Results 1 to 11 of 11

Thread: Проблем при запалване

  1. #1
    Младши алфист alfi4ka's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Нови Искър
    Posts
    3

    Default Проблем при запалване

    Колеги, помогнете.
    От два дни вече, колата не може да запали.
    Единия проблем е, че не идва ток до бензиновата помпа.
    Пуснаха се кабели до помпата - работи. В този вариант колата запалва и веднага гасне. След това колкото и да въртиш не иска, трябва да минат 15-20 минути и пак само запалва и веднага гасне. Колата я купих преди две години, няма аларма няма чип с обикновен ключ си е.
    Ако някой може нека ми даде съвет от къде идва проблема.
    Алфа Ромео 155 1,8 16V

  2. #2
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Ако не е имало много бензин в резервоара , се е нагълтала с гадости и може да се е позапушила самата помпа. Поне при мен беше така.
    Стигаше ток до помпата ,заплва и веднага загасва,много е неприятно така.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  3. #3
    Запален алфист Alexandrov70's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    267

    Default

    при мен захрамване на помпата преди завъртане на стартер не се подава,не знам защо.същия проблем ми се появи и се оказа скапан маркуч от помпата до капака на самото тяло,в което е помпата инивомера за горивото.от това се губи налягането и мотора не може да поеме,а само припалва за секунда.свали нивомера,след това извади тялото с помпата и прегледай маркучето,което е там(6-7 см е ,ма прави голямяа беля)
    ALFA 155 SQUADRA CORSE - BULGARIA

  4. #4

    Default

    Най-вероятно се е запушило някъде преди помпата както казва колегата. Като я оставиш известно време и определено количество гориво се просмуква покрай запушеното и като завъртиш пали. Обаче горивото в колкото за 10 сек работа.

  5. #5
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Същите грижи имах по Нова година.Запали като й изключих буксата на ламбдата.В релетата под дебитомера бил проблема,така ми каза майстора!

  6. #6
    Младши алфист alfi4ka's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Нови Искър
    Posts
    3

    Default

    Колеги благодаря ви,
    но проблема се оказа от три неща: eдиният проблем е релето за помпата, не правеше контакт както трябва. Вторият проблем изгорял комутатор и най - гадния проблем за който не очакваше никой от тия които я правехме от конденза замръзнало второто гърне и не можеше да излизат газовете.
    Алфа Ромео 155 1,8 16V

  7. #7

    Default

    От известно време и аз имам подобен проблем.
    Първоначално колата правеше проблем само след дълъг престой (ден, два примерно, не я карам всеки ден)пали и гасне. Така няколко пъти и като задържи вече няма проблеми, върви си, не прекъсва, гасиш, палиш...
    После взе да ми гасне в движение. Тогава започнах да я човъркам-релета кабели, бушони. Проблема е електрически, познавам си колата и знам как се държи когато не й стига гориво. Просто отнякъде прекъсва тока, все едно я гася с ключа. Именно затова и се насочих към клемореда на контактния ключ. Разглобявах, чистих, за момент имаше подобрение, но за малко. Махнах го и започнах да паля с кабели. Пак се държа добре известно време и след това отново същите номера.
    Пак си сложих клемореда и пуснах от него друг кабел за помпата и за още нещо, което така и не разбрах какво е.
    Нещо ми е базикана инсталацията, правени са едни връзки...
    Както и да е, колата започна да пали и уж пак всичко наред.Наложи ми се да пътувам и тръгнах с нея.
    По пътя спирах и я гасих доста. По едно време се получи обратното нещо-връщам ключа,а тя не гасне.
    Затова я гасих няколко пъти на скорост.
    После се оправи и се ме прибра. Спирам пред нас и я гася за няколко секунди и после няма палене. Дори не припалва. Оказа се, че няма ток на свещите.
    Казвам си, че ако беше друга кола да ми е изгорял комутатора, но нали са два.
    Тогава пак почнах да умувам и стигнах до алармата.
    Не знам каква е, взех колата с нея и никога не е работила. Открих, че като размърдам едната букса и започна да припалва. Извадих буксата, беше окислена и направих мост между двата й кабела. Колата започна да пали и работи. Като разделя двата кабела гасне. Изключих и другите букси-работи си.
    Тъкмо си казах, че най-после съм открил проблема и днес пак не иска въобще да запали. Това с алармата беше преди 2 дни, от тогава не съм я палил.
    Не можах да проверя дали има ток на свещите, но мисля, че няма.
    Та след тези дълги обяснения, кажете моля ви кое може да влияе на тока?
    Мисля си за датчик на коляновия вал, как мога да го проверя?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  8. #8
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Мисля си за датчик на коляновия вал, как мога да го проверя?
    За начало му виж конектора до мотора - от дачтика кабела се включва през един конектор към кабела към еку-то. Виж там да няма окисления. Намира се в снопа кабели между мотора и разширителния съд за антифриза.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    За начало му виж конектора до мотора - от дачтика кабела се включва през един конектор към кабела към еку-то. Виж там да няма окисления. Намира се в снопа кабели между мотора и разширителния съд за антифриза.
    Прегледах го още предния път, когато не искаше да запали.
    Изглежда си добре.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  10. #10
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Прегледах го още предния път, когато не искаше да запали.
    Изглежда си добре.
    Провери когато неиска да пали дали има +12V на средния пин от троината букса която се включва във бобината (пробна лампа примерно ще свърши работа)
    По този начин ще се разбере дали и липсва постоянното захранване (+) или липсват импулсите от комутатора!
    Ако има +12 се пренасочваи към комутаторите, откачаш единия и в буксата му м-у 2-ри и маса или м-у 7-ми и маса бодни един светодиот. Когато въртиш да палиш трябва да премигва... Ако няма мигане датчика на вала или захранване на компютъра или някое друго захранване или....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Провери когато неиска да пали дали има +12V на средния пин от троината букса която се включва във бобината (пробна лампа примерно ще свърши работа)
    По този начин ще се разбере дали и липсва постоянното захранване (+) или липсват импулсите от комутатора!
    Ако има +12 се пренасочваи към комутаторите, откачаш единия и в буксата му м-у 2-ри и маса или м-у 7-ми и маса бодни един светодиот. Когато въртиш да палиш трябва да премигва... Ако няма мигане датчика на вала или захранване на компютъра или някое друго захранване или....
    Благодаря за идеите!
    Обезателно ще пробвам.
    Снощи бях свалил акумулатора да го зареждам, днес го слагам и пущината пали. Ще си направя една лампа и следващия път като ми направи номер ще пробвам.
    Обаче от толкова проби май ще се налага да правя стартера, че нещо много взе да стърже.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •