Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Горна помпа съединител

  1. #1
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default Горна помпа съединител

    Честит празник (празници), колеги!Днеска празнично реших да си сменя горната помпа на съединителя,щото в зимните студове взе да ми приплъзва иначе новия съединител и го отдадох на нея.Оказа се обаче,че отворът на горния край на лоста на помпата е по-малък от онова желязо на педала на съединителя и не мога да монтирам помпата.Нея я поръчвах от axm-auto и жената ме предупреди,че може да има разлика,но съм можел да прехвърля лоста от старата помпа.Аз не виждам как може да стане това-моля ви,посъветвайте ме какво да правя.

  2. #2
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    А не е ли по-лесно да разпробиеш отвора на лоста до необходимия размер.При мен пък лоста беше по-къс.От "Италианците" я вземах.

  3. #3
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ами сигурно така ще стане,но си мисля да не би да се окаже,че тая помпа не е за този модел кола?В смисъл-то не ме бърка да я разпробия,но да не се окаже,че има разлика и в другата част.Примерно-хода буталото или дебита й да е различен...
    Last edited by Dimicha; 03-03-2012 at 17:42.

  4. #4
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Чувал съм,че са два вида тея помпии ,че точно в това им е разликата. Но също така ме обеждават,че ставало да се разменят тия лостчета към педала... така че огледай я да я е.. в помпата
    То ако е лесно нема е сложено на алфатаа
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #5
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Еми гледах ги,въртях,суках-не виждам как може да се смени лостчето...хванато е по някакъв странен начин към буталото с нещо като шарнирна връзка-хем се върти около оста си,хем се накланя настрани.Обаче направих следното нещо-старото рамо е изцяло метално,с втулка на мястото,на което се захваща към педала.Новото рамо на върха има гумен тампон и в него е сложена друга метална втулка-успях да разменя втулките,които са с почти еднакъв външен диаметър,но новата е с по-малък вътрешен.Сега би трябвало да стане-утре ще пробвам да сглобя всичко.Сега разглобих и двете помпи-на око са еднакви,пробвах старото бутало да сложа в новата помпа-влезе,тъй че мисля,че няма да има проблем.Дано само не съм надрал новата помпа отвътре,докато я разглабях,че ще е на халост цялата работа

  6. #6
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Ако се закучи нещо работата свиркай.Ще ти дам мойта.Чисто нова е.0885670775 ми е номера

  7. #7
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Абе аз горната успях да я монтирам,но се изкърши пробката на работния цилиндър Намерих една друга пробка-уж се завива,обаче малко халтава-явно дърпа въздух от самата резба и не мога да обезвъздуша... Сега ще трябва да купувам цял нов работен цилиндър заради една тъпа пробка.

  8. #8
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Имам и нов корпус за работния цилиндър,но е в Лясковец.Не помня обаче с кое захващане е,че са два вида.Преди време като го купувах се оказа,че мойта е с друго захващане и му използвах само буталото.

  9. #9
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колега,хайде в края на идната седмица ще ти пиша да се разберем нещо-той корпусът дори да е с различно захващане от моя,ще ми трябва само пробката най-вероятно

  10. #10
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Абе аз горната успях да я монтирам,но се изкърши пробката на работния цилиндър Намерих една друга пробка-уж се завива,обаче малко халтава-явно дърпа въздух от самата резба и не мога да обезвъздуша... Сега ще трябва да купувам цял нов работен цилиндър заради една тъпа пробка.
    Ако ти кажа от кво не можеш да обезвъздушиш,ще черпиш ли?Проблема не ти е в пробката.След 5-6 напомпвания няма въздух и изведнъж все едно дърпа отнякъде ,нали?Просто дръж казанчето пълно до ръба със спирачна,щото е разделено на 2 и отсека на спирачния кръг е по нисък от този на съединителя.
    Last edited by nikola 155; 06-03-2012 at 16:44.
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  11. #11
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ами де да знам-може и това да е.В събота ще пробвам пак-от AXM се сетиха,че тея помпи били два вида и ще ми пратят точната помпа Филм голям

  12. #12
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Оффф,смених ги и горната помпа и работния цилиндър.С помощта на един комшия обезвъздуших,но май има още въздух в системата и малко трудно се връща педала-пусти дот4 се пени бе.Обаче естествено нови проблеми-прецакала се е резбата на едната шпилка,на която се държи работния цилиндър и не мога да й стегна гайката както трябва.Дайте съвети как може да се оправи без да размонтирам,че вече ми писна от това обезвъздушаване.Другият проблем е,че е малко напукано маркучето между двете помпи-мисля,че не изпуска,но някой може ли все пак да ми каже колко струва това маркуче и откъде може да се купи?

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Обаче естествено нови проблеми-прецакала се е резбата на едната шпилка,на която се държи работния цилиндър и не мога да й стегна гайката както трябва.Дайте съвети как може да се оправи без да размонтирам,че вече ми писна от това обезвъздушаване.
    Не може.Питай Никола.Сваляне на държача(с малко магарии и финтове),рязане.разпробиване,нов болт на мястото на шпилката..
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  14. #14
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Post

    Quote Originally Posted by AnastasKOSTOV-REX View Post
    Не може.Питай Никола.Сваляне на държача(с малко магарии и финтове),рязане.разпробиване,нов болт на мястото на шпилката..
    Аха.Нема ти издържат нервите.
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  15. #15
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Бе май най-лесно ще е да сменя цялата стойка....А за маркучето между помпата и работния цилиндър-сменяли ли сте го?Колко струва туй нещо,че за някой марки коли май е баснословна сума...гледах някакви 100 лв,някакви такива чудеса

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •