Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Коментар по тази обява - Алфа 147, 1.6,105 HP

  1. #16
    започва да се пристрастява atos85's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    А, в едната обява не пишеше годината. Тази няма темпомат, дори еднозонов климатроник няма, кожен салон, ASR, 105к.с. е. Моята е и с нови гуми, ново окачване TRW, нов акумулатор, обслужена, нови свещи. И всичко това е направено в Италия. А за колко съм я взел аз си знам Единствено масла, антифриз и филтри на купето и маслото. Въздушният и филтър беше почти чисто нов
    Как разбра, че е колата в обявата няма ASR?
    И като си купува твоята кола по какво позна , че окачването е ново на канал ли я гледа в автокъщата? Свещите как разбра че са нови, и последно по какво разбра, че е обслужвана (ролки, ремъци...)???
    Според теб дали някой ще си подмени окачването, свещите, акумулатора, ще си обслужи колата и след това ще я пусне да я продава на цена около 3000лв???
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  2. #17
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by atos85 View Post
    Как разбра, че е колата в обявата няма ASR?
    И като си купува твоята кола по какво позна , че окачването е ново на канал ли я гледа в автокъщата? Свещите как разбра че са нови, и последно по какво разбра, че е обслужвана (ролки, ремъци...)???
    Според теб дали някой ще си подмени окачването, свещите, акумулатора, ще си обслужи колата и след това ще я пусне да я продава на цена около 3000лв???
    Ми че тя е най-ниското ниво на екстри, даже фабрично CD няма, да не говорим за климатроник.
    Колкото до моята - и под нея лягах, свалих една свещ за да издухам водата от това, че я измиха с водоструйка, ...
    Имаше три проблема - не и работеше компресорът (50лв. компресор и 80лв. зареждане с фреон), стартерът чегърташе - оправен и има външни някои забележки. Да - смених и тампони на стабилизираща щанга.
    Само се поинтересувай колко струва в Италия смяна на стабилизираща щанга, ремонт на климатроник със смяна на компресор и ще разбереш за какво говоря

  3. #18

    Default

    Да се включа и аз все пак ) Въпросната Алфа още не сме ходили да я гледаме,понеже все се разминаваме с продавачите й. Цената й е свалена на 3200лв вече. Предполагам има защо да е толкова евтина..имам някакво усещане,че не им е чиста работата. Зависи обаче и колко точно не е чиста Отделно звънях и на други две обяви за алфи - и двете бяха в сервиз в момента. На фона на това и плюс всички мнения на познати и непознати за чупливостта на алфите, започвам да се пристеснявам дали ще мога да си позволявам разходите по поддръжката . Никоя кола в рамките на моя бюджет обаче не може да ми хване окото, така както алфата, особено червена )) Гледам и Пежо 206, Нисан Алмера, Рено Меган и тн и тотално се обърках!

  4. #19
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Miss Sixty View Post
    Да се включа и аз все пак ) Въпросната Алфа още не сме ходили да я гледаме,понеже все се разминаваме с продавачите й. Цената й е свалена на 3200лв вече. Предполагам има защо да е толкова евтина..имам някакво усещане,че не им е чиста работата. Зависи обаче и колко точно не е чиста Отделно звънях и на други две обяви за алфи - и двете бяха в сервиз в момента. На фона на това и плюс всички мнения на познати и непознати за чупливостта на алфите, започвам да се пристеснявам дали ще мога да си позволявам разходите по поддръжката . Никоя кола в рамките на моя бюджет обаче не може да ми хване окото, така както алфата, особено червена )) Гледам и Пежо 206, Нисан Алмера, Рено Меган и тн и тотално се обърках!
    Я си купи едно Пунто, като търсиш евтина поддръжка и си свиркай, щото и Мегана и Пежото ще ти бъркат повече и по-често в джоба от Алфата, пък Алмерата е ни риба, ни рак и съдейки по коли на приятели може да останеш неприятно изненадана. Каквото и да купиш ще правиш окачване, защото по автокъщите все още не продават БТР-и, ще сменяш термостати и дебитомери, специално при френските ще си скъсаш нервите от електрически проблеми и това на прима виста. Кола на тия години и за тия пари няма как да е идеална, затова си вземи евтина и проста за поддръжка дамска сапунерка тип Фиат Пунто/ Ланча Ипсилон и разликата в парите инвестирай в бензин
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #20
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Miss Sixty View Post
    Да се включа и аз все пак ) Въпросната Алфа още не сме ходили да я гледаме,понеже все се разминаваме с продавачите й. Цената й е свалена на 3200лв вече. Предполагам има защо да е толкова евтина..имам някакво усещане,че не им е чиста работата. Зависи обаче и колко точно не е чиста Отделно звънях и на други две обяви за алфи - и двете бяха в сервиз в момента. На фона на това и плюс всички мнения на познати и непознати за чупливостта на алфите, започвам да се пристеснявам дали ще мога да си позволявам разходите по поддръжката . Никоя кола в рамките на моя бюджет обаче не може да ми хване окото, така както алфата, особено червена )) Гледам и Пежо 206, Нисан Алмера, Рено Меган и тн и тотално се обърках!
    Какво точно търсиш и до колко пари. И на колко години?
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Я си купи едно Пунто, като търсиш евтина поддръжка и си свиркай, щото и Мегана и Пежото ще ти бъркат повече и по-често в джоба от Алфата, пък Алмерата е ни риба, ни рак и съдейки по коли на приятели може да останеш неприятно изненадана. Каквото и да купиш ще правиш окачване, защото по автокъщите все още не продават БТР-и, ще сменяш термостати и дебитомери, специално при френските ще си скъсаш нервите от електрически проблеми и това на прима виста. Кола на тия години и за тия пари няма как да е идеална, затова си вземи евтина и проста за поддръжка дамска сапунерка тип Фиат Пунто/ Ланча Ипсилон и разликата в парите инвестирай в бензин
    Подкрепям с ДВЕ РЪЦЕ!!!
    За 3000-3500лв. ще си купиш 'Пунто' слънце, 2003г., може и дизел даже, с доволно екстри
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    30

    Default

    И след като момиче е пуснало тема,моли за хелп,няма как да не се регистрирам тук и да не помогна с каквото мога.Та по въпроса-изобщо не ти трябва да го гледаш на живо за да ти е ясно в какво състояние е.Търси нещо по-читаво и задължително Алфа.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Какво точно търсиш и до колко пари. И на колко години?
    Търся нещо около 4 000лв. Ще я карам основно в града - от нас на работа и обратно и да свърша някоя работа или да пия едно кафе. Като излизаме е с колата на приятеля ми. Няколко пъти в годината ще се ходи до Плевен. Не съм се спряла конкретно на дизел или бензин. За годините.....колкото по-нова толкова по-добре Гледах почти всичко възможно в рамките на този бюджет и не мога да взема решение. Алфата ми харесва, а и приятеля ми казва, че няма да я карам, чак толкова много, че да ми прави проблеми често.

  9. #24
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Miss Sixty View Post
    Търся нещо около 4 000лв. Ще я карам основно в града - от нас на работа и обратно и да свърша някоя работа или да пия едно кафе. Като излизаме е с колата на приятеля ми. Няколко пъти в годината ще се ходи до Плевен. Не съм се спряла конкретно на дизел или бензин. За годините.....колкото по-нова толкова по-добре Гледах почти всичко възможно в рамките на този бюджет и не мога да взема решение. Алфата ми харесва, а и приятеля ми казва, че няма да я карам, чак толкова много, че да ми прави проблеми често.
    За тези пари ще намериш някоя на 10г. с много търсене. Но след това ще ти трябват поне още1500лв. за масла, филтри, ремъци, някои носачи, тампони, водна помпа, ролки, евентуално комплект съединител, труд, регистрация, застраховка, акумулатор, гуми
    Е, и аз продавам една, която вече 4 месеца си я кара гаджето. А моите коли са изчистени от горепосочените работи
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=65651
    Last edited by NightRider; 24-02-2012 at 10:25.
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Miss Sixty View Post
    Търся нещо около 4 000лв. Ще я карам основно в града - от нас на работа и обратно и да свърша някоя работа или да пия едно кафе. Като излизаме е с колата на приятеля ми. Няколко пъти в годината ще се ходи до Плевен. Не съм се спряла конкретно на дизел или бензин. За годините.....колкото по-нова толкова по-добре Гледах почти всичко възможно в рамките на този бюджет и не мога да взема решение. Алфата ми харесва, а и приятеля ми казва, че няма да я карам, чак толкова много, че да ми прави проблеми често.
    НЯМА абсолютно никакъв смисъл да си купуваш 'Алфа Ромео'..... с този бюджет и за твоите цели
    За втори път казвам - купи си 'Пунто', възможно най-запазеното, което намериш
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #26

    Default

    Благодаря на всички за мненията! Бяхте ми много полезни. Хубав ден ви пожелавам!
    Ако имам въпрос за итал. коли пак ще питам

  12. #27
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Подкрепям с ДВЕ РЪЦЕ!!!
    За 3000-3500лв. ще си купиш 'Пунто' слънце, 2003г., може и дизел даже, с доволно екстри
    Абе може да не иска момичето да е сива мишка.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  13. #28
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    147 независимо от моторизацията не е кола за до работа и обратно или за до кафенцето, изобщо ако има такъв модел на Алфа Ромео той е МиТо. Тия коли се взимат ако ти се налага често да пътуваш извънградско. За посочените цели - Пунто или Ипсилон.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #29

    Default

    Много бързо охладихте ентусиазма на момичето. Аз също съм навит да си взема 147, Пунтото е като кенеф сравнено с Алфата. А вече имаме един кенеф на Фиат...
    Ако не държи толкова на екстрите, ще намери нещо и за тези пари. Един приятел си взе базова версия в отлично състояние за 4400лв. (за жалост 105-те коне). След това обаче си приготви едно 1000лв от горе, даже може да се наложи и повече. А и като си набелязала колата се пазари, никога не бих дал повече от 4 бона за 10 годишна кола, колкото и да ми се кълнат в това колко е уникална и запазена.

  15. #30

    Default

    Значи вече имате един кенеф ФИАТ и искаш да си купиш още един?
    Надявам се сам разбираш, че с бюджет ДО 4000лв., 147-цата ще бъде по-големия кенеф в гаража?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •