Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 104

Thread: Мнение за Мерцедес МЛ 320 2006г?

  1. #76
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Шефа ми си купи преди 3 години Мл 270цди за 40000... В момента го продава за 15000.... С всички екстри е за модела с някакви шевове по седалките и какво ли не...
    Сменя му през известно време по някоя и друга дюза, по 800лв е едната, протече му кормилна рейка... Една сутрин еи така от нищото му светна и лампичката за еърбека (300лв модулчето), от нищото му спря и нещо по климатроника... Разтрака му се и нещо под волана като минава по лека неравност...
    В момента всичко по колата е оправено, но с цел бартер или продажба...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #77
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Колко пари струва чисто новата ти Алфа (не знам каква е) и за колко пари ще я продадеш сега? На колко години е?
    И все пак смятай обезценката в проценти а не в крайна сума.
    Защото ако си купиш една индийска кола ще се окаже, че най-малко се е обезценила по твоите сметки.
    Ти сега не се засягай на тема БМВ
    Понеже колегата Гелев има особен начин на мислене, опитах се да му обясня сметките с проста математика ... иначе Алфа-та е струвала 57 000 лв. (нова - по фактура), аз я купих за 20 000 лв., а сега би се продала около 12 000 лв. ... като ориентир - 147 1.9 16v JTDm (05.2007 год.) с всички екстри и т.н. ... не ме контрирай сега, че има 147-ци х 5000 лв., защото аз не си търся кола, а и моята скоро не съм решил да я подарявам
    btw ... иначе си прав за процентите, защото на една кола, която струва 200 000 лв. и се е обезценила с 40 000 лв. е по-малка обезценката, отколкото на кола струваща 40 000 лв. и се е обезценила с 20 000 лв. ...

  3. #78
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Извинявайте, ама ако си купите кола за 200 000 и я продатете за 50 000 след 5г. това са 75% или 150 000 загуба. Ако си купите кола за 80 000 и я продадете след 5г за 10 000 - това са около 87% загуба или 70 000. Май нещо а....?
    Мерцедес S350 предпоследния модел - още в гаранция поболя шефа ми с проблеми. А беше купен в Германия, не от тук
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  4. #79
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    От 2010-та ми се мотае един МЛ . СУВ-ът е 2005-та година и е предния модел от този за който колегата е пуснал темата . Кара се по около 25-30 000 км. годишно . Не е влизал никога в никакви аварийни режими и прочие . Проблемите които е създавал са били теч в рейката , който срещу 120 лв. беше отстранен и единия дебитомер се беше замърсил и след интервенция с ВД-40 се оправи . Вози малко по-стегнато от Пежото ми и на мен ми се струва леко дървен от към окачване . Проблеми с окачването не е имало , нит със спирачките , нито със мотора . Обслужването му е малко скъпо , защото събира 11 литра масло . Все пак е с малко по-голям мотор - 400 CDI V8 . Разхода е приличен - градско в Пазарджик дава около 13 нафта с нормално каране . Извънградско на автопилот с 130 км/ч показва 8,5 . Динамиката е доста задоволителна , спирачките също - 330 mm. Машинката е здрава и солидна , не по-трошлива от останалите кошници
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  5. #80
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Нещо сте пропуснали американските джипки - там има много здравина, пък не видях някой да е опитвал такова.
    Мога да кажа само че има много лукс в тях, примесен с японска здравина на цената на талянско говедо.
    аде почвайте сега Гранд черита, Вранглери, Шевита Субурбанче и прочие .
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  6. #81
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Ти направо ги уби!
    По-добре 5 год. Х5 или МЛ отколкото нов Хюндай или КИА
    Много голяма грешка допускате като говорите за джипки, а реално разглеждате само така наречените SUV
    Сега остава някой да каже, че Кайен е за off-road и ще приема исляма

    п.с. Като се заговорихте за истински джипки, да добавим Нисан Патрол и Ровър Дифендър ...

    ---------- Post added at 20:12 ---------- Previous post was at 20:11 ----------


    Защото е джип, за OFF-ROAD, а не магистрално трупче като МЛ-а, който боготвориш
    Дифендър е 90 к.с., но ще се качи на Черни връх, докато МЛ-а не може да премине през влакови релси ... за каквото са ти 300-400 к.с., трябва въртящ момент и бавна скорост за OFF-ROAD ... ако искам да се състезам, определено няма да е с Х5, МЛ, Q7 и тем подобни SUV-измишльотини ...
    Тук точно немога да се съглася с теб
    А и едва ли на боян му трябва ДЖИП в истинския смисъл на думата,познавам го и не ми се вярва да е толк запален по офроуда
    А точно Хюндай се доказва много стабилно от няколко години насам.....съответно и КИА.
    И мога да ти докажа,че именно ix55 е адски сполучлив и издръжлив откъм ходова част,двигател,шаси и така наболялата за МЛ -ите електроника !
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  7. #82

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Ти сега не се засягай на тема БМВ
    Понеже колегата Гелев има особен начин на мислене, опитах се да му обясня сметките с проста математика ... иначе Алфа-та е струвала 57 000 лв. (нова - по фактура), аз я купих за 20 000 лв., а сега би се продала около 12 000 лв. ... като ориентир - 147 1.9 16v JTDm (05.2007 год.) с всички екстри и т.н. ... не ме контрирай сега, че има 147-ци х 5000 лв., защото аз не си търся кола, а и моята скоро не съм решил да я подарявам
    btw ... иначе си прав за процентите, защото на една кола, която струва 200 000 лв. и се е обезценила с 40 000 лв. е по-малка обезценката, отколкото на кола струваща 40 000 лв. и се е обезценила с 20 000 лв. ...
    Мисля, че някой ти е направил подарък като си купил кола на 1г. на 1/3 от цената като нова. Ако си я купил на по-реална цена 2/3 от първоначалната, т.е около 35-40 000лв. сметките ще са по-различни. Универсалното правило е 50% обезценка на 3г. и важи за всички марки

  8. #83
    Запален алфист sheim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    moon.....
    Age
    42
    Posts
    138

    Default

    Инфото ,което имам последно време покрай конкретния модел МЛ..наистина не се чува добра думаНо всеки си знае
    Mercedes C 200 compressor

  9. #84
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Незнам въобще защо говорите за Мерцедес. ок Мерцедес, но тази марка отадвана не се купува "за да ти върши работа". Автора на темата си знае най-добре какво иска. Автомобил който да му върши работа или не. Те няколко колеги това намекнаха.

  10. #85

    Default

    Следях темата с интерес защото един познат мисли да пазарува Мерцедес а аз се мъча да го разубеждавам,сега вече работата е сигурна
    И все пак в темата се изброиха всички възможни джибки от Япония , та през Корея до Европа и щатите.
    Но никой нищо не спомена за Volvo XC90 - според мен това е една от най-здравите и сполучливи джипки излизали на пазара последните 10 години,малко скучен отвън(като всяко волво) , но все пак,здрав,корав и с много прилична возия...
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  11. #86

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post

    А това, че се купували много Мерцове... моля те... в началото на кризата 2008, световния пазар изглеждаше така (бях писал материал по въпроса, та помня добре):
    1. Тойота - 8.9 млн продажби
    2. Джен. Мотърс - 8.3 млн
    3. ФАГ - 6.2 млн
    4. Рено Нисан - 6.1 млн
    5. Форд - 5.4 млн
    6. Хонда - 3.9 млн
    7. ПСА - 2.9 млн
    8. Хюндай - 2.8 млн
    9. ФИАТ Група - 2.2 млн
    .
    .
    15. Даймлер - 1.25 млн (и това включва всички Бенцове, Смарт, Майбах и АМГ-та)

    Не ме зачесвай на такива теми, че ще те залея с факти, докато не те удавя в тях.
    Е точно тука не си прав. Тва е все едно да кажеш- бе тия Ламборджинита хубави ли са? Гледам не ги карат много...

    Нали се сещаш, че няма как да има повече продадени мерцове от VW-та.
    Да караш мерцедес означава, че си над средната класа, тоест самият факт, че имаш мерцедес те слага в друг клас. И точно защото му е скъпа поддръжката не всеки си купува такова чудо.

    Мерцедеса сам по себе си е голямо дърво и не е нищо особено, но чувството да седнеш зад волана му и да видиш мерника отпред е безценно! Докато не си имал мерцедес не можеш да го разбереш.
    Lexus IS200

  12. #87
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Сядал съм, не ме впечатлява. Това е чичковска марка за (уж) улегнали. Аз, едно че съм още млад, второ - спортен типаж съм, и мечока няма с какво да ме грабне.
    Ако някога изобщо си купя немска кола, ще е БМВ или Порше от Карера серията.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  13. #88
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Max View Post
    Това последното мога да потвърдя от личен опит отпреди 10-ина години, а за XC90 - нека Пинко даде информация от първа ръка.

    Знаете моето мнение, споделял съм го - МЛ-а и Х5-цата не са лоши коли, но не са "моите" коли. Знаете, че съм ги карал всичките модели дълго и изчерпателно, но въпреки това никога не бих си купил нито една от тях. И въпросът изобщо не е финансов. Причините за това са няколко:

    1. Имиджът. Не искам да бъда виждан в МЛ или Х5. Редовно разтривам такива коли и не ми харесва как ме гледат хората по светофарите. Някои хора си купуват тези коли точно за да правят впечатление, да парадират с парите си, но аз няма да си ги купя точно по тази причина. Не ми трябва удължител на пишката просто.
    Но ако трябва да бъда честен, Х5 в момента е най-добрият СУВ на пазара. И това не е само мое мнение, но и всички автомобилни журналисти по света май. Просто без конкуренция. А и значително по-надежден и безпроблемен от МЛ. Несравнимо по-надеждна. А като поведение на пътя и двигатели е просто без конкуренция.
    И ако БМВ наистина купят СААБ тия дни, следващата ми зимна кола може и да е Х5, но задължително брандирана като СААБ.

    2. Краде се. Зверски. Поголовно. Имам много приятели с Х5-ци и те живеят в постоянен страх, някои от тях дори не смеят да отидат някъде на гости, щото после може да трябва да се прибират с такси. И ако не откраднат колата, ще я опоскат – наскоро една Х5-ца и свалиха огледалата, волана, единия фар, изкъртиха някакви електронни блокове и я заебаха отворена и със счупени джамове, та се беше напълнила със сняг. Бяха свалили дори врътката на iDrive. И това се случи за точно 30 минути, докато е паркирана пред столичен ресторант.

    3. Сервизите. Ял съм ?%:@ на сервиза на БалкОн Стар, имам впечатления и от Камор. Много е зле.

    А относно Волвото и скъпата му поддръжка: не знам откъде ви е информацията, но дори и в Мото Пфое цените са съвсем приемливи. Освен това ХС90 е удивително ремонтопригоден автомобил: въпреки множеството носачи се сменят само тампони и шарнири – които са на съвсем поносими цени: биалетки отпред и отзад са по ~30 лева без отстъпката, тампоните на предното и задното окачване са по 20-40 лева, предните шарнири са по ~60-80 лева. Така че когато нещо тропне (а това е рядкост), се сменя само някой тампон или биалетка за 30-40 лева, в най-лошия случай шарнир - а не като при Алфа целите носачи. Кормилните накрайници са по 30 лева (вътрешен) и 40 лева (външен). Преден долен носач (горен няма) - 200 лева без шарнир, но с тампоните. Термостата е 48 лева. Фар 200 лева, фар за мъгла - 80 лева. Водна помпа - 70 лева.
    (цени без отстъпките, а в интернет могат да се намерят и много по-изгодно).

    Единственото по-скъпо нещо при моето Волво са задните амортисьори, щото са Нивомат – те са по 900 лева. Ама досега не съм чул някой да е сменял такъв. Пък и в краен случай може да се сложи нормален+съответната по-яка пружина срещу около 350-400 лева общо. Предните са по около 180-250 лева в зависимост от модела.

    Другата седмица ще сменям ангренажен и пистов ремък в Мото Пфое (по принцип се сменят на 150 000 км или 8 години, моето е на 5,5 години и 135 000 км, но ми се струва, че „чувам” една от ролките, затова ще избързам). Цената на всички части (ангренажен и пистов ремък, всички ролки и обтегачи, а те са много) е 520 лева, трудът е 160 лева. Дават и гаранция. Освен това аз ползвам и 20% отстъпка, ама това е друга тема.

    За смяната на маслото в автоматика преди около 2 месеца ми взеха около 160 лева (масло и труд).

    Маторя поема 6 литра масло, сменя се на 20 000 км (дори 30 000 км, ама за Германия).

    Комплект предни спирачни дискове и накладки струват около 280-300 лева, задните дискове и накладки са ~200 лева (става дума за оригинални АТЕ, има и по-евтини). Тампоните на маторя са 80 лева (пасивен) и ~250 (активен). Поленов филтър 20 лева, въздушен - 30 лева.
    Така че като цяло поддръжката и консумативите на ХС90 не са по-скъпи, дори са доста по-евтини от повечето Алфи.

    За счупен D5 двигател също не съм чувал, в германския форум също няма такива, а има мотори на по 400 000 километра и повече. Може да се чипне до ~230-240 коня и 450 Нм, без да се претоварва трансмисията, но мен и серийните 185 к.с. и 400 Нм ме задоволяват напълно. Вдига си без усилие 200 по километраж, 0-100 е за 11,5 секунди, няма проблеми при изпреварване. Но все пак ще си сложа еко-чип, ама все не ми остава време да има до Бобо.

    Автоматичната скоростна кутия е Айсин http://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC и също няма славата на проблемна – монтира се и на Алфа Ромео, както и на мнооого други модели.

    Разхода на гориво може да го видите в подписа ми, но имайте предвид, че това е зимният разход с дъъъъълга работа на печката - реалният на дълъг път е под 8, при моето градско - около 9,5-10 л/100 км

    П.П. Само да уточня - не съм сменял всичко това, което съм споменал, просто съм проучил цените в Мото Пфое и големите интернет-магазини и ибей.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  14. #89
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Я аз така и така темата е за мерц. (малко спамя, че не за за джип ама...)
    Та все някога искам да си взема ежедневна кола (като се умори 164-ката де, ама тя 6-та година яко куче- другите ги оставям)
    Та за ежедневна кола искам автоматик. И понеже искам да е надеждна, комфортна и купе се позачетох за CLK.
    200 компресор или 230 компресор (2000-2001). Като прочетох за колко малко пари се потдържа, направо си е много яко. Цитирам:"Поддръжката накратко- Компресорните страдат от дебитомер- цена между 200лв и 400лв зависи от марката и от отстъпката, 320-ката мисля че не се оплаква от подобен проблем.
    Шарнири и накрайници са на поносими цени, по 20-30лв бройката хубави, има и много по- евтини.
    Кофтито на предницата е че ако ти се разбият вътрешните накрайници трябва да смениш цялата кормилна щанга- цена 150-250лв пак зависи от марка и отстъпки.
    Масло-5.5л полу или пълна синтетика отговаряща на спецификация МВ 229.3- това за компресорните, за шестака не знам, но мисля че е пак такова. Цената много варира според марките.
    Филтрите са на жени като всяка друга кола- горивния оригинал ти е 50-60лв, заместители има и по 15, така е и с останалите."


    Та като човек свиканл да дава повечко тия цени ми се виждат направо за без пари.Забележете КОФТИТО на предницата ...150-250 (те на това кофти ли му викат) Аз съм се заблуждавал до сега , че CLK-то е като E-класата от тези години на окачване (а там не е добре) но не е явно така и ЦЛК са много корави машини, чупат се рядко, но за сметка на това са с ефтини части
    Та ко имате впечатления споделете.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  15. #90
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Пинко, то излиза, че поддръжката на Волво XC90 е по-евтина от 166-цата .
    За частите, които пишеш, да, ама като сложим гумите и други консумативи ... Това не значи, че не си заслужава де.
    Аз между другото след тази зима често се замислям, че ако е живот и здраве, следващото ми МПС ще е "джипка", т.е. СУВ. Защо - това е дълга тема за маса .
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •