Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 218

Thread: Проблеми с регулировката на фаровете на 146 и решение

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Велико Търново
    Age
    54
    Posts
    163

    Default Проблеми с регулировката на фаровете на 146 и решение

    Днес реших да си сменя крушките и да си регулирам фаровете и открих че рефлектора съвсем свободно се движи. Свалих фара махнах стъклото и видях че са счупени сферичките които държат рефлектора към тялото на фара всякакви опити да ги залепя останаха неуспешни самата пластмаса може би от температурата е станала много крехка и се троши. Някои имал ли е подобен проблем и как се е справил точно сега фарове не ми се купуват решил съм да пробвам да направя нещо подобно на регилиращите планки от метал дано да се получи

  2. #2
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    а как успя да свалиш стъклото ?!
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Велико Търново
    Age
    54
    Posts
    163

    Default

    не беше много трудно - махнах щипките понапънах го с отвертка и то се отлепи е припотих се малко да не би да се счупи но стана сравнително лесно

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Стара Загора
    Posts
    107

    Default

    Имах същия проблем , направих целите стойки метални с резба 5 mm и смених винта(той е като видия) с шпилка 5 mm. Винта се избива с удар от пластмасовите зъбчатки за ръчното регулиране.Шпилката се хваща за тях с 2 гайки от двете страни.
    Alfa Romeo 145 1.4i T.S. 16V 97god.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Стара Загора
    Posts
    107

    Default

    Quote Originally Posted by chico
    наистина работата с фаровете е много бъгава... След като ми смениха единия фар с "оргинален" в един сервиз, съм правил процедурата с свалянето на стъклата около 4-5 пъти, след първия път е лесно . Накрая си взех от Италианеца, ама и той стана за ремонт. Тая пласмаса на водачите не издържа въобще, след лепене с поксипол се счупи веднага след лепеното място ...
    @Милен, как закрепи стойката за рефлектора?
    Стойката е пълно копие на пластмасовата, само че е метална,Т-образна е и отпред е със сферичка.
    Alfa Romeo 145 1.4i T.S. 16V 97god.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    @Милен, мерси за инфото, явно си си поиграл бая, аз неам тия нерви ...
    @BatVas, нагряване не е особено необходимо, става и да затоплиш целия фар на стайна температура. Много трябва да се внимава със стъклото на ментето, щото аз спуках едно така на финала и си мисля, че ако се нагрее неравномерно ще се спраска. Със сигурност стъклата на Хела-та са много по-издръжливи на извращения. Просто требе много търпение и яко чоплене докато илезе на ментето силикона - на мен ми отне поне час да го изкопая. Тоя силикон (поне при мен) беше супер лепкав, като дъвка, и нема чистене... Пак повтарям, трябва да си супер внимателен със стъклото, после се лепи с какъвто и да е силикон (по възможност прозрачен де )...

    AR 145 QV '97

  7. #7
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Абе хелата не издържа чак толкова на извращения - моята леко се срещна с бронята на едно Деу и сега рефлектора е здрав- ама ще сложа стъкло менте-стига да го махна от грозния турски рефлектор
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default

    При мен и двата рефлектора се клатеха свободно във фаровете и сметнах, че не е нормално това. Свалих десния фар за да го разгледам по-обстойно, но причината се криеше зад стъклото. Чрез няколкоминутно нагряване със сешоар, успях да сваля стъклото на фара. И двата държача на рефлектора бяха счупени в ябълковидните съединения. Може би от високата температура пластмасата беше станала много крехка (фиг. 1).
    Чрез винтове за дърво с диаметър на главата 10 мм (колкото е на самата сфера на ябълковидната част) и малко поксипол успях да получа здрав държач (фиг. 2).
    Добре е винта да е с дължина не повече от 25 мм, за да не пречи в крайното положение. Сглобени ще изглеждат като на фиг. 3.
    Ако нямате подобен винт,успешно може да го замените с пластмасов дюбел, който има същия диаметър на главата (фиг. 4).

    След това сглобявате рефлектора и стъклото залепвате пак чрез нагряване. За всеки случай намажете малко силикон около стъклото за да не влиза вода във фара.
    Операциите не са сложни и скъпи. Съгласете се, че малко сръчност и търпение си заслужават срещу 150 лв за 1 брой нов фар.
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

  9. #9
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    За тези,които все още не са си разглобили фара,предлагам много по-просто решение:взимате един болт около 4см дълъг с 2 гаики на него,заставате срещу стената на пуснати фарове.След като сте отворили капачката на лупите слагате болта с главата надолу,така че металната щипка,държаща крушката влиза в улея на болта.Горния край на болта(с 2-те гайки подпирате на пластмасовия корпус на фара и развъртате гаиката докато докарате желаната височина.Съжалявам че нямам фотоапарат,бих го снимал.Процедурара трае около 10 мин,без разглобяване на фара...е няма да ви работи копчето за реглаж,но няма да разглобявате....фар
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default

    Виж, това е умно решение. Доколкото разбирам ства въпрост не за болт, а винт - ф4 или ф5, с глава за обикновена отверка, за да може улея да се закачи на щипката. Въщност закрепва ли се в горния край или само се подпира и при сътресения на колата, няма ли да изпадне?
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

  11. #11
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by Detron
    Виж, това е умно решение. Доколкото разбирам ства въпрост не за болт, а винт - ф4 или ф5, с глава за обикновена отверка, за да може улея да се закачи на щипката. Въщност закрепва ли се в горния край или само се подпира и при сътресения на колата, няма ли да изпадне?
    Само го подпираш,като се заклини хубаво,нама проблем,карам от 2 месеца с болт и не е мръднал
    Укрепи го хубаво,натъпчи малко азбест около рефлектора и няма къде да ходи...
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by JK
    Здравейте колеги, след прочетеното от вас по темата набрах смелост да разглобя фароавете си. След като ги отворих се получи тотална трагедия - толкова се е променила структурата на пластмасата, че единият от водачите почти се разпадна и няма възможност да се ремонтира по начина който много добре сте показали. Беше се отчупил и в задната част където е резбата. Отделно от това при изтриване на рефлектора с влажна кърпа започна да се лющи част от покритието му. Моля ви ако може някой да даде съвет какво би могло да се направи. В момента колата ми е без фарове и съм изпаднал в "задънена улица". Прочетох всичко което можах да намеря по темата, но неможах да намеря решение по моя проблем. Ще ви благодарен ако някой от вас бързо отговори.
    напьрво време си ги зглоби из4акаи да се стьмни паркираи срещу някоя стена регулираиги рь4но залости ги да не мьрдат свали ги и яко силикон одзад сложи и проблема ти реши , само дето силикона трябва да издьржа на топлина има един бял на wurth много як ина4е утре ходи до италянеца купи си два фара и може да бьдеш сигурен 4е сте правиш сьщите процедури
    conductor de una Alfa 145 1.9 td наи сигурното място за една кола е на паркинга , но не за това са направени магистралите

  13. #13
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default


    рефлектора НИКОГА не се забърсва с парцал,а се мие с обезмаслител под струята на чешмата и НЕ СЕ ПИПА с ръка.
    Ако фаровете ви са мътни и мръсни отвътре се процедира по същия начин,след което се изплаква с преварена или дейонизирана вода и се слага на топло да се изпари водата. Изплаква се с такава вода за да не се получат петънца от капчиците след като изсъхнат.
    Aко се избърше се лющи,защото на нашите коли по принцип са си изгорели рефлекторите от годинките и малко им трябва.
    Ако не са изгорели пък се драскат от парцала какъвто и да е той


    Не може да се поправи,трябва ти друг фар и най-вероятно ще стане като при мен.....от 2 повредени фара ще сглобиш един здрав
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

  14. #14
    BOXER > TS :P MBlaST's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    335

    Default

    Здравейте колеги,
    от доста време не съм бил активен във форума, но и това стана.. .
    След като прочетох темата се реших да отворя фаровете, защото и аз от година карам с клюмнал ляв фар. Относно водачите предприех малко по-радикални промени, защото след като го свалих и видях как се рони тая пластмаса, реших, че няма да и се доверявам. Разтършувах се на терасата и с помощта на малко подръчни материали(ламаринки,алуминиеви тръбички,поксипол...) успях да направя някакви подобия на водачи... ; Резултатът като цяло е много добър.Водачите станаха доста здрави,стабилни и си вършат работата чудесно....
    Като инструменти ми бяха нужни комплект малки пилички, бормашина с малко свредло (2-3мм) и трионче .

    Ето тук качих малко снимки с обяснение... ако случайно някой се реши да пробва или пък да доразвие идеята... http://mblast.hit.bg
    97'Alfa Romeo 145 1.6 BOXER - Sold Out
    02' FIAT PALIO 1.2 Weekend
    Accord i-ctdi 2.2 Executive

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    292

    Default

    За JK: един приятел направи това: http://peugeotclub.info/forum/viewto...E8%F0%E0%ED%E5 - както е писал в темата - наистина са станали много добре рефлекторите и наистина си струва на цената на един стар фар да си направиш два практически нови!
    Alfa Romeo 145, 1.6i boxer - продадена
    Alfa Romeo 164 Super, 2.0 TSPARK
    Lancia Kappa 2.4 5.20

Page 1 of 15 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •