Results 1 to 7 of 7

Thread: от АГУ към ГИ

  1. #1

    Default от АГУ към ГИ

    Здравейте колеги, карам 145 1.3 боксер с обикновенно газово, разхода ми е убийствен 15/100 в града! искам да премина на ГИ идеята ми е да си оставя бутилката в и тръбичката и да сменя изпарителя, естествено ще ми трябват дюзи филтри, компютър, евентуално емулатор...
    Искам да попитам евентуално за цени и дали някой го е правил това.

    п.с разхода съм го свалял до 12.5, но имам проблеми с обороти и като цяло имам проблеми с обикновенната газ, с инжекциона дали ще имам подобни?
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  2. #2
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Здравей, колега.
    Разхода ми е същия като твоя (София), на бензин беше 13/100.
    Най-вероятно разхода няма да падне под това, но не следва и да се вдигне.
    Възможно е, моята кола да не е много в ред и затова да харчи толкова, а не заради ГИ.
    Проблеми с експлоатацията на ГИ не съм имал. Просто си сипвам и карам.
    Нямам идея колко ще струва (500-600) но дали си заслужава.
    ГИ го сложих:
    1. да не харчи толкова много - май няма голяма разлика с твоята уредба 15/100
    2. да не се спъне като при обикновен АГУ - тя си е спъната по начало - по А1 трудно изпреварвам и на двете горива, на газ развивам макс 145 км./час, на бенз 180
    3. да нямам проблеми с гърмежи, пукане, бензинови помпи и прочие - тука вече всичко си е така както го казват
    Допускам, че всичко това важи с пълна сила само за моята кола и никой не ангажирам.
    По-добре си прегледай колата при няколко РАЗЛИЧНИ майстора и виж какво ще ти кажат, поне на един от тях ще може да се довериш. Смени там каквото препоръчва да я регулира както го вижда и си свиркай.........Гледам има колеги които са много доволни от АГУ, сигурно щот им го поддържа майстор, който разбира.
    Успех!
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  3. #3
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by alfonco147GTA View Post
    Здравейте колеги, карам 145 1.3 боксер с обикновенно газово, разхода ми е убийствен 15/100 в града! искам да премина на ГИ идеята ми е да си оставя бутилката в и тръбичката и да сменя изпарителя, естествено ще ми трябват дюзи филтри, компютър, евентуално емулатор...
    Искам да попитам евентуално за цени и дали някой го е правил това.
    Грубо.....като си избереш ГИ, сваляш 200лв. от цената му и получаваш това което ще ти струва.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #4
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Попринци една газова като е настроена както трябва, няма да има огромна разлика спрямо бензина като вървеж А относно разхода си има едно правило: На газ колата харчи 15-20% повече от това на бензин ако всичко е наред по газовата. Било то мембрани, сонди и т.н.

    Така че колега по добре първо колата да се закачи на един газов анализатор и да се настрой като хората. Че да се види дали всичко и е наред, ако не напраимер да му се сменят мембраните на изпарителя и да се види как е положението тогава. По-добре тръгни от по-евтините варианти към по-скъпите. Ако искаш колата може да я качим на анализатора и да се види какво е положението на изпарителя и ако си е наред да я настройм като си пише в книгите
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  5. #5
    Twin Spark dc_massive's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Стара Загора и региона :)
    Age
    37
    Posts
    20

    Default

    При мен разхода е също толкова в града около 15 литра газ.
    А по магистралата с 140 и климатик ми дава към 9.5-10 разход. На компа като ми настройваха газовата забелязах че пишеше за всеки цилиндър количесто бензин и газ. Бензина беше 3.2 някъде а когато е газ 4.2. Така че ако гори градско на бензин 12-13 няма нищо фрапантно според мен да гори 14-15 газ .Поне аз така си мисля де
    ALFA 156 1.8 TS 144 hp

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    Правилно мислиш, и на мен със 140км. ми гори 10 на газ,а в града 15. ,това си е нормалния разход при положение,че не е настроивана да върви по-малко и съответно да гори по-малко.
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  7. #7
    CrAzY fAn :) kompir's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    В.Търново
    Posts
    202

    Default

    Колегата автор на темата да се примири с този разход и да си свирка-все пак зарежда двойно по-евтино гориво от бензина(камо ли нафтата ).Моя боксер съм го смъкнал в момента на 12/100 на газ,но не иска да върви пущината -с изпарител томасето съм и обикновена газова.Ако пък го отприщя да понавървява то разхода става като твоя-това във В.Търново.
    Поздрави
    Alfa Romeo146 1.6i BOXER 96г.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •