Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Светна ми датчика за инжекциона

  1. #16
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Ама пич при наличието на толкова клубни сервизи...ти да ходиш на диагностика на друго място и след това да задаваш питания тук...нещо неадекватно ми се струва
    Ами ПИЧ,може би не съм в София и няма как да ги посетя...сега адекватно ли ти стана : )) !?!?!
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  2. #17
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    Ами ПИЧ,може би не съм в София и няма как да ги посетя...сега адекватно ли ти стана : )) !?!?!
    Ами да ..и незнам защо се засегна на ''пич''?

  3. #18
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Твоето е едно невзрачно,а моето реших да се отличава(да се забележи),да се знае кои са пичовете ; ))!И след 3 безсмислени(вече 4-ри) коментара,можеше да се даде адекватно мнение по темата(ако разбираш от проблема),а не да се спами със защо,как,кога,къде!!!
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  4. #19
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    Твоето е едно невзрачно,а моето реших да се отличава(да се забележи),да се знае кои са пичовете ; ))!И след 3 безсмислени(вече 4-ри) коментара,можеше да се даде адекватно мнение по темата(ако разбираш от проблема),а не да се спами със защо,как,кога,къде!!!
    Е ти сам си отговорил...пробвал си работи какво повече?
    + по добре е да има постове за да свети в зелено темата ти и да я видят повече хора. А дали грешно са те диагностицирали... няма как никой тук да знае

  5. #20
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    В това "моторче" влиза един сноп кабели... Ти как разбра на кои да подадеш напрежение..? И какво означава "върти като лудо"..? То май трябва да направи половин оборот колкото да отвори дросела и толко... Принципно ако на диагностиката е давало грешка в него, едва ли има шанс да е в ред.
    Абе хора,вие имате ли си на представа какво представлява това нещо,или само си "чешете езиците"!!!Като се махне моторчето от дросела(то се държи на ТРИ болта)се разтваря на ДВЕ половини...едната е самото моторче(представлява едно електоромоторче като на обикновена количка от ЛЕГО)и частта където влиза въпросния сноб с кабели...Е на,НА Моторчето му подадох ТОК!!!Много елементарна работа е(един кабел към едната страна и един към другата страна на моторчето,а тези кабели черпят ток от зареден акумулатор и готово)голямо философия!!!Сега и на теб ти се изясни тази МАГИЯ,ако НЕ...мога да ти я покажа(не участвам в България търси талант) !!!На въпросът ти: - "Върти като лудо"...ами да,след като е разполовено и му подавам ток на самото моторче,нормално е да върти "като лудо"!!!



    Чакам следващия НЕадекватен отговор/въпрос
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  6. #21
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    Ами ПИЧ,може би не съм в София и няма как да ги посетя...сега адекватно ли ти стана : )) !?!?!
    Ами като си писал че си в София, какво да очакваме?
    Може иначе да обиколиш още десетина сервиза и да си смениш и двигателя
    Иди във форумен сервиз и пиши какво е станало
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #22
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Абе аз сега подгрях реутана... Антонио (на обратно) ти беше този със тампоните дет ставали от еди кво си нали?....не ми отговаряй

  8. #23
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Към "badmadafaka" : - Това е частта Да.ТПС-то е капсуловано и не се отваря,но ако беше чел по внимателно поста ми(вместо да се обиждаш за пунктуационните ми знаци),щеше да разбереш,че съм подал ток на моторчето.Тази част която си снимал се разтваря на две(държи се на щипки)и като се разтвори се стига до моторчето,и така лесно успях да му подам ток,и да видя дали от него мирише на изгоряло.На ТПС-то няма как да му се подаде и затова Въпросът ми беше :–След като моторчето се "върти като лудо",миризмата на изгоряло от ТПС-то ли идва и то ли аджеба прави проблемите??


    P.S. Ако има отново въпрос за "кое се върти като лудо"ще направя снимка на разтворения пластмасов елемент и да се види моторчето ; )!
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  9. #24

    Default

    Здравей, и с мене е така, освен със светенето на инжектора. Съмнява ме да е от МПХ, защото аз го смених и нямаше резултат.Съветвам те да провериш целия въздуховод(след дебитомера) за дупки и цепнатини. Пробвай също така докато работи двигатела откачи буксата на дебитомера и виж дали ще има разлика в оборотите. И пиши ако решиш проблема, защото аз го реших частично по този начин (остана едно досадно забавяна при рязко подаване на газ при спряно полужение).

    Сетих се още нещо. Ако са ти откачали буксите на компютъра (над дроселовата клапа) ще трябва да се отиди на диагностика. На моята беше така след, откачането на буксите държеше 2000-2500 оборота. На диагностика ми я оправиха за 5 минути.
    Last edited by thecleaner; 01-04-2012 at 00:40.

  10. #25
    Младши алфист Bianconero's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Vratza,Bulgaria
    Posts
    4

    Default

    Здравейте! Бих искал да се включа в темата за светещата лампа на таблото (инжекцион), или както е описано в наръчника- "Провери двигател"! Така и направих- при диагностика на двигателя се оказа,че проблемът е в датчика за температура на водата! Лампата се включва само на дълъг път,не свети постоянно! Смених датчика за водата и проблемът се появи отново!! Някой да има някаква идея защо това се случва? Очевидно и новия датчик е дал фира....защо и как- не мога дори да гадая?!И все пак..идеи?

  11. #26
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    А дали не е заминал термостат? Имал съм такъв проблем. Температурата падаше под 50 градуса, светваше дюзата и колата вдигаше обороти, все едно сега палиш - това на дълъг път. Отворен термостат и ниски температури през зимата водят до това, не е и здравословно за колата. Смени си термостата с нов и искай гаранция на 100%! Има дефектни. Слагаш го за нов,а той пак отворен !!! За проба, преди да смениш термостата, сложи един картон пред радиатора да видиш, каква температура ще държи и дали светва пак лампичката. Сложи такъв картон,че да има и малко място за охлаждане, да не прегрееш мотора.
    Last edited by Jorkkoo; 22-02-2013 at 23:39.
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  12. #27
    Младши алфист Bianconero's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Vratza,Bulgaria
    Posts
    4

    Default

    Благодаря,Жоро за бързия отговор! Очевидно не само аз си мисля за Алфата в Петък вечер! Още в Понеделник ще го сменя.Надявам се и проблема с топлинния датчик да се отстрани Ще те държа в течение,btw! Още веднъж благодарско,поздрави на Варна

  13. #28
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    За нищо! Затова е форума да споделяме опит. Успех с машината.
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    варна
    Posts
    85

    Default

    Колега,спокойно така карам от една година, дюза/
    и за профилактика ,че и нови ако се налага

  15. #30
    Младши алфист Bianconero's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Vratza,Bulgaria
    Posts
    4

    Default

    Всичко е наред вече!Проблемът е бил в термостата.Малко късно,защото вече дадох 40 кинта за нов датчик.@Асен Николов...братле,правя всичко на момента,не мога да си позволя да чакам,защото изникват нови проблеми
    Тъй се борим с вълните,кораби срещу течението,непрестанно отнасяни назад в миналото.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •