Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 218

Thread: Проблеми с регулировката на фаровете на 146 и решение

  1. #61

    Default

    Quote Originally Posted by NAS View Post
    Добре де, последно какво е фи-то на шпилката?? Един казва 4мм, друг 5мм. С каква бургия да го пробия, за да знам че като се стигне до монтиране да няма изненади?
    Как прокарвате резбата, с какво?
    Оригиналната шпилка е 5 мм.,затова пробиваш с 4мм.А резбата я прокарваш със самата шпилка.

  2. #62

    Default

    Quote Originally Posted by tokata_pz_flex View Post
    Слагайте силикон ( аз лично ползвах на Bayer - прозрачен ) Никаква вода не е влизала , държи много мъжки
    И как ще го разглобиш пак,ако се наложи?

  3. #63
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Оригиналния винт е малко мекичък, и може да му повредиш резбата, Аз лично навих резбата със Винт с подходящия размер.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  4. #64

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix View Post
    Оригиналния винт е малко мекичък, и може да му повредиш резбата, Аз лично навих резбата със Винт с подходящия размер.
    Зависи каква ламарина използваш,ако е по-тънка става и с оригиналния.Иначе трябва да търсиш не само подходящия диаметър,но и подходящата спирала на резбата.

  5. #65
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Колеги,
    може ли някой да сподели размера на гайките, които държат фаровете, че в момента нямам гедоре и съм забравил какъв е размера, а смятам тези дни да смъкна фаровете и да ги оправя най-накрая. Имам едни тръбни ключета дето трябва да свършат работа, ама реших да питам, за да няма изненади и само да правя демонтаж и монтаж на маската.
    Alfa Romeo 146 Т.S. 1.4L 103hp '99

  6. #66
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    или 10 или 8 бяха по спомени.

  7. #67
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Ключето е 10.
    Благодаря!
    Alfa Romeo 146 Т.S. 1.4L 103hp '99

  8. #68

    Default

    можели някой да ми прати (даде) 1 бр. от тези сверички които държат рефлектора и лупата дене играят и да може да се леголират който има някое от тези металните които са си правили пак ще почерпа и ще му го върна- зада може някои стругар да ми направи. Те са по 2бр. на фар и нали са еднакво големи?
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  9. #69

    Default

    Quote Originally Posted by vlado_iv View Post
    StarChild
    Брато и това правих и е съшият.....сещаш се. Има малко напредък с металните планки но тц. Mury е прав решението е нови фарчета

    Да така е на запад ново си е ново , но тук в БГ - лв-та са на първо място!!!!!!!!!!
    Та как беше ??? Неволята учи??
    Аз съм повече от година с тези нови шпилки и всичко е ОК.Е не тези металните а други.
    И ми стъпи по малко от 10 лв.всичко.
    ако може някои да ми направи такива шпилки аз ще си платя каквото трябва
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  10. #70

    Default

    Колеги, в пост #36 на стр.3 имаше снимки, които се прецакаха след проблемите с форума. Водачите могат да се направят от стругар, 1 към 1, но трябва да се даде мострата цяла - демек да се залепят парчетата от водача. Добре е да се направят и крилцата/странични и долното/. При мен се завариха с ламаринки от стругарят.
    По отношение на резбата - както сте разбрали резбата не е стандартна, а е спираловидна като на вида. Ако се направи нова шпилка, няма как да се присади пластмасовата зъбчатка в края, защото ще превърта. За това трябва да се прави резба на водача. До колкото знам няма такива метчици за тази резба. Външния диаметър на шпилката е 5мм, а вътрешния 4мм. За по-сигурно ги измерете, за да няма индивидуални различия от годините на производство.
    Това което направих на времето е: Пробиване на отвор 4,5мм и направа на резба с вида с външен диаметър 5мм. Има такива болтове, които са с такъв вид резба и се навиват с гаечен ключ, но при навиването се съсипват няколко, защото са по-меки от метала на водачите. Колата си свети все още с тези водачи вече 2 години.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #71
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    малеееее, колеги, кефите мъ.
    Tази вечер, оправихме на Пламен/Trustworthy единия фар, че беше почнал да намига. МИииии за час и половина, без никакви стругари, никакви специални инструменти и буквално с подръчни средства оправихме фара. Прилагам и три снимки, чак когато сглобявахме, амаааааа през цялото време си мислех за една загорка и забравихме за фотото. Та който не вярва..... негова си работа. Който иска си купува нови фарове, ние фара го оправихме за час и половина - демонтаж, ремонт и монтаж, реглаж и една бира. Нека Trustworthy да каже дали е доволен от резултата. Ето и малкото снимки.


    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  12. #72
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    ... а на 8-ма страница съм сложил и чертежи и история.... който иска да се мята. Сферата е с диаметър 10мм, да си подготвите болт с такава глава предварително!
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  13. #73
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ами аз съм доста недоволен от резултата, защото сега неотваряният фар изглежда по-мътен на фона на другия ...и свети доста по-добре
    Иначе концепцията за водачите е огън. Емо съчини водача за минути от някаква алуминиева планка, болтче + две гайки и си работи и регулира перфектно. 'Проблемът' е, както казах, че почистения фар е видимо по-лъскав от другия и създава илюзията, че единият е сменян скоро. Разлика в осветяването също се усеща
    Благодарности на Емо още веднъж
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  14. #74
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Вариантите са най-общо казано 3:
    1. Купува се тайвански фар Depo или някой от подобните субститути, но нито един от тях няма да е като оригиналния, който е Hella. Поне цените им са поносими - последно ги гледах по около 100+ лв парчето
    2. Купува се оригинален Hella, който струва 300-400 лв, в зависимост от доставчика, и се чака 1-2 месеца, за да пристигне
    3. Отваряш фара и сменяш водачите

    Вариантът да се купи 2-ра ръка оригинален фар не е алтернатива, защото проблемът с тези водачи е в стареещата пластмаса.
    Пак казвам, концепцията на Емо с тези планки е супер надеждна и не се налага да се ходи на стругар. Проблемът с направата на струг идва от това, че резбата, която трябва да се направи на водача е нестандартна и това отказва обикновено стругаря да се захване. Въпреки че имам имам водачи, правени на струг, сложих планки без колебание, че стругованите съм ги запилял някъде вкъщи и все още ги търся . Ще ги снимам, когато ги намеря. Но изработката им е прекалено сложна - състоят се от метална част и месингова (за резбата) като двете части са запоени една за друга. Мега-надеждна работа, но предвид далеч по-лесния (а и по-евтин ) способ на Феникс, просто не си струва.
    Емо е качил чертежче на планката. Другото е 20-ина мин работа и водачът е готов.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #75
    Запален алфист dido76bg's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    250

    Default

    Quote Originally Posted by dido76bg View Post
    Относно ремонта на водачите на ел. фарове Хела за Алфа 145.
    1. Като си я купих въпросните плякаха яко.
    2. Взех си нови тайвански механични Депо - за 3 месеца се разплякаха, да не говорим, че не можеха да се регулират от самото начало като хората.
    3. Свалих още май месец оригиналните с идеята да ги оправя скоро, но това скоро е октомври
    Като за начало пробвах различни материали, които имах под ръка, но не успях с резбата. Взех си от Бриколаж алуминиева лайсна 1000х25х2 мм - 10 лв. Останалото, което ви трябва е малко време, флекс, бормашина, свредла за метал (3 и 4 мм), пила или шмиргел, 4 самонарезни винта 30х3 мм., силикон. Схемата е същата, като на колегата, но трябва пилене на лайсната, за да я нагодите да влезе. Моите фарове, са с малко по-различни легла за водачите от тези на колегата (скосенията са от горната страна). Може и вместо на 85мм да се отрежат на 80мм.
    Това е - успехи.

    Ето го на и снимки имате...
    Тайванските не са никакво решение. Пък и след това нямат отлепяне за ремонт...
    Alfa 145 2.0 TS 16V Q.V. - голяма ламя

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •