Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: Топлоизолация

  1. #31
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    добре де, а чугунен колектор добра идея ли е да се увива?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #32

    Default

    Аз имам към 2 метра такава, но все още не съм намерил време да я сложа.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #33
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    А някой мерил ли е колко изолация трябва за ТS мотора за четирицевката да знам колко да поръчам
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #34
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Оти се занимавате с глупости смисъла при атмосферки,освен ако не са със спортен колектор е нулев
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #35
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Че то при алфата колектора е спортен по дефолт
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #36

    Default

    верно ли, аз съм бати тЪпака че дадох 2000 лева за железа......

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #37
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Аве рус ся ко са заяждаш не разбирам. Тя твойта кола е друга бира. Кажете колко лента е необходимо и оставете тунинга на нас има или няма ефект ще се разбере.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #38
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    я да поизровя тая тема и да каже Zm докъде стигна с лентата и така изолирания колектор???
    Проблем ли е да се изолира чугунен колектор като на наще ризници и отделно ако се направи само частично, до началото на двуцевката - както Бобо е писал по-напред, да "разпуска температурата мотора?!
    Лентата вече е разкарана, защото не влияе добре на корозоустойчивостта на чугунения колектор. Единствения "+" е намаляване температурата в коша, но това може да се постигне и чрез направата на подходящ щит.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  9. #39
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    верно ли, аз съм бати тЪпака че дадох 2000 лева за железа......
    Батенце при Драго е толкова 2000 лева , на други места е на половина
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    Батенце при Драго е толкова 2000 лева , на други места е на половина
    тАпАк.... слагам 5000 бона, аз давам колата, аз плащам майсторите и материалите и мерим на дино, ок.. давай го твоя майстор ама искам да го направи за 1000 лева по-добре...

    само му обясни на майсторчето за дефазираните валове и променливото газорапределение да му се досере....

    и разхода ще мерим , и секунди на 402,3 метра

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  11. #41
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    5 бона ще ти го извади с позлатени рънети

    Незнам що си милиш че един колектор е неква зверкска философия и че в Асеноград пассат трева и ядят доматите с колците и що си милиш че драго е бог, не казвам нищо лошо човека бачка къдърно но не е по джоба да 80 % от този форум
    имам 3 коли с генерации при него , вкючително и едно ГТ ,не е лоша но има някой недостатъци който е напраил
    едно от тях е задното гърне което спъва колата , но както викам прй него за 700 лева толкова даже не е от неръждавейка
    Ако искаш ще ти омотам колекторите на възел , въпроса е има смисъл да даваш толкова пари за един колектор като от там няма да изкараш кой знае толкова много
    Както и да е за валовте фсички си знаем и фази и променливо газо разпределение и презастъпване на фазите само незнам що си милиш че откриваш топлата вода
    ) и ако искаш пак се пени и ругаи и обиждай
    Ако си сериозен ти давам телефона и се разбирате какво искаш и ти го прави
    пък ако искаш след това го продай за 2 бона

    Факта е че у тоя форум не си полезен щото нема нито една снимка или обяснение на вашите проекти а само си мериш пишката с другите и се фукате кате девоика
    И за последно спри да обиждаш щото ми писна от пуберски изпълненя дръж се като голям човек говори с факти а не с ругатни
    Ако искаш доказателсво погледни моя проект колко е пълен с информация !!! а къде е твоя ??

    И наи накрая спора пак го започваш ти !!!
    Last edited by WhitePower; 20-10-2008 at 23:29.
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  12. #42
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default

    Абе що не си напраите едно рали на затворена писта и да ни викнете да гледаме така ще разберем коя генерация е по добра на кола за 5лв или на колата за 1лев
    И след това на маса с бира или кафенце ще седнете ще се разберете как газовет илизащи от твигателя докато стигнат до турбото нетрябва да им пречи нищо да няма големи завой да им се запази температурата за да не сее свият и да може да се движат по бързо докато са топли но и да нямат дълаг път .

    Идеята ми е добра
    Last edited by rijko; 21-10-2008 at 02:03.
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  13. #43

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post

    Факта е че у тоя форум не си полезен щото нема нито една снимка или обяснение на вашите проекти а само си мериш пишката с другите и се фукате кате девоика
    И за последно спри да обиждаш щото ми писна от пуберски изпълненя дръж се като голям човек говори с факти а не с ругатни
    Ако искаш доказателсво погледни моя проект колко е пълен с информация !!! а къде е твоя ??

    И наи накрая спора пак го започваш ти !!!

    даже си мисля направим темата с Пунто-то "важна"

  14. #44
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    даже си мисля направим темата с Пунто-то "важна"
    това си е ваша преценка
    мене не ми се заяжда с никой ама ми писна от някой хора дето немат цедка на устата
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  15. #45
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by rijko View Post
    Абе що не си напраите едно рали на затворена писта и да ни викнете да гледаме така ще разберем коя генерация е по добра на кола за 5лв или на колата за 1лев
    И след това на маса с бира или кафенце ще седнете ще се разберете как газовет илизащи от твигателя докато стигнат до турбото нетрябва да им пречи нищо да няма големи завой да им се запази температурата за да не сее свият и да може да се движат по бързо докато са топли но и да нямат дълаг път .

    Идеята ми е добра
    и това ще стане
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •