Results 1 to 7 of 7

Thread: Диагностика на стефанели ГИ

  1. #1
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default Диагностика на стефанели ГИ

    Може ли накой да препоръча сервиз за диагностика на този ГИ.Нещо не могат да ми го настроят от доста време,подменям какво ли не но разхода си остава голям от известно време насам.Искам да пробвам и друг сервиз.По скоро въпроса ми е към колегата robygas
    има ли софт. за този вид ГИ.Ремонтирах изпарител,смених дюзи,смених някакъв температурен датчик,филтър и проблема остава.Колата прекъсва като я заредя и не иска да се изфорсира като хората,същата е ситуацията като останат около или под 8 литра газ.Нещо не ми е кеф да настроиваме,да карам известно време и пак..........струва ми се малко по точна наука тая с ГИ.
    п.с.
    Разхода ми е 10 л/100 извън града и около 16-17 градско.За мен е прекалено висок,като се има предвид че беше 7,5-8,5 на 12-12,5.
    Last edited by alex052; 05-03-2012 at 08:40.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Имам софтуера на тая система. Ако искаш се обади да се пробвам. Не мога да обещая, че ще направя чудеса, но -"повече глави мислят по-добре", та може и да видя какъв е проблема.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    мерси.към края на седмицата ще звънна.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Нашият град е Вашата столица
    Posts
    20

    Default

    Ъъъ , и моя е същия . В големите минуси , на къси разстояния разхода си беше толкова .

  5. #5
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Днес след посещение на сервиза на Робигаз се оказа,че проблема не е в ГИ.Направи ми много добро впечетление и откри проблем за който близо 6-7 месеца се мъкна по сервизите и слушам иди при газаджията, не е от газта иди..............
    Доволен съм за сега,колата се попромени,ще довърша ремонта и ще пиша после за разхода.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  6. #6
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Само да отбележа.Смених кабелите и лулите.Все едно стана друга кола,разхода падна с около 2 литра/това на едно засичане пълно празно/ след още няколко ще знам по точен резултат.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  7. #7
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Разхода се стабилизира на 12.5-15 градско/зависи колко са задръстванията-15 при зверски чакания и разходки из центъра,12,5 при избягване на задръствания/
    средно около 13.84 което си е нормално/засичанията са за 1000 км-само градско/
    Общ извод.Колеги при необясними преблеми с колата и разхода не тичайте веднага за ламбда или дебитомер,правете диагностока при наличие и на газ анализатор и проверявайте си кабелите и бобините..............тях диагностика явно не ги лови
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •