Page 4 of 15 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 218

Thread: Проблеми с регулировката на фаровете на 146 и решение

  1. #46
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    не братле..... нормално си светят.... акоискаш обади ми се и мини някоя вечер през нас да ги регулираме чат пат, ако са здрави водачите на новия фар.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  2. #47
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Има едни реглажи на самия фар от задната му част за кръстата отверка
    2 са,единия е във външната част а другия в средата.
    Този в средата е за височината-НА ТЪМНО НАВИВАШ И ВДИГАШ ФАРА РЪЧНО да изравниш с другия, другия да ги цинтроваш по хоризонтал!
    На около 10м от стена трябва да светят в точка и на височина колкото са фаровете.
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  3. #48
    откачен алфаджия n.ianev's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    БУРГАС
    Age
    41
    Posts
    184

    Default

    и аз имам вапрос ? защо имам коп4е за реголиране на фаровете пак нямам машимки на самите фарове.пък и моите рефлектори са с4упени

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by n.ianev
    и аз имам вапрос ? защо имам коп4е за реголиране на фаровете пак нямам машимки на самите фарове.пък и моите рефлектори са с4упени
    Защото са сменяни фаровете най вероятно
    Alfa 145 1.8 TS '97

  5. #50
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Наличието на копче не означава монтирани машинки... и аз имам копче и инсталация за халогени, но си нямам такива.
    Италианска им работа.
    Ако имаш инсталация иди си купи 2 машинки на старо от Италианеца, но те имат смисъл само ако водачите са читави.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #51

    Default

    Аз взех за 80лв ел. втора ръка като можех да взема и за 45лв механичен. а нови мисля има тук www.drive.bg
    Alfa 145 1.8 TS '97

  7. #52
    Запален алфист dido76bg's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    250

    Default

    Относно ремонта на водачите на ел. фарове Хела за Алфа 145.
    1. Като си я купих въпросните плякаха яко.
    2. Взех си нови тайвански механични Депо - за 3 месеца се разплякаха, да не говорим, че не можеха да се регулират от самото начало като хората.
    3. Свалих още май месец оригиналните с идеята да ги оправя скоро, но това скоро е октомври
    Като за начало пробвах различни материали, които имах под ръка, но не успях с резбата. Взех си от Бриколаж алуминиева лайсна 1000х25х2 мм - 10 лв. Останалото, което ви трябва е малко време, флекс, бормашина, свредла за метал (3 и 4 мм), пила или шмиргел, 4 самонарезни винта 30х3 мм., силикон. Схемата е същата, като на колегата, но трябва пилене на лайсната, за да я нагодите да влезе. Моите фарове, са с малко по-различни легла за водачите от тези на колегата (скосенията са от горната страна). Може и вместо на 85мм да се отрежат на 80мм.
    Това е - успехи.
    Alfa 145 2.0 TS 16V Q.V. - голяма ламя

  8. #53

    Default

    Quote Originally Posted by stenli View Post
    Днес реших да си сменя крушките и да си регулирам фаровете и открих че рефлектора съвсем свободно се движи. Свалих фара махнах стъклото и видях че са счупени сферичките които държат рефлектора към тялото на фара всякакви опити да ги залепя останаха неуспешни самата пластмаса може би от температурата е станала много крехка и се троши. Някои имал ли е подобен проблем и как се е справил точно сега фарове не ми се купуват решил съм да пробвам да направя нещо подобно на регилиращите планки от метал дано да се получи
    Аз имах същия проблем-пласмасите бяха счупени и на двата фара.Как реших проблема-малко джаста-праста,защото не ми се играеше много-много:от стар корниз за пердета(това първо ми попадна пред погледа) отрязах две парчета по 4 см.(горе-долу,мерих на око дължината на оригиналната пластмаса без сферичката и стъблото).Върху всяко от тях запоих(с оксижен) по един болт М6(като предварително го бях заоблил с флекса),като този път мерих цялата дължина на оригиналната пластмаса.От другата страна на болта извих на горе(под 90 градуса) около 1 см. част от ламарината и го пробих в средата с бургия ф4мм.Сглобих фара,е малко по-тегаво се движеше,но за 1ч. работа толкова.Сега си реших този проблем и фаровете светят добре.

  9. #54

    Default

    Ако някой иска да свали фара и да ми го даде-ще черпите по бира и ще спестите пари за нови фарове.

  10. #55
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    А с какво да залепя стъклото след като оправя водачите? Има ли смисъл да е температуроустойчиво (бахти дългата дума) лепилото/силикона?
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  11. #56
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Можеш да не го мажеш с нищо то си има нещо като елатично лепило.Но аз се презастраховах с една тънка ивица от селикон , да съм сигурен от влага че няма да влезе!
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  12. #57

    Default

    Quote Originally Posted by LeoVin4i View Post
    А с какво да залепя стъклото след като оправя водачите? Има ли смисъл да е температуроустойчиво (бахти дългата дума) лепилото/силикона?
    Нищо не съм лепил,сглабяй и карай-моята вече няколко месеца я карам и не е влязла и капка вода.

  13. #58
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Слагайте силикон ( аз лично ползвах на Bayer - прозрачен ) Никаква вода не е влизала , държи много мъжки
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  14. #59
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Явно нещо е сменяно имам си моторчета за регулиране на фаровете, и куплунг, който отива до тях само си нямам управление от купето... засега
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  15. #60
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Добре де, последно какво е фи-то на шпилката?? Един казва 4мм, друг 5мм. С каква бургия да го пробия, за да знам че като се стигне до монтиране да няма изненади?
    Как прокарвате резбата, с какво?
    Alfa Romeo 146 Т.S. 1.4L 103hp '99

Page 4 of 15 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •