Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55

Thread: Пак тази 155-ца! :)

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    35

    Default Пак тази 155-ца! :)

    Здравейте!Преди време пуснах тема свързана със силно прекъсване на двигателя на моята машинка (155 94" 1.7 ТС) и почти невъзможно палене.След много предложения на колегите от форума проблема се оправи до вчера . Днес смених свещите Денсо 38лв. и нищо!Колата пали много трудно без подаване на газ докрай пали и веднага гасне...след това като запали независимо при какви градуси ПРИДЪРПВА от време на време (доста честичко)от зад Пуши супер много и с 40 лева съм минал 100 км и бензина отиде...Моля помагаите че от 1 месец съм безработен а пара за бензин вече почти неостана .

    П.С.Преди да се появи проблема стария акомулатор беше кипял под папака и всичко около него беше в киселина...какви са възможните последствия от това ... питам за да проверя , някои казват че кабелите може да правят проблем но не знам... МЕрси предварително
    Last edited by Furious 155; 15-02-2012 at 16:54.
    155 rlz

  2. #2

    Default

    Комутаторите и бобините здрави ли са?

  3. #3
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by BuR7oNnN View Post
    Здравейте!Преди време пуснах тема свързана със силно прекъсване на двигателя на моята машинка (155 94" 1.7 ТС) и почти невъзможно палене.След много предложения на колегите от форума проблема се оправи до вчера . Днес смених свещите Денсо 38лв. и нищо!Колата пали много трудно без подаване на газ докрай пали и веднага гасне...след това като запали независимо при какви градуси ПРИДЪРПВА от време на време (доста честичко)от зад Пуши супер много и с 40 лева съм минал 100 км и бензина отиде...Моля помагаите че от 1 месец съм безработен а пара за бензин вече почти неостана .

    П.С.Преди да се появи проблема стария акомулатор беше кипял под папака и всичко около него беше в киселина...какви са възможните последствия от това ... питам за да проверя , някои казват че кабелите може да правят проблем но не знам... МЕрси предварително
    Проблем с подаването на гориво/некоректно налягане на същото, Проблем със запалването, бобина/и комутатор/и ,засмукване на въздух от където нетрябва (гумените маншони на колектора применро)
    Може да се пише още и още... Почни едно по едно да гледаш нещата, примерно откачи едната бобина за да видиш дали другата ще работи и разни такива...

    Сега се зачетох по-задълбочено за проблема и маи по-скоро си мисля че има проблем със запалването... (комутатори бобини и такива подобни)
    А какъв е пушека черен син зелен бял?!
    Last edited by mimouzunov; 09-02-2012 at 20:53.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    35

    Default

    Пушека е бял,преди време махнах катализатора(избуши се и сега съм с тръба)а и пропуснах да кажа ,че от ляво на двигателя ми избиваше бензин точно където горе маркучлето влиза и с 2 скоби едвам спрях теча .. нещо маи налягането се ебава колата харчи почти двоино....а колата има ли карбуратор защото когато прекъсва от време на време от долу под скоростите някаде припуква ... ? маи ще ходя на диагностика ... някакви предложения за диагностика в София ?!?!?!? Мерси

    ---------- Post added at 11:34 ---------- Previous post was at 11:26 ----------

    Пропуснах да кажа че когато прекъсва в движение направо усещам как двигателя отпред се чуди на каде да хване .....
    155 rlz

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    естествено че няма карбуратор, нали е многоточков инжекцион. според мен ти се е скъсал регулатора на налягане на бензина и ти вкарва гориво директно в колектора през вакумното му маркуче - предполагам е това което си стегнал щото текло бензин от него. затова и разхода ти е двоен,трудно палиш и двигателя не работи добре.
    точка

  6. #6
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by BuR7oNnN View Post
    Пушека е бял,преди време махнах катализатора(избуши се и сега съм с тръба)а и пропуснах да кажа ,че от ляво на двигателя ми избиваше бензин точно където горе маркучлето влиза и с 2 скоби едвам спрях теча .. нещо маи налягането се ебава колата харчи почти двоино....а колата има ли карбуратор защото когато прекъсва от време на време от долу под скоростите някаде припуква ... ? маи ще ходя на диагностика ... някакви предложения за диагностика в София ?!?!?!? Мерси

    ---------- Post added at 11:34 ---------- Previous post was at 11:26 ----------

    Пропуснах да кажа че когато прекъсва в движение направо усещам как двигателя отпред се чуди на каде да хване .....
    Да не е просто пробит маркуча за бензина,който излиза от рейката?

  7. #7
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by BuR7oNnN View Post
    Здравейте!Преди време пуснах тема свързана със силно прекъсване на двигателя на моята машинка (155 94" 1.7 ТС) и почти невъзможно палене.След много предложения на колегите от форума проблема се оправи до вчера . Днес смених свещите Денсо 38лв. и нищо!Колата пали много трудно без подаване на газ докрай пали и веднага гасне...след това като запали независимо при какви градуси ПРИДЪРПВА от време на време (доста честичко)от зад Пуши супер много и с 40 лева съм минал 100 км и бензина отиде...Моля помагаите че от 1 месец съм безработен а пара за бензин вече почти неостана .

    П.С.Преди да се появи проблема стария акомулатор беше кипял под папака и всичко около него беше в киселина...какви са възможните последствия от това ... питам за да проверя , някои казват че кабелите може да правят проблем но не знам... МЕрси предварително
    колега ако можеш закара я на Бобо!екстрийм сервиз квартал Орландовци улица София и телефон 0888232484!човека ще ти помогне и колата ще заспи!иначе тук трябва само да гадае ме и да пише ме коментарчета който могат да те ошашават и колата да не тръгне!успех

  8. #8
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Да не е просто пробит маркуча за бензина,който излиза от рейката?
    И аз за това си мисля...Колега,закарай я да я види майстор и то читав...да не се запалиш с тоя теч на бензин
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    35

    Default

    От каде мога да си купя този регулатор за налягане на бензина че преди време писах за него ходих до сервиз на алфа там по каталог на бош ми казаха (110лв) ама май ме врътнаха нещо защото после тук един колега писа че пластмасово струва 5 лева ?!?!?!
    155 rlz

  10. #10

    Default

    За 110 лева Бош няма!
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    35

    Default

    Ето снимката на ТОВА Чудо http://burtonnn.snimka.bg/automobile...34566.25614437
    155 rlz

  12. #12
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by BuR7oNnN View Post
    Ето снимката на ТОВА Чудо http://burtonnn.snimka.bg/automobile...34566.25614437
    Това не е регулоатора, а успокоител на пулсациите създадени от работата на инжекторите. Регулаторът е от другата страна на бензиновата рейка. Изглежда по доста подобен начин, но има и вакуумно маркуче, което се включва на всмукателния колектор, между рънърите на 1-ви и 2-ри цилиндър.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #13
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Това не е регулоатора, а успокоител на пулсациите създадени от работата на инжекторите. Регулаторът е от другата страна на бензиновата рейка. Изглежда по доста подобен начин, но има и вакуумно маркуче, което се включва на всмукателния колектор, между рънърите на 1-ви и 2-ри цилиндър.
    Колега това от снимката може спокойно да го засилиш в некоя кофа как с него така и без него.
    Регулатора е там дето ти казва колегата.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  14. #14
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колега това от снимката може спокойно да го засилиш в некоя кофа как с него така и без него.
    Регулатора е там дето ти казва колегата.
    Абе не е точно така, защото на тези двигатели инжекторите работят 2 по 2 и пулсациите на налягането в маркучите не са малки. Те и затова са го сложили. Друг е въпроса на тия години, дали си върши добре работата.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    35

    Default

    Здравейте!Ходих при познат (на брадчеда) майстор ... казах му за налягането и регулатора тои вика :НЕ е от него според мен (понеже веригата ми тропаше) е от коляновия вал и веригата може да е прескочила зъб и каза в понеделник да ходя че трябвали некви "петички" за проверка на вала тогава щял да ги види като свалиме капака на клапаните..... нз в понеделник ще разбера и ще пиша .... ако имате други идеи казваите


    П.С.Но проблема според мен е в тоците щото се появи точно след като стария акумулатор ИЗКИПЯ и поля всичко смених свещите утре ще видя бубините а комутаторите някои да ми обесни как излеждат защото не съм навътре в нещата.Днес видях още нещо при палене стартера завъртя лампите светеха и изведнъж за 1-2 секунди всичко угасна и след това запали ... само тоците трябва да са ?!
    155 rlz

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •