Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Странен шум от алфата 156

  1. #16

    Default

    Не знам защо се метнахте на лагер и да набивате по 100+лв. Разгледайте внимателно нещо да не опира някъде по гума,джанта.... Накладки, ламарини по спирачният диск...... Вдигнете я във въздуха и на последната предавка я остави да върти гумите, ако е лагер няма начин да не го чуеш, макар, че от лагера е ромолене/виене, но не и стържене.

  2. #17
    Запален алфист scarface's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    софия
    Age
    48
    Posts
    131

    Smile

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    Не знам защо се метнахте на лагер и да набивате по 100+лв. Разгледайте внимателно нещо да не опира някъде по гума,джанта.... Накладки, ламарини по спирачният диск...... Вдигнете я във въздуха и на последната предавка я остави да върти гумите, ако е лагер няма начин да не го чуеш, макар, че от лагера е ромолене/виене, но не и стържене.
    Всеки има различна представа за виене,стържене,а за някои това е едно и също.
    alfa 164turbo s4
    части втора употреба за алфа всичко за 156
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=45563
    0888556609 Коко Алексиев

  3. #18
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    Не знам защо се метнахте на лагер и да набивате по 100+лв. Разгледайте внимателно нещо да не опира някъде по гума,джанта.... Накладки, ламарини по спирачният диск...... Вдигнете я във въздуха и на последната предавка я остави да върти гумите, ако е лагер няма начин да не го чуеш, макар, че от лагера е ромолене/виене, но не и стържене.
    Ми аз се "метнах" щото моя се беше разпаднал така да го кажа. А и не е много приятно да се утрепеш заради един лагер.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Ми аз се "метнах" щото моя се беше разпаднал така да го кажа. А и не е много приятно да се утрепеш заради един лагер.
    Нали се сещаш, че задника може да те боли от това а също и от това
    И при двата случая боли, но от различни неща. Затова попитах защо се "метате" на лагер

  5. #20
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    Нали се сещаш, че задника може да те боли от това а също и от това
    И при двата случая боли, но от различни неща. Затова попитах защо се "метате" на лагер
    Сещам се !
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    56

    Default

    какви са признаците ако е лагера на полуоската, като мойте оплаквания или......?

  7. #22
    Запален алфист scarface's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    софия
    Age
    48
    Posts
    131

    Default

    Колега смени и другия лагер и ще се оправи,като завиваш в едната или другата посока съответно лагера се натоварва и обратното, затова ту шуми повече на единия завой ту по-малко в обратната посока.Ако е лагер на полуоската ще шуми постоянно без значение от натоварването,макар че съм сигурен че и лагера на полуоската ти е заминал или почти тъй като този лагер никой не го сменява докато блокира, а тези коли са над 200000 сам прецени.
    alfa 164turbo s4
    части втора употреба за алфа всичко за 156
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=45563
    0888556609 Коко Алексиев

  8. #23
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Давайте така и .... да смени колата най-добре. Че не се знае кога ще уцели истината
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  9. #24
    Запален алфист scarface's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    софия
    Age
    48
    Posts
    131

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Давайте така и .... да смени колата най-добре. Че не се знае кога ще уцели истината
    Ами като е уцелил такъв майстор,колегата иска съвети така от разстояние което е много трудно.
    alfa 164turbo s4
    части втора употреба за алфа всичко за 156
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=45563
    0888556609 Коко Алексиев

  10. #25
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by scarface View Post
    Ами като е уцелил такъв майстор,колегата иска съвети така от разстояние което е много трудно.
    Бе той, че не е уцелил - не е. Ама ти го подкокоросваш да сменя без да е сигурно. А всичко струва пари. Аз му казах какво да прави, та и при майстор там го насочих
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  11. #26

    Default

    Пак ще повторя, че си трябва точна диагноза, така проба грешка не става.
    Пък и нищо не се знае, може отново да е лагер от ляво, ако майстора го е набил с чука както не трябва, и лагера е заминал още при слагането. Това поне съм го виждал как става и знам, че е възможно.
    П.С. То на преса омажат нещата пък камо ли с чук.

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    56

    Default

    Лагера го вкара на преса,ще се ходи пак на диагностика но вече съм доста по в час.Хиляди благодарности за мненията,и безаварийно шофиране на всички.

  13. #28
    Запален алфист scarface's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    софия
    Age
    48
    Posts
    131

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Бе той, че не е уцелил - не е. Ама ти го подкокоросваш да сменя без да е сигурно. А всичко струва пари. Аз му казах какво да прави, та и при майстор там го насочих
    Ами аз го посъветвах още от началото да отиде на сервиз.Ами значи и двамата сме го насочили ама той продължава да си пита.Това е все едно да се обадиш по тел.на лекаря ти и да му кажеш боли ме еди къде си и той да ти каже диагнозата.По обясненията му за мен е лагер на главината но както вече се потретвам да се консултира с майстор преди да предприеме каквото и да е.
    alfa 164turbo s4
    части втора употреба за алфа всичко за 156
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=45563
    0888556609 Коко Алексиев

  14. #29
    alfa-love/hate/love
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    варна
    Posts
    5

    Default -

    При мен такова стържене се появи при смяна на носачи на предницата. Когато правя пълен ляв или десен стърже здраво. При смяна на гумите, майстора видя, че всъщност е от контакт на някаква част от ходовата част (която тъй и не можахме да установим) с джантите. Сега просто гледам да не правя пълен завой. Ама ще се ходи пак на майстор. Твърде вероятно е и твоя проблем да е такъв. Погледни джантите от вътрешната страна дали не са изядени от допир с нещо.

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    56

    Default

    Лагера на главината е, сменихме го и всичко е ок. с изключение на това, че два шарнира си тропат доста но това е друг проблем.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •