Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 161

Thread: Към админи, модове и други власт имащи в този форум

  1. #16
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Quote Originally Posted by Peter_63 View Post
    Темата има смисъл само в случай, че вие като админи и модове смятате, че форумът не е ок. Ако смятате, че форумът е ок темата е безсмислена и можете да я заключите или изтриете.

    С темата исках да изразя огорчението си като обикновен потребител от състоянието на форума и негативната си оценка от управлението му. Целта ми беше да ви призова към промени, които да направят този форум едно по-добро място за комуникация и пребиваване. И освен това да ви подкрепя, защото смятам, че задачата ви е трудна.
    И аз съм зад думите ти !
    На няколко пъти (гледайки какво се случва с форума напоследък) също повдигах темата но...
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  2. #17
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by Kamen666 View Post
    И аз съм зад думите ти !
    На няколко пъти (гледайки какво се случва с форума напоследък) също повдигах темата но...

    ...една птичка пролет неправи....

  3. #18
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    ...една птичка пролет неправи....
    Да, една птичка пролет не прави, но няколко птички могат яко да осерат пейзажа и да направят така че няколко хилядите птички все по рядко да пишат, четат и влизат в този форум! За съжаление това си проличава все по явно с всеки изминал ден.

    "Рибата се вмирисва откъм главата" - много вярна поговорка.

    Добре е да се вземат някакви мерки на управленско ниво ( не визирам модовете, защото като гледам на тях им е взе тая - поне на повечето ) ако на някой от тях изобщо му дреме за тоя форум. Защото на много потребители, включително и на мен ми дреме за него!
    Подкрепям напълно Петър и Камен!
    Last edited by pininfarina; 07-03-2012 at 21:56.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  4. #19
    True Petrolhead
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    145

    Default

    ...........
    Last edited by Денис; 09-03-2012 at 21:41.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    А кое по точно не ти харесва?
    И каки промени искаш да се внесът?
    Поздравявам те за смелостта да ми поставиш този въпрос

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    А кое по точно не ти харесва?
    Като начало дори в техническите раздели се напълни с много спам. Понякога, като отворя дадена тема намирам 2-3 поста по темата с някаква полезна информация измежду 20-тина поста спам.

    Второ, много от темите се израждат в безсмислени спорове и пререкания, често нямащи общо с темата, и често завършващи с обиди.

    Трето и най-важно - никаква реакция от страна на модовете. Спамът и обидите са против правилата и те трябва да се санкционират пак според правилата.

    Това има няколко последствия:
    Усещане за безнаказаност на потребителите, които не се съобразяват с правилата и не проявяват уважение и толерантност към останалите потребители.
    Разочарование и деморализация на останалите потребители, които стават все по-пасивни в участието си и някои от тях напълно се оттеглят
    Усещане за неясна и безпринципна политика от страна на управляващите форума, което също води до деморализация и оттегляне на потребители.

    Четвърто, имаше някакъв период с разни теми, които намекваха за вътрешни спорове, брожения, разцепвания и пр. Не знам дали е така и не ме интересува. Последва някакво изявление, че нещата ще се променят, последваха някакви промени в мод екипа, но резултат нямаше, даже форумът стана по-зле. На всичкото отгоре, продължават да се появяват разни саботьори, които по неизвестни за мен причини правят разни провокации. Отново от ваша страна няма адекватна реакция.

    Последствията - усещане за слабо ръководство и намалено уважение и доверие към него; деморализация от страна на модовете.

    Пето, направи се някакъв опит за реорганизация на Общи приказки като се премахна чат раздела. Но на негово място се появи подраздел Антракт, а към него подраздел - За хора без работа. За мен остана непонятна логиката на тази промяна. Опитахте се да ограничите едно явление, но всъщност хората имат потребност да влизат в тези раздели и да пишат и да четат, въпросът беше не да се отреже тази потребност, а само да се канализира, като се следи дали се спазват правилата. Между другото за мен появата на блатото е по-скоро позитивно явление в живота на форума. Освен това повечето от активно пишещите там хора намирам за широко скроени, добронамерени, толерантни и с добро чувство за хумор. Проблемите в този раздел настъпват обикновено, когато други потребители започват да поучават пишещите там колко е лошо това, което вършат, едва тогава се стига до препирни, спам и обиди. И отново - никакви санкции.

    Съществуването на Технически раздел и Общи приказки отговаря точно на двете най-основни причини, заради които се посещава форума - търсене на информация и релаксация. Като търсиш информация влизаш в техническите раздели, като искаш малко релакс и забавление - влизаш в общите приказки. Наличието само на технически раздели би направило форума стерилен. Общите приказки и ако щете блатото са цвета и подправките на форума, нещо с което този форум показваше уникалност.

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    И каки промени искаш да се внесът?
    Първо, изработете си ясна, недвусмислена и принципна политика. За какво е форума, какви са ви целите, какви са средствата за постигането им и т.н. Направете го като писмен документ. Не е задължително да го публикувате, целта е вие да имате за себе си ясна представа "кои сте и за какво се борите".

    Второ, изработете изцяло нови павила. Така като гледам правилата не са пипани от основаването на форума, само от време на време нещо е добавяно, когато са възниквали инциденти и прецеденти. Правилата имат нужда от цялостно преработване и редактиране. Текстовете трябва да са ясни и да не предразполагат към различни тълкувания. Ако трябва съгласувайте ги с юрист, тук във форума има такива и мисля че няма да откажат да дадат препоръки.

    Трето, следете за стриктното спазване на правилата, особено по отношение на спам и обиди. В тази си дейност проявявайте принципност от една страна и твърдост от друга. Санкциите трябва да са справедливи, а не да оставят съмнение че са лично отмъщение на мод към потребител. Затова огласявайте санкциите, има някаква тема мисля за наказани потребители. Нещо от рода: Потребителят Иван или Драган се наказва еди как си, заради това че еди кога си в еди коя тема и в еди кой си пост е направил еди какво си, което е нарушение на точка еди коя си от правилника... И т.н. Въобще дайте по-голяма прозрачност на действията си, ако те са принципни и на базата на ясна политика, няма от какво да се страхувате и срамувате.

    Демократичната свобода е свободата да мислиш, говориш и действаш, НО плюс поемане на отговорност от последствията на действията ти и то при спазване на приети преди това правила. Потребителите са такива каквито са и не могат насила да бъдат променяни, не е и необходимо. Ако ограничавате свободите им, действате тоталитарно, ако не търсите отговорност за действията им, когато са против правилата, създавате сЛободия.

    И те така. Има и още, но се изморих. Сигурен съм, че има и други потребители, които да се осмелят да дадат работещи препоръки; или такива които не са съгласни с мен и се осмелят открито да кажат позицията си.

    Желая ви успех!

    ПП. Част от думите ми могат да бъдат интерпретирани като коментиране и намеса в работата на модераторите, но иначе нямаше как да представя позицията си. Поемам отговорност за това.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  6. #21
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by Peter_63 View Post
    ...
    .....
    Това е най-добрият пост в този форум от много време насам. Събрал си в него основното, което много потребители мислят и ги вълнува.
    Опасението ми обаче е, че ще останеш с лош привкус от нечий отговор в стил "ако искаш четеш, ако не - ...нали" и ще си поредния "изнесъл се" оттук, за съжаление.
    Единствено Вальо и Григор, като собственици на форума, могат да вземат адекватно отношение по темата за развитието на форума в една или друга посока. Засега водят политика на мълчание и ненамесване (неразбираемо за мен, предвид по-ранното им активно участие), но определено много хора чакат някакво развитие "към добро" да стане.
    Едно към едно с държавата ни в момента...
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  7. #22
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Peter_63 View Post
    ....
    сега ще ти отговорят че темата ти е неразбираема и не е на място, освен това че и форума е частен.
    има една приказка - на сила хубост не става
    точка

  8. #23
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default размишление

    No more money - no more funny...

    По-ясно от това...
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  9. #24
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by Peter_63 View Post
    ...........
    А дано - ама надали

    Демокрацията за която се бориш във форума е хубаво нещо но същата умря в края на далечната 2007-ма година .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  10. #25

    Default

    Много мозъци се навъдиха - гледам в раздела на 166.
    Това епитети за колеги като гпупаци, шматки ги нямат за нищо - и това се случва само в рамките на 2-3 дни.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #26
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by Peter_63 View Post
    .....

    Ако от Алфа пускаха модел всяка година,нямаше да е толкова "весело".

    Общо взето,техническите теми са на 101% изчерпани.
    Единствено в 33 и класическите има какво да се научи и то по простата причина че 5-има знаят всеки болт къде седи (буквално) а останалите,като незнаят питат.
    В 155/45/46 нещата си вървят на самотек и всички са доволни,тук-таме по някой майтап или нещо позабравено да се припомни,ама то е толкова рядко,че всички си висим в "Общи" и си бъбрим кой каквото го вълнува.
    Следващите 2 раздела ги пропускам, щото сигур пак ще "обидя" някой,някой докачлив който само това и чака и търчи да докладва кой-какво.

    Под тях е "Блатото" което си тежи на мястото и един раздел купува-продава който си е изрядно и подредено място.

    Невиждам какво има да се променя толкова радикално,просто "къщата" ни отесня и чат-пат някой изписуква че някой друг го настъпил по мазола.Колкото повече "юзъри" толкова повече претенций и "засегнати" ще има.

    Да се запасим с нерви,защото рано или късно наплива ще намалее,интереса ще стихне и ще си останем пак тия дето се познаваме от преди.


    Олди,в два от разделите се напълни с въпросните мозъци,не само в 166
    Last edited by митака-пловдив; 08-03-2012 at 20:40. Reason: допълнение

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Ако от Алфа пускаха модел всяка година,нямаше да е толкова "весело".

    Общо взето,техническите теми са на 101% изчерпани.
    Единствено в 33 и класическите има какво да се научи и то по простата причина че 5-има знаят всеки болт къде седи (буквално) а останалите,като незнаят питат.
    В 155/45/46 нещата си вървят на самотек и всички са доволни,тук-таме по някой майтап или нещо позабравено да се припомни,ама то е толкова рядко,че всички си висим в "Общи" и си бъбрим кой каквото го вълнува.
    Следващите 2 раздела ги пропускам, щото сигур пак ще "обидя" някой,някой докачлив който само това и чака и търчи да докладва кой-какво.

    Под тях е "Блатото" което си тежи на мястото и един раздел купува-продава който си е изрядно и подредено място.

    Невиждам какво има да се променя толкова радикално,просто "къщата" ни отесня и чат-пат някой изписуква че някой друг го настъпил по мазола.Колкото повече "юзъри" толкова повече претенций и "засегнати" ще има.

    Да се запасим с нерви,защото рано или късно наплива ще намалее,интереса ще стихне и ще си останем пак тия дето се познаваме от преди.


    Олди,в два от разделите се напълни с въпросните мозъци,не само в 166
    Митаче, опитай се да разсъждаваш малко по-разчупено, а не само в рамките на общността във форума.

    Съществуват хора, които им харесва по един или друг начин Алфите.

    Натъкват се на форума и виждат преобладаваща простотия.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #28
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Митаче, опитай се да разсъждаваш малко по-разчупено, а не само в рамките на общността във форума.

    Съществуват хора, които им харесва по един или друг начин Алфите.

    Натъкват се на форума и виждат преобладаваща простотия.
    Колега нека тук останат само хората който милеят за марката!!!
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  14. #29
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колеги, мнозина от вас ме познават лично. Знаете , че съм от маниаците и милея за клуба, форума и марката.
    И клуба и форума са минали през много премеждия, ще мине и през тия.
    Действително форума стигна до положение, когато нещата бяха много дисциплинирани и на някои не им хареса.
    Тогава пак имаше кански писъци, но въпреки всичко форума оцеля, въпреки многото пророци, че ще рухнем, а те ще се клонират във виртуалното пространство.
    Един от "дивашките модове" тогава бях и аз, за това знам за какво говоря.
    Това обаче беше най-доброто време на форума.
    Ако някой се съмнява, да види кога е рекорда по посещаемост на форума.
    Не случайно много пъти съм предупреждавал и съм бил безмилостен, когато се ръсят простотии, защото и децата ни четат.
    Много хубави неща могат сега да научат от нас.
    И сега има паралелен форум на Алфа Ромео, но кой знае защо няма развитие.
    Форума замря, защото мнозина престанаха да пишат.
    Тия, които правеха спора и диспута.
    Тях няма как да ги накараме да пишат, когато юзера с нула цяло и .ур десети поста, започва да дава акъл на Боби, Мъри, Бобо, Тонов, Колев, Ферариста и да не изброявам всички, които отвратени престават да пишат.
    По-рано се ревеше от режима, а сега от липсата на такъв.
    Е то няма угодия!
    Аз лично през слОбодния период съм имал три пъти нужда от мод и трите пъти са се отзовавали навреме и адекватно.
    Следователно имаме синдрома на вечно недоволния.
    Като виждаш нещо нередно- пусни едни лично на мода, напсувай го по телефона, пиши му на скайп- все някъде ще направите връзката.
    За едно съм съгласен!
    Григор и Вальо е редно да обърнат сериозно внимание на форума.
    За мене е ясно, че нямат време да се занимават с него.
    Препоръката ми е да си назначат администратор, който да ръководи форума.
    Добър-лош, но да има кой конкретно да псуваме!
    Няма лоши правила!
    Има такива, които не се спазват!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #30
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Всеки, който е бил модератор твърди, че по "негово време" форума е бил перфектен.Никога не е бил такъв, ама сега е тотално оакан.
    Форума има нужда от работещи модератори!Независимо дали е мотивиран или не модератора трябва да работи.За това е такъв!Ако не.... оставчицата и обратно на село.
    Не ми се вярва Вальо и Григор да са казали на модераторите да не си мърдат пръста изобщо.Но ако е така.... лошо за модераторите, те го отнасят.
    Някъде из йерархията нещо куца, ама какво ли?!

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •