Results 1 to 8 of 8

Thread: проблем със скорости

  1. #1
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default проблем със скорости

    Здравейте колеги,дойде и моя ред да пиша в тоя раздел Днес включих задна скорост и...там си остана лоста,но кутията не беше зацепена,т.е. по принцип съм на задна(дори датчика на задната ми е задействан),но фактически съм на свободна и лоста няма никакъв ход...Със сигурност не е от жилата,понеже я гледах отдолу,че има опит за движение.Някой има ли идея,дали ще сменям кутия или ще ми се размине? Трябва да спомена и факта,че днес по-рано ми го направи същия проблем,но с малко блъскане на лоста напред успя да се оправи,но последния път от блъскане скъсах жилото и не успях да я отблокирам.
    Алфата е 145, 1.3 боксер,95г.

  2. #2
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by r_s_n_ View Post
    Здравейте колеги,дойде и моя ред да пиша в тоя раздел Днес включих задна скорост и...там си остана лоста,но кутията не беше зацепена,т.е. по принцип съм на задна(дори датчика на задната ми е задействан),но фактически съм на свободна и лоста няма никакъв ход...Със сигурност не е от жилата,понеже я гледах отдолу,че има опит за движение.Някой има ли идея,дали ще сменям кутия или ще ми се размине? Трябва да спомена и факта,че днес по-рано ми го направи същия проблем,но с малко блъскане на лоста напред успя да се оправи,но последния път от блъскане скъсах жилото и не успях да я отблокирам.
    Алфата е 145, 1.3 боксер,95г.
    Както обесняваш нещата колега много вероятно е да е от жилата! Не е задължително да е скъсано, може пластмасите да са му счупени, лоста движи ли се?
    А може и да е замръзнало нещо, наскоро на един Фиат Браво му замръзнаха скоростите и стоя на топло 8 часа докато отпуснат механизмите!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  3. #3
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    На мой приятел също му беше станало така само че на първа на 1,7 мотора.Свалихме му картерчето на кутията и пооправихме механиЗма,малко се беше поиЗносил и раЗдалечил.Предполагам че и твоя проблем може да е от това.Не е сложна процедурата.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  4. #4
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Да колеги,до сега я гледах,проблема ми е в механизма,по-точно фиксаторите са разместени,по-големия проблем е,че не знам кой е разместения и не знам точно как са били.Иначе,след като се свали картера на кутията,се вижда всичко ясно...

  5. #5
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Някой има ли си на идея от къде мога да се сдобия със схема на скоростната кутия на 145/6 боксер?

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Заповядай, дано ти свърши работа:
    Attached Files Attached Files
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #7
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Заповядай, дано ти свърши работа:
    Благодаря ти,tonov !! ще ми свърши работа

  8. #8
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Колеги!!! Проблема при мен явно излиза,че ми е износена вилката за задна скорост...вече два пъти отврях кутията за да я наместя и карам по няколко дни до следващото излизане на вилката,третото отваряне вече беше за да махна вилката и сега карам без задна някой има ли на идея от къде мога да намеря вилка и механизъм или развалена скоростна кутия,понеже не ми се сменя кутия заради една вилка...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •