Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Топлоизолация

  1. #1
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Топлоизолация

    Колегата от Сливен да каже за резултата от топлоизолацията на изпускателният колектор.!!
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  2. #2
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default

    oще не съм я сложил..........нямам време
    Като стане ще пиша какъв е резултата
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

  3. #3
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Колегата от Сливен явно още няма какво да сподели, но аз мога да споделя своите наблюдения от своя скромен (няколкомесечен) опит.
    Относно динамиката на колата:
    - може да си въобразявам, но може и да не - мисля че има подобрение във високите обороти - след 4000-4500. Двигателя се развърта доста по-бързо.
    - гореописания ефект, при ниски температури (сега, на прага на зимата) е доста по-осезаем

    Други наблюдения:
    - колекторите се запазват горещи по-дълго време, което пък от своя страна държи двигателя топъл за по-дълго време. Колата достига работна температура по-бързо и парното по-рано почва да духа топло. Дори и след 2-3 часа, двигателя запазва температура от около 50-60 градуса, което е добре при стартиране при ниски температури на околната среда.
    - лятно време загрява повече и перката се включва доста по-често. Има опасност от ПРЕГРЯВАНЕ на двигателя. При спрял автомобил и загасен двигател, топлината от колекторите се предава към главата на двигателя и след около 10-15 мин, охладителната течност в ДВГ'то вече не е 92-95 градуса, а близка до 100 !!! Този факт ме притеснява, за да не се получи спукване на главата или изгаряне на гарнитурата. Смятам да "боря" този проблем, като сложа по-дебели и качествени гарнитури м/у главата и изпускателния колектор.

    Това са + и - според моите наблюдения... Вие преценявайте!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    и колко км си минал за тея няколко месеца и втория ми въпрос свали ли ти разхода колата щот ако наистина е подобрила динамиката и т.н трее и по малко да арчи сеа

  5. #5
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ...ами да ти кажа, няма осезаема разлика в разхода... Пък и сега малко повечеко натискам ... - нали то ефекта се усеща чак във високите обороти :P
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    е нали знаеш че повишаването на мощноста за което ти твърдиш че си усетил трябва да намали и разхода и друго не знам дали знаеш ама чугунен колектор не се увива с изолация защото много скоро чугуна се цепи доказано е

  7. #7
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    е нали знаеш че повишаването на мощноста за което ти твърдиш че си усетил трябва да намали и разхода и друго не знам дали знаеш ама чугунен колектор не се увива с изолация защото много скоро чугуна се цепи доказано е
    ...да, чувал съм че е така.. от препатили хора
    ...но така или иначе, аз не успях да увия от край-до край моите колектори, а само в първата им част - от главато до първото разхлонение, защото извършвах процедурата на място - без да свалям колекторите... Факта обаче, че нагрятите колектори предават топлина към главата на двигателя ме тревожи и затова смятам, като мине зимата да сваля изолацията и си търся майстор да ми направи колектори от неръждавейка...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    са сетиш

  9. #9
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    са сетиш
    Бе аз съм се сетил отдавна... даже и едни сметки се опитвах да правя (изчисления за определяне диаметъра и дължините на изпускателния колектор), но у наше село ни един свестен майстор не ще да се захване с таз нелека задача - направа на колектор от inox. Само разни "майсторчета", дето не знаят в какво приключение се впускат си предлагат услугите... ма от такива - аман!!!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    [quote=Zm]
    Quote Originally Posted by "75 2.0 turbo":2cwhhcvz
    са сетиш
    Бе аз съм се сетил отдавна... даже и едни сметки се опитвах да правя (изчисления за определяне диаметъра и дължините на изпускателния колектор), но у наше село ни един свестен майстор не ще да се захване с таз нелека задача - направа на колектор от inox. Само разни "майсторчета", дето не знаят в какво приключение се впускат си предлагат услугите... ма от такива - аман!!! [/quote:2cwhhcvz]

    Ако си го сметнал и нарисувал аз имам кой да го изпълни перфектно Но цената няма да е ниска
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo

    Ако си го сметнал и нарисувал аз имам кой да го изпълни перфектно Но цената няма да е ниска
    Мисля, че се сещам за кого става въпрос... предполагам имаш пред вид този, който направи и твоите
    но като калкулирам и бензина за поне едно отиване до Сф и обратно ( около 600км) - направо златни ще ми излезнат

    А докато мине зимата и дойде пролетта, може да се снабдя и с др валове, та тогава сметките ще станат различни май
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  12. #12
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default

    Тая вечер намерих малко време и си омотах колекторите
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Добре е кефи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #14
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Верно... личи си, че е вложено голямо старание
    Обаче, не мога да разбера с какво точно си ги увил? - термолента от проспиид или с термоизолационен плат?
    Колектора чугун ли е?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Верно... личи си, че е вложено голямо старание
    Обаче, не мога да разбера с какво точно си ги увил? - термолента от проспиид или с термоизолационен плат?
    Колектора чугун ли е?
    Ми увити са с материали издържащи на високи температури от БГ производители. Не са от проспиид И колектора не е чугун
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •