Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Горна помпа съединител

  1. #16
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Бе май най-лесно ще е да сменя цялата стойка....
    О, за това забрави, само изглежда, че ще е лесно. И аз така си помислих, че ще е лесно и ще си я прехвърля на Типото, ама това нещо няма махане. Сега съм си с жило и съм повече от доволен, че не се наиграх\отделно, че и забравих за течащи помпи и проблемите им\.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  2. #17
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Бааа,това с жилото много добре ми звучи-чак почвам да се чудя защо им е трябвало да я правят с хидравлика,като жилото е много по-просто и ефективно.Пък и честно казано с всичко ново по съединителя с изключение на маркучето....сякаш пак не е много мек педалът и пак не мога да го натискам без да си отлепям петата от пода

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    О, за това забрави, само изглежда, че ще е лесно. И аз така си помислих, че ще е лесно и ще си я прехвърля на Типото, ама това нещо няма махане. Сега съм си с жило и съм повече от доволен, че не се наиграх\отделно, че и забравих за течащи помпи и проблемите им\.
    Маха се бе Мите.Не е кой знае какъв гърч.Само горния болт е келеш ама се маха.И естествено много увъртания и усуквания да излеза,все едно вадиш централата на климатроника на 156.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  4. #19
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Нали пишем за едно и също - това на снимката. С болтовете нямах ядове, отказа ме силикона, с който е залепено допълнително. И всичко това, в състоянието на снимката\на голо купе\. Определено бях стигнал до извода, че без флекс и заваръчна техника, прехвърлянето е немислимо и си останах на жило, за което, както писах, не съжалявам и за момент - 16 лв е чистак бърсак .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails konzola15520082010.jpg  
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  5. #20

    Default

    Охо къде ме прати ти,бе.Не бе Мите стойката дето е хваната ...не мога да се сетя на камбаната ли беше(той Никола трябва да се сети).Нейните шпилки превъртат пък и като се чекне да се извади вилката и се попрегъва и по напуква тъпата ламарина та играе и СО-то после.
    Незнам да няма разлика щото излизаха 2 вида долни помпи,ако твийта е с другия вид да не би да е била там,ама много далече ми се види.
    ПС.Сега като гледам-това за сервото и спирачната помпа ли е,кво е?
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  6. #21
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Нее за така наречената горна помпа дето на 155 е по-надолу от долната(работният цилиндър)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  7. #22
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Да бе и аз се зачудих-това е за сервото така като гледам.Оная стойка е хваната за камбаната на скоростната кутия,не би трябвало да е проблем да я сменя.

  8. #23
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Ами не знам къде съм блеял, ама разбрах, че е прецакал шпилка на оградената в червено дивотия\е тя няма маханката \.
    Иначе смени направо стойката и не се занимавай с дивотии.

    П.С. И при мен тоя маркуч беше адски нацепен външно, но не изпускаше, и аз не съм го срещал по магазините.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  9. #24
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Абе тоя маркуч днеска писах във форума на AXM да ги питам дали го имат...ще видим кво ще ми отговорят.Не би трябвало да е скъп-на практика си е като спирачно маркуче..

  10. #25
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    така е колега,като една спирачно маркуче е,ама го нема никъде да го е.. и аз като сменях работен цилиндър иска х да сменя и тоя маркуч,ама файда няма никъдее
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #26
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    http://www.ebay.co.uk/itm/Alfa-Romeo...ht_1099wt_1037

    Според мен тоя маркуч би трябвало да е същия-не е за 155-ца,но изглежда по същия начин.А иначе не знам дали не може да се направи по някакъв начин-маркучи и накрайници мнооого,но си трябва спец в това

  12. #27
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колеги,днеска ми пристигна маркучето между помпите на съединителя,изработено по поръчка в една софийска фирма за скромната сума от около 26 лв (с включени две куриески такси в това). Ето снимки:



    Ако някой се интересува-фирмата се казва ПАПЕ ЕООД,правя им нескрита реклама,щото маркучето изглежда по-качествена изработка от оригинала. В събота ще монтирам и да видим как ще е. Имам едно питане обаче-искам да сменя и маркучето,което е от казанчето за спирачна течност до горната помпа на съединителя-има ли вероятност ако оплескам нещата и се източи цялото казанче, да смукнат въздух и спирачките,че там вече не знам как бих ги обезвъздушил...

  13. #28
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Няма да засмучат спирачките.
    Давай смело!
    Иначе от тоя маркуч се втвърдява педала!
    Разлага се вътре и се запушва.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #29
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колеги,справих се със смяната на всички помпи и маркучета,съединителят се обезвъздуши супер бързо.Обаче тука днеска един вятър и съм си внушил,че е влязъл прах в системата и искам да я промия и да сменя цялата течност.Кажете ми,моля ви-колко течност ще ми отиде за промивката и по какво да преценя,че е станала качествено.То е ясно,че се вманиачавам вече,но нали затова сме алфисти
    Last edited by Dimicha; 31-03-2012 at 15:15.

  15. #30
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Вземи си една разфасовка от 500мл и ще ти стигне за подмяната на течността
    П.С. Според мен наистина си си внушил яко и само ще се вкараш в приключение ама както и да е
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •