Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 104

Thread: Мнение за Мерцедес МЛ 320 2006г?

  1. #16
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    Хич не са грешки на механици, това по-горе, което съм показал. Такава грандиозна огнехвъргачка, Ф1 не беше виждала от турбо ерата 80-те години, но я видя от Бенца 2004-та. Механикът в мотора работа няма, там всичко е правено във фабриката, отговорността е на инженерите.
    Това с летящия ковчег - оказа се тотално сбъркана аеродинамика, заради което Бенц прекратиха програмата си на Льо Ман. И пак късмет, че не претрепаха Марк Уебър при този инцидент, при който колата просто полетя сама право нагоре като излитащ изстребител...

    А това, че се купували много Мерцове... моля те... в началото на кризата 2008, световния пазар изглеждаше така (бях писал материал по въпроса, та помня добре):
    1. Тойота - 8.9 млн продажби
    2. Джен. Мотърс - 8.3 млн
    3. ФАГ - 6.2 млн
    4. Рено Нисан - 6.1 млн
    5. Форд - 5.4 млн
    6. Хонда - 3.9 млн
    7. ПСА - 2.9 млн
    8. Хюндай - 2.8 млн
    9. ФИАТ Група - 2.2 млн
    .
    .
    15. Даймлер - 1.25 млн (и това включва всички Бенцове, Смарт, Майбах и АМГ-та)

    Не ме зачесвай на такива теми, че ще те залея с факти, докато не те удавя в тях.
    И какво според теб показва тази статистика?
    Сам може да видиш, че общо взето се купуват евтини коли. Логично е. Просто помисли малко.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    И какво според теб показва тази статистика?
    Сам може да видиш, че общо взето се купуват евтини коли. Логично е. Просто помисли малко.
    Тази статистика показва, че кризата удря автомобилния пазар на високия клас коли- къде са Ауди къде са БМВ в тая ти статистика?Можеш да я представиш като помощен материал към последствията на авто пазара от кризата.И това, че не се купуват чисто нови мерцедеси не означава, че не ги карат от чужбина на втора и хората да ги купуват.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  3. #18
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Default

    Едно бързо мнение и от мен .За колегите които плюват мерцедеса,недейте така аз карам италианско цял живот но сам имал мерцедес и никак не е лоша кола,но е кола за по олегнали шоф60ри чуството като седнеш зад мерцедес е сигурност,а като караш алфа е бързина пъргавина удоволствие,най вече красота,защтото на мерцедеса купето е на база от 70 години.Да обобщим ако можеш да станеш от алфа да се качиш на мерцедес и да останеш да го караш ,начи не си бил запален алфист и със здраве на мерцедеса,аз съм пробвал и немога да сменя алфа за мерцедес.Доколкото електрониката всичко е един и същ батлак,колите бяха до 93,94г след това са компютрите.
    Last edited by pironkov66; 09-03-2012 at 09:16.

  4. #19
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Последните хубави мерцедеси бяха 124 и старите S класа дизел (от края на 90-те). Новите постоянно имат проблеми и то не толкова с електрониката, колкото бъгове в софтуера. Щефът ми се беше хванал за главата. А в балкан стар са - пълна вандалщина и мошеническа история
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  5. #20
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Аз до колкото разбирам става въпрос за 320 БЕНЗИНОВИЯ
    2006 година и съм ЗА.
    Да мерцедес свалиха качеството, но 2005 - 2006 пак промениха доставчиците и качеството от тогава е много по-добро отколкото да речем 2003 година.
    За електрониката - за 320 бензина няма такива проблеми, като 320 дизела. Механично МЛ е доста здрав.
    Като недостатък е може би че 320 БЕЗНИН има приблизително раход колкото на МЛ 500 , но 320 върви по малко.
    Но като цяло ако МЛ-чето е в ред, подкрепям бартера.

    П.П. Мнението ми се базира на МЛ 320 бензин (хем по стар) каран 7-8 години в БГ от семейството на колега.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  6. #21
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    За дизела става въпрос
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    За дизела става въпрос
    320CDI-то е невероятен двигател не случайно го слагат в S, E, C класите няма да сбъркаш.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  8. #23

    Default

    Васе, от новия модел бензина е 350



    Quote Originally Posted by Gelew
    ....
    Гелев, спри се, брат - беше то 'Мерцедес' да е номер 1
    Имам двама приятели, с които съм израстнал, от които единия кара само и единствено 'Мерцедес' близо 13 години и единствения здрав модел се оказа не случайно едно 'G' 2004г. Другото момче беше тръгнал по неговия път, ама на време се усети и смени 'Мерцедес"-ите с 'БМВ'-ета

    Разбирам, че си фен, ама погледнеш ли реално на нещата, картинката никак не е розова!

    За джибки мисля да не говоря, че ще съм много офтопик! Едно 'Субару' за три пъти по-малко пари ще върши същата, че и по-добра работа от паркетен джиб......
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  9. #24

    Default

    Брей като гледам кви проблеми имат тези Мерцедеси с електро и т.н. се чудя защо моя още не е пламнал по застраховка
    Този чул от шурето оня от баджанака че са пръчки
    Аз с моя не съм имал подобни проблемиИмам проблем че се изтриват бързо задните гуми и трябва да ги сменям
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  10. #25
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    В големи размисли ме вкарахте. А БМВ, да ме извинявате, ама много дървени и вътре, и отвън. Никаква визия.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  11. #26
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    И какво според теб показва тази статистика?
    Сам може да видиш, че общо взето се купуват евтини коли. Логично е. Просто помисли малко.
    Показва тенденция, защото статистиката е от началото на кризата, ама ако човек загледа %-те отстрани, ще забележи че до 2007, тенденцията е била на практика същата. И показва точно това, за което говоря - Мерцедеса не е толкова масов автомобил. Да, масовия нормален човек купува евтини коли, а не скъпи Мерцедеси (щото то евтин Бенц няма, дори втора ръка). И точно това отбелязвам - на фона на това, че марката се води престижна, скъпа, да е толкова масово проблемна на фона на продажбите си, е недопустимо...

    Quote Originally Posted by Gelew View Post
    Тази статистика показва, че кризата удря автомобилния пазар на високия клас коли- къде са Ауди къде са БМВ в тая ти статистика?Можеш да я представиш като помощен материал към последствията на авто пазара от кризата.И това, че не се купуват чисто нови мерцедеси не означава, че не ги карат от чужбина на втора и хората да ги купуват.
    Това са цифри за световния пазар на нови коли... стига си взимал нашата действителност за показателна, нас никой не ни бръсне за слива, с нашия 5-та употреба автопарк и 10-ина хиляди нови коли, продадени за година от всички авто дилъри у нас.
    Говорим си за Мерцедеси от последните години, аз лично цитирам случки с Мерцедеси, когато са били много нови, на малко км и т.н. Това, при старите коли, всички знаем, че положението е "уцелих, не уцелих добър стопанин".

    Ето я пълната статистика с разликите спрямо предходната година, издирих си я цялата от архива:

    ----------
    Toyota - 8,97 млн (-4% спрямо 2007) инфо
    /Toyota, Lexus/

    GM - 8,35 (-11%) инфо
    /Opel, Chevrolet, Saab, Pontiac, Cadillac, Buick, Holden, Hummer, Oldsmobile, Saturn, Vauxhall/

    VW Group - 6,23 (+0,6%) инфо
    /VW, Audi, Skoda, Seat, Bentley, Lamborghini, Bugatti/

    Renault-Nissan - 6,08 (-1,3%) инфо Рено инфо Нисан
    /Renault, Nissan, Infiniti, Dacia, Samsung/

    Ford Motor - 5,404 (+1.15%) инфо
    /Ford, Volvo, Jaguar, Lincoln, Aston Martin, Land Rover/

    Honda Motor - 3,957 (+1,2%) инфо

    PSA Peugeot-Citroen - 2,95 (-8,7%) инфо

    Hyundai Motor - 2,796 (+6,8%) инфо

    FIAT Group - 2,15 (+1,5%) инфо
    /FIAT, Alfa Romeo, Lancia, Ferrari, Maserati, Abarth/

    Chrysler LLC - 1,453 (-30%) инфо
    /Chrysler, Jeep, Dodge/

    BMW AG - 1,435 (-4,3%) инфо
    /BMW, Mini, Rolls-Royce/

    KIA Motors - 1,376 (+8,4%) инфо

    Mazda - 1,349 (+4,6%) инфо

    Mitsubishi Motor - 1,30 (-7.8%) инфо

    Daimler AG - 1,25 (-2,3%) инфо
    /Mercedes, Smart, Maybach, AMG/

    Suzuki Auto - 0,68 (+9,9%) инфо

    Subaru - 0,616 (+105,4%) инфо

    Porsche AG

    Daihatsu

    Няма все още официална информация, публикувана от страна на последните два производителя.

    ----------

    Сигурен съм, че ако сега се разгледа статистиката за 2011, няма да има особена разлика в тенденцията. Само дребни детайлни разлики, като например факта, че GM отново ще са първи (2008 май беше единствената година, в която GM беше изместен от челото), или че оборота на Порше ще се брои към ФАГ, и подобни...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  12. #27
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за мерцедес

    Бояне, дано съм ти полезен със съвет.
    Возилото, което визираш, е ML320 CDI, представляващо т.нар.W164 купе. Тоя двигател се онтира от началото на производството на тея купета, т.е. като при всяка марка може да изкочат дефектчетата характерни за първите модификации на един модел. Това, което тебе те интересува дали е проблемно е основно:
    1) Двигател: 224 коня верижен турбодизел. Чук. Но аз лично не бих си взел употребяван турбодизел без гаранция - не знам колко е дупен преди мене.
    2) Скоростна кутия: плавна 7 степенна автоматична. Имай предвид, че тя добре понася на 320ката и е трудно да е проблемна - товарят се тези кутии на по-слабите мотори, и по правило се чупи на предния модел 270 CDI, по-рядко на 320ката чист бензин. Но пак повтарям тука говориме за новия (е нов, нов - до 2012) турбодизел 224 коня и скоростната кутия си работи добре. Все пак няма човек който да ме убеди че маслото на диференциала не трябва да се смени про покупката наупотребявано 4х4. Имай предвид че автоматика се чупи и на първите X5ци - набори на стария ML. Но тука говориме за новия.
    3) Окачване - аз лично мразя пневматичното регулируемо airmatic окачване - за съжаление възглавниците а и помпи/компресори си имат живот-амортизация, а една е между 800-1000 лв.
    4) Електроника - това е SUV Мерцедес 2006 а не Алфа Ромео, и всичко де що може е токове и датчици вързани към авариен режим. Понякога ще дадат фиря, но все пак да не забравяме че на тебе ти го дават щото му е изтекла вече гаранцията, та си носиш риска. Но няма нещо незаменимо по електрониката а и говориме за новия МЛ все пак.
    Всичко друго би било минорен или лесно разрешаем проблем. Като цяло колата ако е на добра цена и е здрава си заслужава - сигурноста е сигурност, поведението - поведение, кожата е кожа, екстрите са екстри, и най-важното - държи цена за разлика от Алфа Ромео, ако ме разбираш. Тоест дори и да си поредния балък купил Мерцедес, то поне за разлика от раздел "Продава", няма да си последния балък на тая кола.
    Дано съм ти бил полезен - имай предвид, че все пак тука четеш мнения на собственици на непродаваема Алфа Ромео 2ра употреба, непритежавали Мерцедес, и правещи заключенията си въз основа на отделни случаи за ПО-СТАРИ модели и двигатели на Мерцедес. Което е смешно - все едно да кажа че 159ката е толко боклук колкото 156цата, и само nicola_59 да ме разбере колко съм прав.
    Понеже говориш за конкретен екземпляр, няма да обсъждам други SUV-oве, ако искаш на лично - ще махам Алфата за немско джипче, но съм се ориентирал към чист бенз и без възд.окачване.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  13. #28

    Default

    На този Мл и моя двигател са едни и същи шестак с разлика в к.с. .Скоростите са едни и същи 7Г-троник. Разхода на гориво е много приличен съдейки по моя разход.На моя съм сменял свещи и релето за подгряване,акумолатори 2бр. Нито се е разтропал нито се е разкърцал Имам близък познат с Мл купен от Б.С. нов От магазина го изкара и направо в Дигитал тунинг за чип Кара си го до ден днешен без никви грижи Не са страшни за кражба за разлика от БМВ х5 за което е гора от ръце
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  14. #29
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Бях писал вече поне 2 пъти в разни теми от този род за т.нар. премиум марки от ново поколение, че имам познат флитер, който се грижи за цял автопарк от този род. Въпросният МЛ в точно това изпълнение и точно този набор, купен чисто нов от Балкан Стар (както и останалите коли във въпросният автопарк - Кайен С, Нисан Мурано, БМВ 530 Д, БМВ Z4, Тойота Ландкрузър, Волво С80) беше шампион по престой в сервиза, включително и за прословутият 7G tronic. Нямам идея кви проблеми имаш с Алфата, но проблемите с тоя паркетник ще са и по-скъпи и по-чести. Ако все пак си се решил на този бартер, не забравяй да пишеш кво се случва около поддръжката на МЛ-а и не ставай като другите собственици на возила от тази марка да мълчиш като партизанин на разпит, като стане въпрос за ремонти
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante View Post
    Брей като гледам кви проблеми имат тези Мерцедеси с електро и т.н. се чудя защо моя още не е пламнал по застраховка
    Този чул от шурето оня от баджанака че са пръчки
    Аз с моя не съм имал подобни проблемиИмам проблем че се изтриват бързо задните гуми и трябва да ги сменям
    Ако е280цди ти се струва бързо, мале мила....

    ---------- Post added at 16:57 ---------- Previous post was at 16:56 ----------

    Quote Originally Posted by Kamen666 View Post
    Нищо смислено не прочетох тук
    най-лошото е че на 200 000 има смяна на консуматив-вериги 4бр.и банани 8бр.В цифрово изражение около 4500лв.За целта се сваля мотора.

    проблем е, че пукат глави.
    колегата е от форума.на Q7 на 90 000км едната, на 120 000 другата правих.друго слабо място е кардана.
    задължително ще се наложи да се смени дросела от дясно(700лв) и да не се наложи смяна на дюзи, че стенд за тях няма, а смяната им е около 10 000лв.

    Дано сега е по ясно

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •