Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Загуба на антифриз

  1. #1
    Запален алфист muskula's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Асеновград
    Posts
    64

    Default Загуба на антифриз

    Здравейте колеги от няколко дни забелязвам загуба на антифриз (не много )възможно ли е да е от радиатора на парното, като пусна парното да духа и после го спра и отида да си свърша някоя работа за 30 -60мин.стъклото ми се запотява .Днес отворих и капака до педала на газта където са релетата и видях че е мокро от антифриз.Въпроса ми е 100%ли е за смяна радиаторчето на парното и дали сам мога да го сменя .Ако има колега които е правил операцията сам нека сподели малко инфо .
    Благодаря предварително
    Alfa Romeo 166 2.0 TC

  2. #2

    Default

    Ем знаеш проблема..ем си чел темите с този проблем...ем си си отговорил....а пускаш нова тема????
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by muskula View Post
    Здравейте колеги от няколко дни забелязвам загуба на антифриз (не много )възможно ли е да е от радиатора на парното, като пусна парното да духа и после го спра и отида да си свърша някоя работа за 30 -60мин.стъклото ми се запотява .Днес отворих и капака до педала на газта където са релетата и видях че е мокро от антифриз.Въпроса ми е 100%ли е за смяна радиаторчето на парното и дали сам мога да го сменя .Ако има колега които е правил операцията сам нека сподели малко инфо .
    Благодаря предварително
    Сложи една хубава добавка за затапване на теч и забрави за проблема
    166, 2.4 JTD'00

  4. #4
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Хвалят Holts Radweld , скоро смятам и аз да я пробвам, че губи по 200-300мл през 3-4 месеца от радиаторчето на парното.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev View Post
    Сложи една хубава добавка за затапване на теч и забрави за проблема
    Ако течът не е от сцепено гумено съединение и аз съм за действието с добавката. Aluminasel или нещо подобно. С такава добавка съм запушвал пробив в гарнитурата на главата.

    Някога, когато нямаше такива добавки и червен пипер вършеше работа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Не знам дали знаете,но теча се появаява отново,ако се смени антифриза,затова при смяна на антифриз се добавя отново добавка,но това си е временно решение,по всяко време може да текне отново и да изтече бързо антифриза,като ви остави на пътя
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7

    Exclamation

    Колега преди време на мен на ГТВ-то ми нямаше нужда да свалям капака че да видя антифриза,по простата причина че направо отварям вратата и гледам локва.Викам си как стана това?Свалих въпросното капаче и видях има една пластмаса като кранче от която сълзеше,та отидох и си купих нова от фирмен магазин на цена 13 евро понеже съм в Атина,незнам колко ще е за 166 но погледни и провери дали е това.Поне на ГТВ е много гадно завряно,дано при 166 не е така...
    Ти му викаш ела,то ти вика недей ела...


  8. #8

    Default

    Ivo Rossi,на 166 и тече радиатора на парното
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9

    Wink

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Ivo Rossi,на 166 и тече радиатора на парното
    Е аз не претендирам че е това,казвам само как съм оправил ГТВ-то.Тепърва ще се сблъсквам с проблеми по 166
    Ти му викаш ела,то ти вика недей ела...


  10. #10
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Хора по спомен радиаторчето го взех мисля 40 лв. ново. Е няма такова топло. Не му мислете въобще. Смяната е малко шибана ама ако не са Ви леви ръцете се получава.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  11. #11
    Запален алфист muskula's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Асеновград
    Posts
    64

    Default

    Е колеги нямали някои който го е свалял да даде малко инфо.Търсих подобна тема но не открих такава .Вече сам пред дилема дали да го сменям или да му слагам добавка
    Alfa Romeo 166 2.0 TC

  12. #12

    Default

    Нараво го сменяй и не си играй с тези добавки - както писаха колегите, може да те остави някъде на пътя. Ако не можеш сам - по-добре си плати около 100-на лева да ти го сменят.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by muskula View Post
    Е колеги нямали някои който го е свалял да даде малко инфо.Търсих подобна тема но не открих такава .Вече сам пред дилема дали да го сменям или да му слагам добавка
    Ааа недей така..има тема даже съм качил и снимки и то на бензинова 166.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #14
    Запален алфист muskula's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Асеновград
    Posts
    64

    Default

    Колега имам спомен ,че четох темата но не мога да я открия как ли не я търсих но не я открих .Ако не е проблем би ли дал линк към въпросната тема .
    Предварително се извинявам и благодаря за разбирането
    Alfa Romeo 166 2.0 TC

  15. #15

    Default

    Пуууу едвам я открих

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...2%E8%EA&page=2

    Темата е интересна и мисля че ще ти помогне.
    На един от моите постове съм плеснал ключови думи за по-лесно намиране че половин час рових да я намеря
    Last edited by Linkestis; 27-02-2012 at 22:57.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •