Results 1 to 15 of 218

Thread: Проблеми с регулировката на фаровете на 146 и решение

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Велико Търново
    Age
    54
    Posts
    163

    Default Проблеми с регулировката на фаровете на 146 и решение

    Днес реших да си сменя крушките и да си регулирам фаровете и открих че рефлектора съвсем свободно се движи. Свалих фара махнах стъклото и видях че са счупени сферичките които държат рефлектора към тялото на фара всякакви опити да ги залепя останаха неуспешни самата пластмаса може би от температурата е станала много крехка и се троши. Някои имал ли е подобен проблем и как се е справил точно сега фарове не ми се купуват решил съм да пробвам да направя нещо подобно на регилиращите планки от метал дано да се получи

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by stenli View Post
    Днес реших да си сменя крушките и да си регулирам фаровете и открих че рефлектора съвсем свободно се движи. Свалих фара махнах стъклото и видях че са счупени сферичките които държат рефлектора към тялото на фара всякакви опити да ги залепя останаха неуспешни самата пластмаса може би от температурата е станала много крехка и се троши. Някои имал ли е подобен проблем и как се е справил точно сега фарове не ми се купуват решил съм да пробвам да направя нещо подобно на регилиращите планки от метал дано да се получи
    Аз имах същия проблем-пласмасите бяха счупени и на двата фара.Как реших проблема-малко джаста-праста,защото не ми се играеше много-много:от стар корниз за пердета(това първо ми попадна пред погледа) отрязах две парчета по 4 см.(горе-долу,мерих на око дължината на оригиналната пластмаса без сферичката и стъблото).Върху всяко от тях запоих(с оксижен) по един болт М6(като предварително го бях заоблил с флекса),като този път мерих цялата дължина на оригиналната пластмаса.От другата страна на болта извих на горе(под 90 градуса) около 1 см. част от ламарината и го пробих в средата с бургия ф4мм.Сглобих фара,е малко по-тегаво се движеше,но за 1ч. работа толкова.Сега си реших този проблем и фаровете светят добре.

  3. #3

    Default

    Ако някой иска да свали фара и да ми го даде-ще черпите по бира и ще спестите пари за нови фарове.

  4. #4
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    значи когато разглобих фаровете вътре водачите се бяха натрушили. Ето и моето решение незнам как по добре биха могли да се получат като оригиналните са. Ако някой има такъв проблем с фаровете може да пише мога да му продам комплект водачи алуминиеви или от пластмаса
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Снимки0217.jpg   Снимки0218.jpg   Снимки0219.jpg   Снимки0221.jpg  
    Last edited by bobi_kz; 30-01-2010 at 12:11.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  5. #5
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    браво, колега
    Просто няма смисъл да се оподобява оригинала, важно е да се ползва идеята на оригиналния водач, а и най-лесния вариант е да се направи с алуминиева ламаринка. Хем не се чупи, хем не старее, а и лесно се обработва.
    От къде намери този пластмасов профил, ако не е тайна де?
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  6. #6
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix View Post
    От къде намери този пластмасов профил, ако не е тайна де?
    прилича ми на моделирано от Bison-течна стомана (както и аз направих моите)
    иначе явно колегата е стругар-фрезист щом изработва такива детайли от алуминий и пластмаса
    Last edited by ogi100; 03-02-2010 at 17:14. Reason: .

  7. #7
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    значи когато разглобих фаровете вътре водачите се бяха натрушили. Ето и моето решение незнам как по добре биха могли да се получат като оригиналните са. Ако някой има такъв проблем с фаровете може да пише мога да му продам комплект водачи алуминиеви или от пластмаса

    Чакам офертата ти

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    само една забележка, оригиналния водач има едни скосявания които не си направил и фаровете няма да се регулират коректно.
    точка

  9. #9
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    да така е не са направени но в момента фаровете светят много добре не е проблем да се направят (тази пластмаса ми е намери баща ми) имаме цех с машини и там ми ги направиха могат да се направят и от алумин но незнам дали в момента имаме материал ще кажа на някой работник да направи 1 комплект и който го иска го получава

    ---------- Post added at 11:20 ---------- Previous post was at 11:18 ----------

    Quote Originally Posted by JORDANGT View Post
    Чакам офертата ти
    колега за каква кола са имам само модела на 145 и 146

    ---------- Post added at 11:33 ---------- Previous post was at 11:20 ----------

    Quote Originally Posted by JORDANGT View Post
    Чакам офертата ти
    значи колега има алумин! поръчах 1 комплект 25 лв. някъде защото трябва да почерпя работника все пак той си има др. работа и за материала ако искаш др. седмица ще идвам към софия и ще ти ги донеса
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  10. #10
    ЛУД С АЛФА dudeslav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Плевен / Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    311

    Talking

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    значи колега има алумин! поръчах 1 комплект 25 лв. някъде защото трябва да почерпя работника все пак той си има др. работа и за материала ако искаш др. седмица ще идвам към софия и ще ти ги донеса
    Здрасти.Ако твоя човек прави все още такива водачи да се разберем нещичко на ЛС за някоя поръчка за 3-4 алфетки,че тука по Плевенско са едни...
    ALFA 156 1.8 TS '99 (polyurethaned by ФЕРАРИСТ & crew,rebuild engine by to6ko,vegatta & crew) & Alfa 145 1.6 TS `97

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •