Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Питанка за ЕГР клапан на Хонда Акорд?!

  1. #16
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    По вероятно е някоя контактна история на някой датчик, или просто да има някой да си е тръгнал вече
    Имам инфо от днес...
    Колата от няколко дена е с резистор вместо температурен датчик (за засмуквания въздух) и според собственика и било всичко супер... Никакви проблеми с придърпване и тн... Резистора е със съпротивление равно на датчика за стоиност от -20 градуса!
    Почвам аз да си мисля ,че може от някъде и въздух да дърпа и лекото обогатяване на сместа благодарение на резистора (модифицирания темп. датчик) да оправя сместа и да си работи...
    Уш всичко е гледано и мерено, ама... Продължаваме да мислим с него какво и е. Каквото и да се получи ще пиша...
    Според инфоборда му в момента сместа е наред обаче не обеднява а се държи в норми (според ланда сондата)..
    Last edited by mimouzunov; 21-03-2012 at 20:21.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #17
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Имам инфо от днес...
    Колата от няколко дена е с резистор вместо температурен датчик (за засмуквания въздух) и според собственика и било всичко супер... Никакви проблеми с придърпване и тн... Резистора е със съпротивление равно на датчика за стоиност от -20 градуса!
    Почвам аз да си мисля ,че може от някъде и въздух да дърпа и лекото обогатяване на сместа благодарение на резистора (модифицирания темп. датчик) да оправя сместа и да си работи...
    Уш всичко е гледано и мерено, ама... Продължаваме да мислим с него какво и е. Каквото и да се получи ще пиша...
    Според инфоборда му в момента сместа е наред обаче не обеднява а се държи в норми (според ланда сондата)..
    Това е глупаво да смените диода с резистор - тия диоди се продават за стотинки. И наистина проверете хубаво колата за засмукване на въздух, нарушения на вакуум
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  3. #18
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Това е глупаво да смените диода с резистор - тия диоди се продават за стотинки. И наистина проверете хубаво колата за засмукване на въздух, нарушения на вакуум
    Според мен нее толкова глупаво, защото така можем да зададем определено съпротивление което отговаря на определени градуси... а с някакъв произволен диод какво правим!?
    Тества се все още с резистора... При резултат ще пиша пак...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #19
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Според мен нее толкова глупаво, защото така можем да зададем определено съпротивление което отговаря на определени градуси... а с някакъв произволен диод какво правим!?
    Тества се все още с резистора... При резултат ще пиша пак...
    Не обикновен диод, а термо
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  5. #20
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Не обикновен диод, а термо
    Неискам да те засягам ама такова понятие "термо диод" аз лично несъм срещал досега!
    Има: шотки диод, диак, варикап, ценер,изправителни, и тн...
    Според мен ако трябва да се ползва диод за датчик, то трябва да е най-нормален силициев изправителен диод.
    Нещо от сорта на 1N4007 или нещо от тая серия защото неговата температурна характеристика се променя линеино с изменение на температурата. Това не го прави термо диод обаче...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #21
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Неискам да те засягам ама такова понятие "термо диод" аз лично несъм срещал досега!
    Има: шотки диод, диак, варикап, ценер,изправителни, и тн...
    Според мен ако трябва да се ползва диод за датчик, то трябва да е най-нормален силициев изправителен диод.
    Нещо от сорта на 1N4007 или нещо от тая серия защото неговата температурна характеристика се променя линеино с изменение на температурата. Това не го прави термо диод обаче...
    Не, има диоди, на които се използва свойството на V-A характеристика да се променя в зависимост от температурата (както и при фотодиодите с една съществена разлика - начина на свързване). Точното им наименование не е термо диод, аз просто го използвах в случая. Диодът трябва да е в стъклен корпус за добър топлообмен, най-добре транзистор (прилагам ти една схема).
    Няма диод с линейна характеристика! Можеш да го свържеш по определена схема за да я постигнеш.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails St115_45SN1.jpg  
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  7. #22
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Няма смисъл да задълбавам...
    Идеята ми е че колегата има таблица на която е споменато за въпросния датчик при какви температури какви килооми трябва да е, и затова е сложил резистор с които лъже колата че въздуха е 5 градуса примерно...
    За момента кара с него и доколкото разбирам няма проблем...
    Засега е набелязан датчика.. При развитие ще пиша...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #23
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Няма смисъл да задълбавам...
    Идеята ми е че колегата има таблица на която е споменато за въпросния датчик при какви температури какви килооми трябва да е, и затова е сложил резистор с които лъже колата че въздуха е 5 градуса примерно...
    За момента кара с него и доколкото разбирам няма проблем...
    Засега е набелязан датчика.. При развитие ще пиша...
    датчикът в огледалото е за дисплея и климатроника ... и е диод. Тоя няма нищо общо като вид и стойност с другите части на колата
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  9. #24
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    датчикът в огледалото е за дисплея и климатроника ... и е диод. Тоя няма нищо общо като вид и стойност с другите части на колата
    Говоря за датчика които мери температурата на въздуха които засмуква двигателя
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #25
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Говоря за датчика които мери температурата на въздуха които засмуква двигателя
    И той е диод и трябва да е диод - но при Алфа. Извинявай, бях на друга вълна и обърках. Но за хонда не съм сигурен - може и да е с терморезистор. Премери с мултицет, че те не са с дебиломери на бош
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •