Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 103

Thread: Мнения за 166 (2002), 2.5/3.0 V6

  1. #61
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Don Vitorio View Post
    Кое е американско, че не разбрах - Q4-версията ли? Въпросите ми сигурно са смешни, но просто ми е интересно, така че моля за извинение
    сложно е ... ще събера достоверна информация и ще пиша тука
    Tormentvm In Dvm Demens

  2. #62

    Default

    Don Vitorio, ако колата е регистрирана в България, няма ли да те пускат в центъра, т.е. как ще знаят екологичните норми?
    А и реално, ти къде мислиш, да я регистрираш?
    Все си мисля, че в България всичко ще ти е в пъти по-евтино - Г.О., данък, каско....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  3. #63
    започва да се пристрастява Don Vitorio's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia/Stuttgart
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Don Vitorio, ако колата е регистрирана в България, няма ли да те пускат в центъра, т.е. как ще знаят екологичните норми?
    А и реално, ти къде мислиш, да я регистрираш?
    Все си мисля, че в България всичко ще ти е в пъти по-евтино - Г.О., данък, каско....
    Така е, но нали все някога трябва да паркирам. И тогава идват помиярите, които ми пишат фишове... А доколкото знам, могат и да те спрат за това, т.е., ако нямаш зелен стикер (в центъра), пътуваш с градския! Това вече го преживях в Берлин. От общината първо ми казаха, че нищо не е нужно, но после като я оставих пред нас се почнаха глобите... А в Щутгарт редът се следи повече. Когато колата е повече време тук (както е в моя случай), няма как да го избегна тоя момент.
    Що се отнася до данъци и застраховки две мнения няма - тука е резач!!!
    П.П.: Тук още на разклона от околовръстното има табела, която посочва, че са необходими стикерите. Те са червен, жълт и зелен. "Червените" коли ги спряха още 2010-та, ако не ме лъже паметта, "жълтите" можеха да се карат до 1-ви януари тази година и вече останаха само "зелените" автомобили...
    П.П.П.: Пък на когото му се кара JTD, TDI, CDI и т.н., си купува последна генерация дизелови двигатели... Ако ти харесва... Или пък отиваш да живееш в някое селце... (Съвсем не се заяждам, просто факт!)
    Last edited by Don Vitorio; 26-02-2012 at 03:19.

  4. #64
    започва да се пристрастява Don Vitorio's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia/Stuttgart
    Posts
    39

    Default

    А какво ще ме посъветвате да гледам при огледа, защото както при всяка марка/модел предполагам и при 166-цата си има специфики? Става въпрос извън стандартното: да е "права" и да няма несиметрични луфтове и ръжда (т.е. да не е удряна), да пали от раз, да не пуши, да не "вие" от някой лагер/помпа, да държи постоянни обороти на празен ход, да работи цялата електроника в купето, при каране да не "носи" на една страна, тест на съединителя, да спира "в норма", да няма синкав дим отзад (че там филмът е с участието на цялата рода!!!)... Поне за тези неща се сещам в момента... За течове, например, къде да гледам?

  5. #65
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Мога да ти изброя най-малко 5 неща в които 159 е много повече от 166,да почвам ли...............
    Ей спамери темата е за V6 166-ца. Ама преди да ви затрия може изброиш че ми е интересно.

    Колега, гледай окачването то е доста скъпо. Отпред са два носача горен и долен, на долния му се разбива най често шарнира които върви с целия носач като караш почти не можеш да го хванеш рядко тропа, на горния носач се разбива и шарнира и тампоните като може да скърца и/или да тропа. Отзад отваря задницата от разбити унибали, и тропа от разбити тампони на стаб.щангата. Та най хубаво да се прегледа от сервиз в които разбират.

  6. #66
    започва да се пристрастява Don Vitorio's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia/Stuttgart
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Ей спамери темата е за V6 166-ца. Ама преди да ви затрия може изброиш че ми е интересно.

    Колега, гледай окачването то е доста скъпо. Отпред са два носача горен и долен, на долния му се разбива най често шарнира които върви с целия носач като караш почти не можеш да го хванеш рядко тропа, на горния носач се разбива и шарнира и тампоните като може да скърца и/или да тропа. Отзад отваря задницата от разбити унибали, и тропа от разбити тампони на стаб.щангата. Та най хубаво да се прегледа от сервиз в които разбират.
    Да, да, колега, аз 100% ще отида на пълна диагностика, просто исках да знам какво да проверя и сам преди самия сервиз, защото една такава пълна диагностика на мотор + ходова част + там още каквото влиза в програмата е около 130-140 евро! Та затова исках още преди да се набия на сумата да видя, дали няма нещо друго още в самото начало да ме спре.
    Иначе благодаря за информацията!

  7. #67
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Щом в Германия са затегнали толкова нещата с евронормите 2.0Турбо мотора ще отпадне.Стар двигател е и отговаря на Евро 2 нормите.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  8. #68
    започва да се пристрастява Don Vitorio's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia/Stuttgart
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Щом в Германия са затегнали толкова нещата с евронормите 2.0Турбо мотора ще отпадне.Стар двигател е и отговаря на Евро 2 нормите.
    При бензиновите не стоят така нещата - при тях и с Емисионен Клас "Евро 2" (какъвто е и въпросният мотор) пак получаваш зелен стикер!

  9. #69
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by Don Vitorio View Post
    При бензиновите не стоят така нещата - при тях и с Емисионен Клас "Евро 2" (какъвто е и въпросният мотор) пак получаваш зелен стикер!
    Ти да видиш.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  10. #70
    започва да се пристрастява Don Vitorio's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia/Stuttgart
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Ти да видиш.
    Проблемът при емисиите на дизеловите двигатели са твърдите частици (сажди, отпадъци от триенето, както и частици от маслото) и азотът (75% от цялото количество емисии при непълно натоварване). Ако си с хубав катализатор, мисля че също не е проблем да получиш по-добър стикер.

  11. #71

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Don Vitorio View Post
    Относно дизелите (поне сега за 2.4 JTD видях) - НЕ покриват стандартите за вредни емисии за Германия и получават ЖЪЛТ стикер, с който от 01.01.2012 не мога да карам в центъра на големите градове!!! Мога само, ако имам зелен, както съм сега. Тук за дизелите е адски стриктно! Такъв е и проблемът с ОГРОМЕН брой таксита - Мерцедес Е-Класа (очиларките най-вече) + Ц-Класа - нямат право вече да карат в центъра, което автоматично ги обезмисля като ТАКСИ...
    Mи тук в Атина дизелите са забранени изцяло и няма как да го регистрираш просто(само ако е такси става).Дизелова кола само с чуЖда регистрация караш в Атина.А т'ва за центъра на големия град в Германия е само за некви не ЕКО дизели,докато тука минаваш през центъра определени дни само зависи на какво число ти завършва рег.номер и коя дата е днес НЕЗАВИСИМО с какъв мотор е колата СМЯТАЙ

    п.п Сега по темата щом ще ти е по-лесно с бензинова кола там ок.Не съм много запознат с законите в Германия но зет ми е там с една А-класа с ЕН(БГ)регистрация и сега(поне по думите му)се налага и слага немски номера че не'кви големи глоби и т.н. колата е 1.4 бензин
    Ти му викаш ела,то ти вика недей ела...


  12. #72
    започва да се пристрастява Don Vitorio's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia/Stuttgart
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Rossi View Post
    Mи тук в Атина дизелите са забранени изцяло и няма как да го регистрираш просто(само ако е такси става).Дизелова кола само с чуЖда регистрация караш в Атина.А т'ва за центъра на големия град в Германия е само за некви не ЕКО дизели,докато тука минаваш през центъра определени дни само зависи на какво число ти завършва рег.номер и коя дата е днес НЕЗАВИСИМО с какъв мотор е колата СМЯТАЙ

    п.п Сега по темата щом ще ти е по-лесно с бензинова кола там ок.Не съм много запознат с законите в Германия но зет ми е там с една А-класа с ЕН(БГ)регистрация и сега(поне по думите му)се налага и слага немски номера че не'кви големи глоби и т.н. колата е 1.4 бензин
    За Гърция бях чувал това за четните/нечетните номера, но не знаех, че дизелите са ИЗЦЯЛО ЗАБРАНЕНИ... Направо нямам думи... Това важи дори и за най-новите дизели, така ли???
    А относно Германия - когато жевеех в Берлин си карах съвсем спокойно с БГ номерата и нямах никакъв проблем, но там все пак си е Източна Германия, има много чужденци и не е толкова строго - няма много проверки. Когато дойдох тук в Щутгарт, обаче, един приятел ме посъветва да прехвърля колата, защото в противен случай наистина могат да ме глобят солено и да ме накарат да я пререгистрирам тук, което значи да я продам... Та сега си карам с пълномощно и си свиркам!

  13. #73
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Don Vitorio View Post
    За Гърция бях чувал това за четните/нечетните номера, но не знаех, че дизелите са ИЗЦЯЛО ЗАБРАНЕНИ... Направо нямам думи... Това важи дори и за най-новите дизели, така ли???
    А относно Германия - когато жевеех в Берлин си карах съвсем спокойно с БГ номерата и нямах никакъв проблем, но там все пак си е Източна Германия, има много чужденци и не е толкова строго - няма много проверки. Когато дойдох тук в Щутгарт, обаче, един приятел ме посъветва да прехвърля колата, защото в противен случай наистина могат да ме глобят солено и да ме накарат да я пререгистрирам тук, което значи да я продам... Та сега си карам с пълномощно и си свиркам!
    Дизели в Гърция не могат да се регистрират на частни лица само в големите градове.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #74

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Дизели в Гърция не могат да се регистрират на частни лица само в големите градове.
    Не само че неможе на частни лица,а неможе и на фирми!
    Баща ми работи шофер тук и кара бус бензин,абе дизели само таксита....
    Ти му викаш ела,то ти вика недей ела...


  15. #75
    започва да се пристрастява Don Vitorio's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia/Stuttgart
    Posts
    39

    Default

    Може ли някой, който кара 2.0 Турбо или въобще някакъв мотор с турбина, да ми каже какво да гледам при огледа, защото турбината не я проверяват в сервиза (АДАЦ)... Има ли някакви външни белези, които да следя, освен да няма синкав дим като карам???

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •