Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 104

Thread: Мнение за Мерцедес МЛ 320 2006г?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default Мнение за Мерцедес МЛ 320 2006г?

    Изникна една възможност за покупка или бартер за моята 159 на въпросното возило. Гледах във форума на Мерцедес за повече инфо, ама кой знае каква информация не намерих. И понеже в този форум има хора, които имат впечатления не само от Алфа, реших да питам дали въобще да се занимавам
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  2. #2
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Само внимавай с електрониката на тия Магарцедеси, че там им е адската болка... а ремонтите са $$$$...
    Зетят, с една Е-класа 320CDI се видя у приключение... де що електроника имаше, се счупи... то бяха инжектор, дюзи, климатроник... и така е направено, че забие ли - само репатрак.
    Когато му замина инжектора, го остави костюмиран и подготвен за среща насред арабския квартал (сигурно пропуснах да спомена, че живее във Франция, кара колата само там, и пак електронните проблеми не му бяха чужди). А за ремонта на инжектора + смяна на хидравличното масло (автоматик е), на което му беше дошло време, кихна 1500 еврА. В Балкан Стар не е по-евтино, само за сведение...

    И малко му е дошло до гуша, не ще да чува за Бенц повече... взе я на 90 000 км, лично шефа на дилъра на Бенц в града, който му е клиент, му я уреди колата, от много сигурен първи собственик, който я е купил там, обслужвана само при тях, с история по-сигурна от на която и друга кола се сети човек...
    Иначе, като механика, железа, изработка, всичко е 6, ама електрониката ги срива тотално. И това не е изолиран случай, като знам в Балкан Стар как се прескачат за такива проблеми също...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  3. #3
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Изникна една възможност за покупка или бартер за моята 159 на въпросното возило. Гледах във форума на Мерцедес за повече инфо, ама кой знае каква информация не намерих. И понеже в този форум има хора, които имат впечатления не само от Алфа, реших да питам дали въобще да се занимавам
    Обади се на Желязко и го питай - той ще ти даде най точни отговори
    Иначе от мен - желязна машина е - преди да взема черокито много сечудих и за МЛ ама 2001-ва 2,7

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    2-ма братя
    МЛ320ЦДИ
    Х5-ца - 3Д
    купувани чисто нови преди 3 години.
    МЛ - 10на пъти в балканстар.
    БМВ-то - само 1 път извънредно.
    Падна клон на дърво и му откачи бронята и не само и заден капак изкривен.
    Може да е чист късмет ама това са фактите за тези коли.
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Имам приятел, който беше диагностик в Балкан стар. Купи си цялото ОРИГИНАЛНО оборудване за диагностика на мерцедес и сега е свободен електрон. Питам го - как са тия коли. Отговор - НЕ СИ КУПУВАЙ. АМА ДОБРЕ, ЧЕ ИМА БУДАЛИ ЩОТ ЩЕ УМРА ОТ ГЛАД, А СЕГА ЖИВЕЯ ДОВОЛНО
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  6. #6

    Default

    Добре бе кефите... Мерцедес не ставали а у... Мерцедес е номер 1 повечето иноваций в новите им модели ги крадат всички и се стремят да ги достигнат като дизайн, екстри Момци няма по надеждна, красива и представителна кола пък вие си мислете че са курници.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  7. #7
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Quote Originally Posted by Gelew View Post
    Няма да ти се обяснявам.Мерседес си е Мерцедес това е колата.
    Да, допреди да им сложат (кекава) електроника, т.е. до 124-ката включително. Оттам е леш. То престиж - хубаво, ама останаха да лежат само на тая кълка и това им изяде главата.

    Кво значи да си караш S-класата (последната), излизайки от София при околовръстното, да светне като коледна елха, да изпише STOP и - дотам. Репатрак. Проблемът - платката, обслужваща обдухването в купето. Размери - половин цигарена кутия. Цена - 3000 лв. Познат на моя близка приятелка, реален случай.

    Кво значи, в G-класа (катафалката), като пуснеш климатроника да духа нормално отпред, отзад да е жега, а като усилиш, за да се диша отзад - отпред да хващаш скреж на ушите? И минимум по 1 път на 2 месеца, колата да ходи в Балкан Стар за софтуер. Синът на шефа на Алианц, редовен клиент в интернет клуба на кварталния ми провайдер навремето, и шофьора му (беше малолетен малкия тогава).

    Мерцедес викаш, било колата? Е, добре че ги има още такива като теб също, че приятеля на NightRider и въобще тази марка с трите лъча, да не умре безвъзвратно... щото те от години само рият върху себе си - това всеки разбиращ и интересуващ се от коли го знае. Потресаващите им издънки също. Като почнеш от скарите във Формула 1 (добре, че ФИА сложи бариера на оборотите и развитието на моторите през сезона, та се видяха у здравина, че иначе пушеци, цели мъгли...), та стигнеш до стъклено-вафлените А-класи...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  8. #8

    Default

    На мен мнението ми е такова обожавам мерцедес и се обръщам зад всеки хващащ окото ми бих и я заменям алфата за Е300TD затова и я продавам, че имат автоматик и колата е желязна.А алфите един смотан автоматик няма на това 2.4 само фейслифта на 166
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  9. #9
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Извинявайте, ама ако си купите кола за 200 000 и я продатете за 50 000 след 5г. това са 75% или 150 000 загуба. Ако си купите кола за 80 000 и я продадете след 5г за 10 000 - това са около 87% загуба или 70 000. Май нещо а....?
    Мерцедес S350 предпоследния модел - още в гаранция поболя шефа ми с проблеми. А беше купен в Германия, не от тук
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  10. #10
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    2,790

    Default

    От 2010-та ми се мотае един МЛ . СУВ-ът е 2005-та година и е предния модел от този за който колегата е пуснал темата . Кара се по около 25-30 000 км. годишно . Не е влизал никога в никакви аварийни режими и прочие . Проблемите които е създавал са били теч в рейката , който срещу 120 лв. беше отстранен и единия дебитомер се беше замърсил и след интервенция с ВД-40 се оправи . Вози малко по-стегнато от Пежото ми и на мен ми се струва леко дървен от към окачване . Проблеми с окачването не е имало , нит със спирачките , нито със мотора . Обслужването му е малко скъпо , защото събира 11 литра масло . Все пак е с малко по-голям мотор - 400 CDI V8 . Разхода е приличен - градско в Пазарджик дава около 13 нафта с нормално каране . Извънградско на автопилот с 130 км/ч показва 8,5 . Динамиката е доста задоволителна , спирачките също - 330 mm. Машинката е здрава и солидна , не по-трошлива от останалите кошници
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  11. #11
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Моето скромно мнение колега е ,че Мерцедес МЛ е добра машина.Ако оставим настрана ,че харчи много ,малко люлее повече от Х5 и частите са му малко скъпи,ма все пак говорим за Мерцедес,аз бих си взел един,ако е 4 МАТИК е малко кофти ,че им се пукат въздушните възглавници,а са заедно с амортесиора не може да я смениш само нея ,и втора употреба са по 1000 лева.
    Обслужването и подръжката не е скъпа по принцип на мерцедес са по скъпи частите ,но консумативите са на доста добри цени.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Моето скромно мнение колега е ,че Мерцедес МЛ е добра машина.Ако оставим настрана ,че харчи много ,малко люлее повече от Х5 и частите са му малко скъпи,ма все пак говорим за Мерцедес,аз бих си взел един,ако е 4 МАТИК е малко кофти ,че им се пукат въздушните възглавници,а са заедно с амортесиора не може да я смениш само нея ,и втора употреба са по 1000 лева.
    Обслужването и подръжката не е скъпа по принцип на мерцедес са по скъпи частите ,но консумативите са на доста добри цени.
    Ако може да те поправя-4 MATIK значи 4х4, а AIRMATIK e това за което говориш-въздушните възглавници.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  13. #13
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Gelew View Post
    Ако може да те поправя-4 MATIK значи 4х4, а AIRMATIK e това за което говориш-въздушните възглавници.

    Това имах предвид
    155 2.0 16v МY95 Sport

  14. #14
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за мерцедес

    Бояне, дано съм ти полезен със съвет.
    Возилото, което визираш, е ML320 CDI, представляващо т.нар.W164 купе. Тоя двигател се онтира от началото на производството на тея купета, т.е. като при всяка марка може да изкочат дефектчетата характерни за първите модификации на един модел. Това, което тебе те интересува дали е проблемно е основно:
    1) Двигател: 224 коня верижен турбодизел. Чук. Но аз лично не бих си взел употребяван турбодизел без гаранция - не знам колко е дупен преди мене.
    2) Скоростна кутия: плавна 7 степенна автоматична. Имай предвид, че тя добре понася на 320ката и е трудно да е проблемна - товарят се тези кутии на по-слабите мотори, и по правило се чупи на предния модел 270 CDI, по-рядко на 320ката чист бензин. Но пак повтарям тука говориме за новия (е нов, нов - до 2012) турбодизел 224 коня и скоростната кутия си работи добре. Все пак няма човек който да ме убеди че маслото на диференциала не трябва да се смени про покупката наупотребявано 4х4. Имай предвид че автоматика се чупи и на първите X5ци - набори на стария ML. Но тука говориме за новия.
    3) Окачване - аз лично мразя пневматичното регулируемо airmatic окачване - за съжаление възглавниците а и помпи/компресори си имат живот-амортизация, а една е между 800-1000 лв.
    4) Електроника - това е SUV Мерцедес 2006 а не Алфа Ромео, и всичко де що може е токове и датчици вързани към авариен режим. Понякога ще дадат фиря, но все пак да не забравяме че на тебе ти го дават щото му е изтекла вече гаранцията, та си носиш риска. Но няма нещо незаменимо по електрониката а и говориме за новия МЛ все пак.
    Всичко друго би било минорен или лесно разрешаем проблем. Като цяло колата ако е на добра цена и е здрава си заслужава - сигурноста е сигурност, поведението - поведение, кожата е кожа, екстрите са екстри, и най-важното - държи цена за разлика от Алфа Ромео, ако ме разбираш. Тоест дори и да си поредния балък купил Мерцедес, то поне за разлика от раздел "Продава", няма да си последния балък на тая кола.
    Дано съм ти бил полезен - имай предвид, че все пак тука четеш мнения на собственици на непродаваема Алфа Ромео 2ра употреба, непритежавали Мерцедес, и правещи заключенията си въз основа на отделни случаи за ПО-СТАРИ модели и двигатели на Мерцедес. Което е смешно - все едно да кажа че 159ката е толко боклук колкото 156цата, и само nicola_59 да ме разбере колко съм прав.
    Понеже говориш за конкретен екземпляр, няма да обсъждам други SUV-oве, ако искаш на лично - ще махам Алфата за немско джипче, но съм се ориентирал към чист бенз и без възд.окачване.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  15. #15

    Default

    На този Мл и моя двигател са едни и същи шестак с разлика в к.с. .Скоростите са едни и същи 7Г-троник. Разхода на гориво е много приличен съдейки по моя разход.На моя съм сменял свещи и релето за подгряване,акумолатори 2бр. Нито се е разтропал нито се е разкърцал Имам близък познат с Мл купен от Б.С. нов От магазина го изкара и направо в Дигитал тунинг за чип Кара си го до ден днешен без никви грижи Не са страшни за кражба за разлика от БМВ х5 за което е гора от ръце
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •