Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Придърпване..

  1. #1
    Запален алфист krdd12's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    105

    Default Придърпване..

    Здравейте,
    Проблема ми е следния..като качвам ниските предавки (на 2ра и на 3та), колата придърпва..все едно да потеглиш на полусъединител без газ..или да качиш предавка на 1200 оборота..
    като включвам 2ра, дори и на 3000об, пак ми го прави този проблем..
    и интересното е, че не ми се случва постоянно..на 3 дена веднъж го прави това..като загася колата, след няколко часа всичко е наред.
    Дали е често срещан проблем и на какво се дължи..?

    Карам я основно студена..но и като загрее проблема не се оправя. Филтрите са сменяни (гледам в други теми, че това е от значение..)

    Поздрави!
    Last edited by krdd12; 18-02-2012 at 13:16.
    147, 1.9jtd, 115hp, 8v, 01.2005, FL


  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Първото за което се сещам да се проври е геометрията на турбо дали се движи свободно, вакумите да се измерят дали ги има и са в норма, дебитомера какво отчита и т.н.

    С две думи: трябва диагностика
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Запален алфист krdd12's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    105

    Default

    Така ще е..
    147, 1.9jtd, 115hp, 8v, 01.2005, FL


  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Що ли имам чувство че пикае некоя дюза?

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Започна сееее
    Хайде първо на диагностика, па после гадаенето. Oem го е написал добре

  6. #6
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Започна сееее
    Хайде първо на диагностика, па после гадаенето. Oem го е написал добре
    На всяка манджа мерудия....
    Напиши си в подписа ДИАГНОСТИКА........
    И без тва ни щеш да си напишеш колите......


    По темата.
    Когато караш м/у 2000-3000об. спокойно с плавна газ имали придърпване?

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #7

    Default

    Като за начало,що не сложиш една добавка и покарай малко по-сърдито и по-надълго.....тва каране само на студено по малко километра до това води.....незнам де,аз първо така бих направил и след това да ходя по мъките, ако не се получи нищо....тия жетедета газ си искат....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    На всяка манджа мерудия....
    Напиши си в подписа ДИАГНОСТИКА........
    И без тва ни щеш да си напишеш колите......


    По темата.
    Когато караш м/у 2000-3000об. спокойно с плавна газ имали придърпване?


    Мда, аз ги писах някога някъде. А и надали ще отречеш, че това ДИАГНОСТИКА е първият правилен и разумен ход преди да си се хвърлил в напразно харчене и още проблеми
    Last edited by NightRider; 18-02-2012 at 17:05.
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  9. #9
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Мда, аз ги писах някога някъде. А и надали ще отречеш, че това ДИАГНОСТИКА е първият правилен и разумен ход преди да си се хвърлил в напразно харчене и още проблеми
    ами то в такъв случай да закриват форума казваме на всички :има си сервизи ходете на диагностика СТИГА СТЕ ПИТАЛИ като знаете че ще ви пратим на диагностика затова е форум всички да споделят какво знаят , какво са опитали и как се е оправило
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  10. #10
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post


    Мда, аз ги писах някога някъде. А и надали ще отречеш, че това ДИАГНОСТИКА е първият правилен и разумен ход преди да си се хвърлил в напразно харчене и още проблеми
    Ммммммм даааааа.........по принцип си прав......

    НО лошото в случая е, че на повечето места дет праат ДИАГНОСТИКА......

    Изпълняват само процедурата ТРИЕНЕ НА ГРЕШКИ И ФЪРЛЯНЕ НА БОБЕЦ........ и нема му помогнат в случая......

    Пък ние можем да му дадем само насока, а не да го съветваме ко да сменя!!!!!

    Да се надяваме, че младежа е наясно къде могат да му напраат диагностика......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  11. #11
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by didko_boy View Post
    ами то в такъв случай да закриват форума казваме на всички :има си сервизи ходете на диагностика СТИГА СТЕ ПИТАЛИ като знаете че ще ви пратим на диагностика затова е форум всички да споделят какво знаят , какво са опитали и как се е оправило
    Не, не съм съгласен с теб. Има много неща за които можем да си помогнем. Има и безплатни програми, кракнати такива, с които можеш да си откриеш проблем. И това пак е диагностика, само където ти сам си я правиш. А ако не можеш, значи си за сервиз. Моите коли аз си ги правя повечето неща, когато трябва. Иначе - имам си под ръка сервиз, а и за завързани неща ходя при Бобо. Онзи ден ходих при него за консултация за VDC системата ми. Обясни ми някой неща. Но проблемът ми се оказа един тъп куплунг. Явно и той не се беше сблъсквал с него. Но за да стигна до там - първо диагностика, после гледане умно на E-Learn (защото се оказа, че има грешка там), после четене на постове по проблема тук и накрая мислене и проби. А тоя куплунг са го хакнали толкова далеч от ABS-a, че ...
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  12. #12
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Не, не съм съгласен с теб. Има много неща за които можем да си помогнем. Има и безплатни програми, кракнати такива, с които можеш да си откриеш проблем. И това пак е диагностика, само където ти сам си я правиш. А ако не можеш, значи си за сервиз. Моите коли аз си ги правя повечето неща, когато трябва. Иначе - имам си под ръка сервиз, а и за завързани неща ходя при Бобо. Онзи ден ходих при него за консултация за VDC системата ми. Обясни ми някой неща. Но проблемът ми се оказа един тъп куплунг. Явно и той не се беше сблъсквал с него. Но за да стигна до там - първо диагностика, после гледане умно на E-Learn (защото се оказа, че има грешка там), после четене на постове по проблема тук и накрая мислене и проби. А тоя куплунг са го хакнали толкова далеч от ABS-a, че ...
    човека явно си няма "кракнати програми" няма си диагностичен кабел няма си и сервиз под ръка дето да им досажда по цял ден и само и само да го изгонят по бързо да му отговарят на тъпите въпроси ако можеш дай съвет ако не не се навирай ДИАГНОСТИКАТА всички я знаем
    По темата колега и аз като ОЕМ ти предлагам да огледаш маркучите (тънките) които упрявляват геометрията на турбото после я покарай газ до дупка от ниски обороти до червено на 2ра 3та че и 4та ако има заяла геометрия или ще се раздвижи или ще пренадуе и тогава вече в сервиз
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  13. #13
    Запален алфист krdd12's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    105

    Default

    haljscho, да..с плавна газ пак го прави този номер, но пак казвам..прави го веднъж на няколко излизания..когато си реши..
    undy, тръгнах за софия..така правеше..по магистралата не съм минавал на ниски предавки, но на първия светофар в софия нямаше никакъв проблем..
    didko, подкрепям мненията ти..и не, нямам сервиз под ръка..знам къде правят диагностика, но режат глави за самата диагностика и си измислят простотии само и само да вземат още пари..
    ако го направи още веднъж, дваж ще отида на диагностика..ама ми се струва, че е от студа или от замръзналата нафта..или просто има нещо замръзнало..
    това не ми го е правило при по-висока температура от -5.
    147, 1.9jtd, 115hp, 8v, 01.2005, FL


  14. #14
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Като идваш до София - отбий се при някой от клубните. Аз вече ти дадох насока
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  15. #15
    Запален алфист krdd12's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    105

    Default

    Като идвам ще ида при Бобо (мисля, че така се казваше) за чипа..ама има време
    иначе ако знаех какво имаш предвид под 'клубните', ще се отбия
    147, 1.9jtd, 115hp, 8v, 01.2005, FL


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •