex
    Fiat Bravo GT TD100 `97 ex

  6. #6
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Burkan View Post
    Ако си сменяш консумативи редовно няма да имаш никакви проблеми. ЖТД-то не е претенциозен мотор, сам ще се убедиш. Сипвай си нафта и си свиркай, доволен ше останеш !
    Така е, ама тук има и едно условие - внимавай каква нафта сипваш все пак

  7. #7
    Запален алфист krdd12's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    105

    Default

    Пали трактора и пей сърце )
    147, 1.9jtd, 115hp, 8v, 01.2005, FL


  8. #8
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Така е, ама тук има и едно условие - внимавай каква нафта сипваш все пак
    Ееее,може ли па да не се обадиш и ти.,...

    Честито на колегата за избора на най-сполучливия JTD мотор
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  9. #9
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Kamen666 View Post
    Ееее,може ли па да не се обадиш и ти.,...

    Честито на колегата за избора на най-сполучливия JTD мотор
    Пак се заяждаш - честитих на колегата и мисля, че не съм казал нищо лошо в случая. Наскоро имаше даже проблем с нафта от автобуси ли беше, трактори ли
    Какво ще кажеш да престанеш?

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    14

    Default

    Благодаря на всички за пожеланията колеги (надявам се мога така да се обърна към Вас)
    Ще сменя консумативите ангренажен ремък, водна помпа най-напред и после масла пистов ролки и т.н. ...
    В темата по-горе видях въпрос какво се е случило с старата 147-ца 1.6-то - ами тя всичко си и беше добре чаках да навърша годините лъскава чиста обслужена и накрая компа й се омаза - само като се стопли палеше на студен двигател не щеше , а тогава бяха още много скъпи за да сменим компа заедно с целия имобилайзер като ни казаха 3 хилки напрао червен картон

    Но каквото било било сега най-накрая ще се радвам на красавицата с дизеловия дгв. А да попитам колеги тършувах бая по форума , но не намерих целия инструктаж за работа с бордовия двг. ?

  11. #11
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Samcho View Post
    Благодаря на всички за пожеланията колеги (надявам се мога така да се обърна към Вас)
    Ще сменя консумативите ангренажен ремък, водна помпа най-напред и после масла пистов ролки и т.н. ...
    В темата по-горе видях въпрос какво се е случило с старата 147-ца 1.6-то - ами тя всичко си и беше добре чаках да навърша годините лъскава чиста обслужена и накрая компа й се омаза - само като се стопли палеше на студен двигател не щеше , а тогава бяха още много скъпи за да сменим компа заедно с целия имобилайзер като ни казаха 3 хилки напрао червен картон

    Но каквото било било сега най-накрая ще се радвам на красавицата с дизеловия дгв. А да попитам колеги тършувах бая по форума , но не намерих целия инструктаж за работа с бордовия двг. ?
    Ете тук
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...?t=2171&page=2
    пост 25 съм го качил

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •