Results 1 to 14 of 14

Thread: Проблем с алфа 146 2.0 тс

  1. #1
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default Проблем с алфа 146 2.0 тс

    И така колеги проблема е следния
    Преди по малко от месец колата започна да пука в колектора,глъхне и гасне и това когато подам по бързо или рязко газта и това е само на празен ход и понякога в движение само на1 и 2 скорост.Отидох на диагностика и 3 часа сменяха кабели,свещи,дебитомер и мерене и накрая нищо аз си тръгнах и оставих колата.Връщам се след около 2 часа и майсторите викат,че са пръскали с някакъв спрей във въздухово едновременно с това подавали газ и колата си е работила перфектно и ми казват,че проблема е бил в горивото и ми казаха да намеря 4бр. дюзи за проба.След като си тръгнах и прибрах разглобих колата и гледам,че има следи от петна по филтъра от мръсна вода.След час бях сменил въздушния и горивния филтър и имаше малко подобрение,но като цяло проблема си остана.
    Дайте идеи,че оставих доста пари по майстори и паричките за Дензо Иридиум отидоха
    Last edited by lokara; 17-02-2012 at 19:21.

  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by lokara View Post
    И така колеги проблема е следния
    Преди по малко от месец колата започна да пука в колектора,глъхне и гасне и това когато подам по бързо или рязко газта и това е само на празен ход и понякога в движение само на1 и 2 скорост.Отидох на диагностика и 3 часа сменяха кабели,свещи,дебитомер и мерене и накрая нищо аз си тръгнах и оставих колата.Връщам се след около 2 часа и майсторите викат,че са пръскали с някакъв спрей във въздухово едновременно с това подавали газ и колата си е работила перфектно и ми казват,че проблема е бил в горивото и ми казаха да намеря 4бр. дюзи за проба.След като си тръгнах и прибрах разглобих колата и гледам,че има следи от петна по филтъра ми(конус К Н) от мръсна вода.След час бях сменил въздушния и горивния филтър и имаше малко подобрение,но като цяло проблема си остана.
    Дайте идеи,че оставих доста пари по майстори и паричките за Дензо Иридиум отидоха
    Смени бензиностанцията

  3. #3
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    утре като отивам на работа ще заредя 20-тина литра и ще видим какво ще стане.Колега от бензина може ли да прави такива бели

  4. #4
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Ебати "майсторите" ,да ти сменят тея "евтини" части: свещи,кабели и дебитомер.......и накрая да ти кажат,че е от бензина

    Смени първо майсторите според мен,да не те посъветват да сменяш мотора другия път

    от къде зареждаш колега?
    146 Turbo

  5. #5
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    това и на топъл и на студен двигател ли го прави ? запомни ли какви стойности дава дебитомера докато беше закачена на компа или е дебитомер или смуче въздух отнякъде според мен
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  6. #6
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    забравих да напиша,че топла и студена като на студена е много по изразен проблема.А за частите ги сменихме само за пробата,явно и това съм пропуснал да напиша.Стойностите не ги помня хем бях пред компа,а за това да ли дърпа въздух ами единствено колектора е пукнат преди сондата
    Единствено зареждам от Петрол и в много редки случаи от други
    Last edited by lokara; 17-02-2012 at 19:00.

  7. #7
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    според мен е умиращ дебитомер колата ти работи с бедна смес на затова гърми в смукателния колектор! лошото е че за твоя дебитомер не знам наизуст какво трябва да покаже в понеделник ще мога да кажа
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  8. #8
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    на диагностиката не даде грешка ама знам ли колко разбират,ако е дебитомер като им знам цените

  9. #9
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    той няма да даде грешка ЕКУто си чете данни от него само че те не са верни показва по малко количество въздух ЕКУто намаля бензина и ХОП гърми ! затова написах умиращ а не умрял , пробвай с нещо втора употреба от някоя морга да има опция за връщане после
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  10. #10
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    в момента съм с друг подарен от един колега,беше на неговата бившата му ТИ-ка(вече бракувана) ама пак същото

  11. #11
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by lokara View Post
    в момента съм с друг подарен от един колега,беше на неговата бившата му ТИ-ка(вече бракувана) ама пак същото
    мойте идей свършиха докато не те закачим на компа
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  12. #12
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    виж някой ден когато имам път към СТЗ ще звънкам и може да я видим за последно да ли ще излезне нещо

  13. #13
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    след смяна на бензинов филтър и добавка за дюзи проблема за сега изчезна

  14. #14
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    И аз имах подобен проблем, освен горивен филтър, малко по-големи инжектори, та взех, че се изръсих и за помпа Bosch Motorsport 044 ама не от ментетата. При мен проблема беше, че колата взе да върви зверски, пък от стари приятели ралиджии знам, че тръгне ли да върви много без да бараш нищо, ша мре скоро, та замерихме и се оказа бедна смес, ма много вървеше, сега не е вече така

    Поздрави
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •