Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: помогнете и на мен ;)

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Пак толкова,те и дизелите харчат толкова градско.
    ако дизела ми мине 9, 10 на сто го запалвам директно и това говоря за София, тук в малките градове не съм го видял над 8,5... но това е за 156 2,4 знам че 159 е по тежка но все пак... за жалост и вървежа не е далеч толкова добър...

  2. #17
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Peter Panov View Post
    Здравей колега,
    Ето ти и моето скромно мнение.
    За трите години, през които работих в Милано Моторс и продавах 159-ки стигнах до следните изводи.
    1.8 мотора е единствения вариант ако искаш да пускаш колата на газ. Двигателя е добър и безпроблемен, въпреки че с него колата няма особено добра динамика.
    Останалите JTS (1,9, 2,2 3,2) мотори са разработка на Holden - имаха хубав звук, но динамиката им не беше нещо особено и разхода на гориво бе доста висок. Дори чисто нови, колите ни създаваха доста проблеми! Редовно не искаха да палят!
    Живот и здраве на мен следващата кола също ще е 159, но определено бих я търсил с 1,9 JTD 16V.
    Поздрави
    Е явно е трябвало още някоя година да поработиш за да видиш още.
    http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=wapl1eea4n1b
    1,8 също не е много за газифициране с обикновена газова а е като JTS за течна фаза ама няма да коментирам защо ти знаеш.
    и аз и една секунда не съм рабoтил там ама все си мисля че само 3,2 е Holden разработка
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #18
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    ако дизела ми мине 9, 10 на сто го запалвам директно и това говоря за София, тук в малките градове не съм го видял над 8,5... но това е за 156 2,4 знам че 159 е по тежка но все пак... за жалост и вървежа не е далеч толкова добър...
    Всичко зависи от трафика. Той определя колко ще ти бъде градския разход. Особено в близкото минало с тези снегове спокойно би отишъл и над 12-13 на 2.4-ката при карането в условията на Мареата - брутални градски задръствания.
    За това градския разход единствената величина по която може да се сравни и то относително, е като се съпоставят средните скорости на движение. Всичко друго са абсолютно празни и безсмислени приказки.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #19
    Адвокатът с Алфи-те damyanov's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Един Господ знае къде...
    Age
    50
    Posts
    178

    Default

    Само бих добавил, че и температурата е от значение за разхода. При тези ниски температури през януари и февруари разходът ми беше с около литър отгоре, независимо от режима - градско или извънградско.

  5. #20
    започва да се пристрастява DZVERA's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    83

    Default

    А кой е по-добрия мотор-1.9JTD(120кс) или 1.9JTDm(150кс)???
    И еднаква ли им е поддръжката?за 2.4(200кс)няма да питам че там е друго измерение
    и още един тъп въпрос-има ли 1.9 с кожен салон и навигация,че гледах сигурно 200 алфи и все нямаше?
    Поздрави

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by DZVERA View Post
    А кой е по-добрия мотор-1.9JTD(120кс) или 1.9JTDm(150кс)???
    И еднаква ли им е поддръжката?за 2.4(200кс)няма да питам че там е друго измерение
    и още един тъп въпрос-има ли 1.9 с кожен салон и навигация,че гледах сигурно 200 алфи и все нямаше?
    Поздрави
    Всеки ще ти препоръча 150-ката и да има с кожа и навигация

  7. #22
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Всеки ще ти препоръча 150-ката и да има с кожа и навигация
    Не всеки
    Аз ще препоръчам две и четворката примерно.
    Колкото повече, толкова повече.
    Ако имаше и четири и осем пак щях да го препоръчам
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не всеки
    Аз ще препоръчам две и четворката примерно.
    Колкото повече, толкова повече.
    Ако имаше и четири и осем пак щях да го препоръчам
    еее но на теме поддръжка е много по евтино 150-ката... то и аз искам много работи ама човека кое е по евтино и надеждно

  9. #24
    започва да се пристрастява DZVERA's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    83

    Default

    Някой знае ли как се нарича нивото на оборудването на следната обява(с червена кожа и навигация) http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...024&f1=details

  10. #25
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by DZVERA View Post
    Някой знае ли как се нарича нивото на оборудването на следната обява(с червена кожа и навигация) http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...024&f1=details
    High
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  11. #26
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    еее но на теме поддръжка е много по евтино 150-ката... то и аз искам много работи ама човека кое е по евтино и надеждно
    Не разбрах точно изречението, но предполагам казваш, че поддръжката е много по-евтина на 1.9 от колкото на 2.4.
    И с какво е толкова много по-евтина? 1.9-ката да не идва от Мозамбик и да е на твърдо гориво и въглищар в багажника?
    Или ще пестиш от допълнителната цена на гражданската отговорност? Или пък от данъкът?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не разбрах точно изречението, но предполагам казваш, че поддръжката е много по-евтина на 1.9 от колкото на 2.4.
    И с какво е толкова много по-евтина? 1.9-ката да не идва от Мозамбик и да е на твърдо гориво и въглищар в багажника?
    Или ще пестиш от допълнителната цена на гражданската отговорност? Или пък от данъкът?
    Да почнем с цената на маховика и съединителя и вече може да приключим на 1,9-ката е поносима но на 2,4 ката майко мила и още и още...

  13. #28
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Да почнем с цената на маховика и съединителя и вече може да приключим на 1,9-ката е поносима но на 2,4 ката майко мила и още и още...
    Да, маховика е с около 1000лв по-скъп. Но така беше и с 1.9 и 2.4 първите жтд-та. Сега вече не е така. Същото ще стане и с тези маховици - ще си изравнят относително цената. А и колко често сменяш маховик? Я смениш веднъж в живота, я не. Аз пък бих казал, че една 159-ка с автомат е 5 пъти по-скъпа за поддръжка от 2.4 с ръчни скорости. И какво правим сега?
    Съединителя е има няма 100лв разлика. Не мисля, че тези 100лв ще те съсипят.
    А какво е другото и още и още, че поддръжката е много по-скъпа?
    Last edited by BO; 11-03-2012 at 03:02.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #29
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Да, особено гтв 2.0 ТБ, то даже дава под 10.

    ---------- Post added at 08:57 ---------- Previous post was at 08:56 ----------



    Това твоето гтв не е ли с по-малко V-ta?
    Под 10? Сигурен ли си или май на изуст малко
    щото май и по каталог не го дават под 10...камоли бънгия на 100 години и с наще горива

  15. #30
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Под 10? Сигурен ли си или май на изуст малко
    щото май и по каталог не го дават под 10...камоли бънгия на 100 години и с наще горива
    Не си усетил настроенията в хода на дискусията
    Това беше шега.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •