Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Щанга на мотора - 156

  1. #16

    Default

    Кога точно се усещат въпросните вибраци?????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #17
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Само на ниски обороти - под 1000 оборота.
    Малко газ да се подаде и изчезват.

    И не са само на волана - по целия интериор - табло, джабка, врати.

    Иначе отвън на купето не се усещат.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  3. #18

    Default

    Направи прост тест - вземи едно по дълго дърво или нещо от сорта което при стационирана кола да успееш да подпъхнеш, и леко да надигнеш най - задния тампон на двигателя, тоя дето влиза в моста по средата на колата.......двигателя да е на обороти......всъщност добре ще е ти да си в колата по това време, а друг да го прави, ако ти не успееш да хванеш някаква разлика докато си отвън......
    Може и с крик тип крокодил да го направиш ако имаш познат гумаджия, така ще е най - лесно, ако има и една гумена подложка между крика и лапата на тампона ще е още по добре.....
    Ако се променят вибрациите ще можеш да си извадиш някой изводи......
    По принцип ако тоя тампон е по твърд от стандартното, разбит или двете му 13ки болчета са разхлабени или централния му, се получава така.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Този тампон как се води - ляв или десен?
    Или по друг начин - голям или малък, евтин или скъп?
    Готов съм да сменя двата задни тампона, само да с кротне колата, че най мразя да ми трепери като някоя барака.
    Задължително ли е ако сменя двата задни, да сменя и предния и този на кутията?
    Знам че ще ми кажете че е хубаво, ама са си пари...
    Кой тампон се износва най често при този двигател?

    Теста ще го направя още утре.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Този тампон как се води - ляв или десен?
    Или по друг начин - голям или малък, евтин или скъп?
    Готов съм да сменя двата задни тампона, само да с кротне колата, че най мразя да ми трепери като някоя барака.
    Задължително ли е ако сменя двата задни, да сменя и предния и този на кутията?
    Знам че ще ми кажете че е хубаво, ама са си пари...
    Кой тампон се износва най често при този двигател?

    Теста ще го направя още утре.
    Може би заден се води, нямам точна идея......по принцип не е задължително да се сменят тези който са здрави все пак.........по мое мнение най - често се износва предния десен тампон на двигателя, този който е на десния "рог" на шасито........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    *** Dagi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София,Лагера
    Posts
    744

    Default

    Моята кола вибрира по същият начин,смених всичко тампони и все същото.Когато подадеш газ от 850 до 1000 и я върнеш бързо направо се разпада,но ако я задържа на 1000 или над 1000 работи перфектно.Мотора в коша при мене грам не мърда,вече си мисля че така си работят jtd-тата
    Bmw 535d LCI 410WHP(Hybrid turbo FMIC) 12.8 -400m
    BMW F13 M6
    BMW X6 3.5d
    Mini cooper r56 lci
    Alfa romeo Gt 1.9 jtd Eibach anti roll bars, eibach springs,Koni suspension, gtb2056vzk,Fmic, full exhaust 76mm, Quife, brembo brakes 330mm

    SPRINTAUTO Service

  7. #22
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Dagi View Post
    Моята кола вибрира по същият начин,смених всичко тампони и все същото.Когато подадеш газ от 850 до 1000 и я върнеш бързо направо се разпада,но ако я задържа на 1000 или над 1000 работи перфектно.Мотора в коша при мене грам не мърда,вече си мисля че така си работят jtd-тата
    Грешно мислене
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  8. #23
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Бях при моя майстор, ръчкахме тампоните - никаква промяна няма...
    Според неговото мнение ( а аз му се доверявам, защото не ме е подвеждал досега ) - тампоните са ми наред, а щангата която съм сложил е пълно дърво....

    Сега си върнах прокъсаната, оригиналната, за да мога да си карам колата, а ще го мисля... Най вероятно новозакупената ще я пратя в Пловдив за рециклиране с мека гума - в понеделник ще ходя.

    Иначе утре колата влиза в бокса за смяна на вътрешно каре, пистов ремък и 1бр подгревна свещ.

    Мистериозното тракане, което спираше и почваше се оказа вътрешно каре отдясно...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #24
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Бях при моя майстор, ръчкахме тампоните - никаква промяна няма...
    Според неговото мнение ( а аз му се доверявам, защото не ме е подвеждал досега ) - тампоните са ми наред, а щангата която съм сложил е пълно дърво....

    Сега си върнах прокъсаната, оригиналната, за да мога да си карам колата, а ще го мисля... Най вероятно новозакупената ще я пратя в Пловдив за рециклиране с мека гума - в понеделник ще ходя.

    Иначе утре колата влиза в бокса за смяна на вътрешно каре, пистов ремък и 1бр подгревна свещ.

    Мистериозното тракане, което спираше и почваше се оказа вътрешно каре отдясно...
    Виж картинката - този тампон мисля е
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Снимка-2.jpg  
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  10. #25
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Това е тампона на кутията, гледахме го и него.
    При никой от тампоните като се натисне нагоре няма промени във вибрациите на купето и/или интериора. Изглеждат добре - без премачакано, скъсано, напукано и т.н.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  11. #26
    *** Dagi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София,Лагера
    Posts
    744

    Default

    На мене тампона на кутията ми е от полиуретан дали може от него да идват?
    Bmw 535d LCI 410WHP(Hybrid turbo FMIC) 12.8 -400m
    BMW F13 M6
    BMW X6 3.5d
    Mini cooper r56 lci
    Alfa romeo Gt 1.9 jtd Eibach anti roll bars, eibach springs,Koni suspension, gtb2056vzk,Fmic, full exhaust 76mm, Quife, brembo brakes 330mm

    SPRINTAUTO Service

  12. #27
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    А правилно ли я поставяте щангата, защото много лесно може да се сбърка и да се обърне и тогава ефекта е същия - вибрации. На оригиналните щанги ако не бъркам имаше стрелки указващи как точно се поставя. Иначе за тампоните на JTD-а драмата е пълна. Тия висящи тампони бързо се "одървят" и започват "емоциите". Направо ме хваща яд на талянеца като се сетя - някакви с 15 годишни тампони, тракащи като трактори отвън A4-ки, вътре почти не се усещат, че работят, а при 156-та (и то най-вече с 2,4 мотора) за няколко години заминават. Въпроса с вибрациите се решава само с оригинални тампони, които за жалостнещо ги няма по познатите магазини и единственото решение е да се търсят читави втора ръка. Аз се наиграх много здраво и два пъти сменям тампони на лапата и преден десен с някакви не оригинални и двата пъти ефекта е още по-лош (а си мислех, че от това което няма по-зле) и в момента пак съм със скапаните оригинални, че с тях мозъка ми остава на малко по-гъста майонеза и дебна да се появи за части някой фейс лифт, че там трябва да са по-запазени.
    Last edited by AlfaMan; 01-03-2012 at 23:06.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  13. #28
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Затова нямам намерение да се вкарвам във филма 'Смяна на тампони наред' защото очаквам резултата да е по-лош...
    С майстора ги гледахме много внимателно, изглеждат наред, а щангата я слагам правилно - 100% - гледам по старата как са стрелките. Болтовете лягат идеално - завиват се на ръка.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •