Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 137

Thread: Мистериозен проблем с инжекцион Дедра...

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Отговор не получих на моя въпрос, но все пак да опитам помогна ако мога. Случайно да си сменял маслена помпа?

  2. #32
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Ами аз, чесстно казано си мисля, за окъсяване на намотката вътре в датчика, от там импулс на границата с коректното и от време на време аномалия... От друга страна ако има такова нещо ще има проблеми и разлика в паленето на студено, на топло, постепенна промяна в искрата при загряване на двг...
    я като си сменил толкова неща, прехвърли и дросела барабар с тпс-а и стъпковото. виж да не му е барана пломбата на клапата.
    точка

  3. #33
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Quote Originally Posted by VET View Post
    Отговор не получих на моя въпрос, но все пак да опитам помогна ако мога. Случайно да си сменял маслена помпа?
    Колега изавинявай, сега погледнах пак. Нито тази, нито старата е имаше газова.

    Колкото до дросела, според мен не е пипан, но и на виза показва коректни данни, единствено показва -0.1 - -0.3 при напълно затворен. Иначе не искам да го прехвърлям, защото играта е безумно - безбожна с достигането до 10-ките отдолу. Стария го свалях да го чистя.

    Вакуум също може да е , или поне така мисля, нещо да бърка мап-а. Иначе кадето куплунзи съм видял съм гледал и да чукна на дърво, за разлика от старата, при тази всички куплунзи са като нови...

    Капачката и палеца са сравнително нови, да не кажа нови - на не повече от 2к км, но това пак не е гаранция де...
    Last edited by Da_Fuse; 17-02-2012 at 17:58.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  4. #34
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Колега изавинявай, сега погледнах пак. Нито тази, нито старата е имаше газова.

    Колкото до дросела, според мен не е пипан, но и на виза показва коректни данни, единствено показва -0.1 - -0.3 при напълно затворен. Иначе не искам да го прехвърлям, защото играта е безумно - безбожна с достигането до 10-ките отдолу. Стария го свалях да го чистя.

    Вакуум също може да е , или поне така мисля, нещо да бърка мап-а. Иначе кадето куплунзи съм видял съм гледал и да чукна на дърво, за разлика от старата, при тази всички куплунзи са като нови...
    PF09 ли е тпс-а. виж само дали е разпломбиран винта който бута дроселовата.
    точка

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Казваш че стария ти двигател е в гаража, погледни и свери дали стойката на която стои датчика на коляновия вал-тази ламаринената, е абсолютно еднаква със стойката, която е на твоята кола. Като казвам абсолютно еднаква, а не почти същата. Имах подобен проблем с едно Купе скоро, на което му бяха сменили маслената помпа и бяха сложили от Тема, а там инжекциона е друг, съответно и стойката е друга.

  6. #36
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    PF09 ли е тпс-а. виж само дали е разпломбиран винта който бута дроселовата.
    Колега, дросела е pf 09, като неможах да видя пломбата на горният винт дали е здрава, но самият винт според мен е въртян. Както казах обаче, според виза-та си дава ок стойности(ак отова е мерило де..), на теб каква ти е мисълта?

    Междувременно така и така слизах, прегледах всички куплунзи до които успях да се докопам. Комутатор ок, бобина ок, главно реле ок, реле помпа ок, куплунг тпс ок, куплунг Т въздух ок, куплунг Т вода ок, куплунг празен ход ок, куплунг дфазов датчик делко ок, куплунзите на дюзите ок, основните + проводници, които са до главните релета изглеждат ок, без клеясало или потъмняло, без да са хлабави...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  7. #37
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, май ще се окажат прави колегите от първите постове, а именно, че бензина е виновен. До сега на трима колеги, които са зареждали не само на различни но и в други региони, свещите бяха направо мокри и то чак на третия ден след аварията.
    Бензина миришеше на терпентин и ацетон.
    Хвани и избърши дистрибуторната капачка и палеца с чисто масло и пак със суха кърпа.
    Все си мисля, че проблема не е в електрониката, а в бензин, вакууми и силови тоци.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #38
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Хммм.... дано да си прав, но все пак незнам... Едно от следващите неща е преглеждане на веригата на + на ЕКУ-то под товар... или направо един нов + за проба...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Честно казано се съмнявам в бензина, това е двигател от старата школа и не е толкова чувствителен на бензин. Провери ли си стойката на датчика както ти писах по-горе?

  10. #40
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Все още не съм пипал нищо по датчика на коляновият вал, такаче ме съмнява да е нещо механично от там, поради моя намеса някаква...
    Last edited by Da_Fuse; 18-02-2012 at 01:21.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  11. #41
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Колега или ти не си споменал или аз несъм прочел ма най важното е как се появи проблема изведнъж или лека полека с идването на зимата и как беше колата през лятото.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  12. #42
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Колега, дросела е pf 09, като неможах да видя пломбата на горният винт дали е здрава, но самият винт според мен е въртян. Както казах обаче, според виза-та си дава ок стойности(ак отова е мерило де..), на теб каква ти е мисълта?
    ами тоя тпс е нелинеен. има една чупка в графиката при завъртане от 30 градуса. освен това дроселовата клапа при затворено положение, всъщност е с няколко градуса отворена. та гледай дали е бутана пломбата на малкото винтче на дросела което го бута в крайно затворено положение да ти кажа как да го настроиш.
    точка

  13. #43
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    '94 година една подобна такава имаше подобен проблем - оказа се маркуче за вакуум. Колата беше HF турбо интеграле 4х4 състезателният вариант. Смениха маркуча и колата излетя въртейки колелета

  14. #44
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Чакай сега, останах с впечатлението, че така си я купил, затова те питам за датчика. Ако някой преди теб е сменял маслена помпа? Или проблема се е проявил впоследствие? В моята професия на това му се вика анамнеза, та колкото повече информация има в анамнезата, толкова по-лесно се поставя диагнозата.

  15. #45
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by VET View Post
    Чакай сега, останах с впечатлението, че така си я купил, затова те питам за датчика. Ако някой преди теб е сменял маслена помпа? Или проблема се е проявил впоследствие? В моята професия на това му се вика анамнеза, та колкото повече информация има в анамнезата, толкова по-лесно се поставя диагнозата.
    Един въпрос - каква е връзката тук м/у маслената помпа и това, че няма налягане от турбината? Интересно ми стана

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •