Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 104

Thread: Мнение за Мерцедес МЛ 320 2006г?

  1. #46
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    Искаха данни - те им нА данни.

    ...
    Няма данни.
    Май не разбираш.
    Къде се казва, че еди кой си модел е мега трошлив спрямо продажбите
    По абсолютно същата логика Фиат (визирам всички производни) имат двойно повече продажби, ама като видиш някакви числа няма един Фиат пред Мерцедес в таблиците. Даже 147-цата е на равно с МЛ-а. Демек дали ще караш МЛ или 147-ца е все тая от трошливост.
    Какво правим сега?
    Или проблема, е че някой тръгнал с МЛ-а, осветкал се е на околовръстното и вече проблем - големи боклуци.
    По тази логика, всички нови Мерцедеси са пред всички Алфи в класирането. Или искаш да ми кажеш, че една С класа има по-малко електроника от 147-цата и може би за това е по-напред в класирането за рапатриране
    Last edited by BO; 10-03-2012 at 03:42.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #47
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Всъщност Q7 не е ли в класа на GL ? ML на мен лично ми е симпатичен и гледам, че си ги карат доста. В М Кар (дилъра на БМВ за Пловдив) като ходя да им карам части по електрониките има доста народ стоящи, чакащи, с потекли сополи и избила студена пот пред гише "приемна сервиз". И на скандали за сметки съм бил свидетел .. припадъци, драми ..

    По темата : карах 2 дни ML 320CDi, купен 2008-ма от Балкан Стар и ми хареса. Не е влизал в сервиз освен за обслужване. Карах и една Е-клас купе 250CDi Блу Ефисиенси или там квото му се казва и много, ама много ми хареса
    Ей такова .. даже същия цвят

    Last edited by DiStefano; 10-03-2012 at 05:59.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #48
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Чупливите МЛ , са маде-ин САЩ, така, че ако се взима МЛ,за предпочитане-германско.

  4. #49
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Всъщност Q7 не е ли в класа на GL ? ML на мен лично ми е симпатичен и гледам, че си ги карат доста. В М Кар (дилъра на БМВ за Пловдив) като ходя да им карам части по електрониките има доста народ стоящи, чакащи, с потекли сополи и избила студена пот пред гише "приемна сервиз". И на скандали за сметки съм бил свидетел .. припадъци, драми ..

    По темата : карах 2 дни ML 320CDi, купен 2008-ма от Балкан Стар и ми хареса. Не е влизал в сервиз освен за обслужване. Карах и една Е-клас купе 250CDi Блу Ефисиенси или там квото му се казва и много, ама много ми хареса
    Ей такова .. даже същия цвят

    И колко струва? И колко му взимат за гаранционно обслужване? И колко му е застраховката?
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  5. #50
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Няма данни.
    Май не разбираш.
    Къде се казва, че еди кой си модел е мега трошлив спрямо продажбите
    По абсолютно същата логика Фиат (визирам всички производни) имат двойно повече продажби, ама като видиш някакви числа няма един Фиат пред Мерцедес в таблиците. Даже 147-цата е на равно с МЛ-а. Демек дали ще караш МЛ или 147-ца е все тая от трошливост.
    Какво правим сега?
    Или проблема, е че някой тръгнал с МЛ-а, осветкал се е на околовръстното и вече проблем - големи боклуци.
    По тази логика, всички нови Мерцедеси са пред всички Алфи в класирането. Или искаш да ми кажеш, че една С класа има по-малко електроника от 147-цата и може би за това е по-напред в класирането за рапатриране
    Добре де, извади ти данни, като не си съгласен с тези. Ежегодният TUV report е единствената по рода си толкова всеобхватна класация, която показва надеждност на автомобилите, а сравнението спрямо продажбите човек може сам да си го направи.
    Онези конкретните данни, дето ги искаш, никой производител няма да ти ги извади на бял свят, по разбираеми причини.
    Аз лично, поне за България, оттук-оттам чувам вътрешно инфо, защото се въртя малко или повече в такава среда. Но като гледам TUV report-а в Германия - определено има истина в нещата, които чувам.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  6. #51
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Изникна една възможност за покупка или бартер за моята 159 на въпросното возило. Гледах във форума на Мерцедес за повече инфо, ама кой знае каква информация не намерих. И понеже в този форум има хора, които имат впечатления не само от Алфа, реших да питам дали въобще да се занимавам

    имаш ли такава възможност (особено бартер) няма какво да се маеш.
    Алфата е хубава кола (особено твоята) но колкото повече я държиш толкова повече се обезценява. Ти и без това не я караш, така че аз ако бях на теб нямаше да се замисля нито секунда и вземам бенца.

    Стига си мислил , ами действай
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  7. #52
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    И колко струва? И колко му взимат за гаранционно обслужване? И колко му е застраховката?
    Това е мислене на човек като мен и теб.
    Човека, който си купува тази кола от Балкан Стар го интересува само сумата, която трябва да даде, за да го закупи.
    Освен ако не е човек, който по някаква съдба се е сдобил с някаква сума пари и за да е тарикат отива и ги изсипва всичките.
    Знаеш ли колко му дреме на някой, който е дал 150к за автомобил и след това в сервиза му заявяват, че има нещо си малко гръмнало за 6к примерно...
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #53
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Мисля, щот да не стане да карам Бенца колкото Алфата, само че Бенца да е в сервиза, а не в гаража. Говорих с един човек дето има опит и мнение за 320 CDI- отговора беше: "Скъпи части, калпава електроника, лош и некадърен сервиз във Варна. Като здравина е здрав, но счупи ли се: 2 месеца в сервиза и $$$$ до припадък"
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  9. #54
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Мисля, щот да не стане да карам Бенца колкото Алфата, само че Бенца да е в сервиза, а не в гаража. Говорих с един човек дето има опит и мнение за 320 CDI- отговора беше: "Скъпи части, калпава електроника, лош и некадърен сервиз във Варна. Като здравина е здрав, но счупи ли се: 2 месеца в сервиза и $$$$ до припадък"
    Добре де човек, ти какво очакваш? Да караш М-ка и да плащаш като за 159-ката ли?
    Купи си една Корса и като се счупи каквото и да е, вадиш от джобните и я правиш, какъв е проблема?
    Значи искаш да караш кола, която е струвала 80к Евро като нова и да плащаш като за такава, която е струвала 45к?
    Не знам как си го представяш това...
    Още повече, че дата автомобила не са дори и в един сегмент.

    Ще ти дам и най-елементарния пример за цени и обслужване, накратко, за да не задълбавам.
    Сега за зимата си купих втори комплект джанти, за зимните гуми. Едната беше крива и трябваше да се изправи.
    Отивам в сервиза за гуми и така и така, връткат ги и казват - едната е за изправяне. Аз, ОК, изправяйте я.
    Те работят струват и всичко готово.
    Аз питам естествено колко струва.
    И тук настава шок. Аз отивам с с кола от средния сегмент - 3-ка. Цена за изправяне на 17-ка джанта = 50лв по ценоразпис. Цена за джип = 80лв по ценоразпис. Моите джанти са от Х5. Ха сега, колко пари и за какво трябва да ми вземат.
    Last edited by BO; 10-03-2012 at 13:49.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #55
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Ами очаквам да я карам, не да виси в сервиза. Можеш ли да ми кажеш колко 159 3.2 има в Бг и как се намират части за нея, ако се наложи, и какви суми са. То е ясно, че ще е скъпо, но да не е продължително чакането и ядовете. И що пък точно Корса, мойте джобни малко хора ги знаят колко са? И ако бях на твое място, като ми съобщят различна сума, щото била еди каква си кола, сменям сервиза. Алфата с 18", а Рав-а с 16"- кое е кола и кое СУВ според тия тарикати?
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  11. #56
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Мисля, щот да не стане да карам Бенца колкото Алфата, само че Бенца да е в сервиза, а не в гаража. Говорих с един човек дето има опит и мнение за 320 CDI- отговора беше: "Скъпи части, калпава електроника, лош и некадърен сервиз във Варна. Като здравина е здрав, но счупи ли се: 2 месеца в сервиза и $$$$ до припадък"
    Слушай кво ти говори радиото, тия мнения които битуват хич не са случайни...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  12. #57
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Ами очаквам да я карам, не да виси в сервиза. Можеш ли да ми кажеш колко 159 3.2 има в Бг и как се намират части за нея, ако се наложи, и какви суми са. То е ясно, че ще е скъпо, но да не е продължително чакането и ядовете. И що пък точно Корса, мойте джобни малко хора ги знаят колко са? И ако бях на твое място, като ми съобщят различна сума, щото била еди каква си кола, сменям сервиза. Алфата с 18", а Рав-а с 16"- кое е кола и кое СУВ според тия тарикати?
    Малее как ще плачеш после за Алфата, а за тая Мерцедес няма и да ти се чува!Дано се усетиш навреме и ако търсиш непременно трампа за джип по-добре Волво , като на Пинко.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  13. #58
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    Малее как ще плачеш после за Алфата, а за тая Мерцедес няма и да ти се чува!Дано се усетиш навреме и ако търсиш непременно трампа за джип по-добре Волво , като на Пинко.
    Аз от сега плача. Почвам да се разубеждавам нещо.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  14. #59

    Default

    Лично аз имам впечатления от МЛ-04г 270 CDI,навъртял съм доста километри на тази джипка и впечатленията ми са че е пълно дърво откъдето и да го погледнеш,салон,пластмаси,табло,страшно некачествени материали,всичко скърца и се разпада,със мотора почти всеки месец проблеми,един път дюзи,турбина,термостат и т.н.Мен изобщо не ме трогва нещо от рода на МЛ или Х5,сравнени със 159 и двата са ми страшно дървени и скърцат повече от опел кадет....!!!

    Аз също заглеждам нещо 4х4 защото ми се налага често да пътувам на места къдетото със алфата е невъзможно,и първоначално се бях спрял на паркетни Жипки от рода на МЛ или по точно от японския сегмент или Nissan Murano или Infinity FX35 или 50,Subaro B9 Tribeca,за мен във пъти по добри от горе изброените немски возила,но във последствие реших че ми трябва истинско 4х4,а не лъскава джипка за града,защото си имам алфата със намерение винаги да имам алфа във гаража така че кола до Мола или плажа си имаме.....че към какво съм се насочил последно..!
    Това примерно за сега ми е фаворит като модел и изпълнение.!
    http://www.cars.bg/u527200
    или
    http://www.cars.bg/u489251
    Във пъти по комфортно от МЛ дори и след 08г,добър високопроходим автомобил със изкючително здраво шаси.2-та модела между които основно се колебая.

    Мазда CX-7 2.3 Turbo 260кс,изключителен автомобил като дизайн,визия Ок,но не става за извън пътя,за това за сега го изключвам като версия,но не се знае точно към кой модел ще ме завее вятъра,CX-9 също по добър но още по голям мотор отново бензин.
    Общо взето това е мнението ми относно Жипки,защото от година се оглеждам понеже ми предстои закупуване и оглеждам обстойно и най-важното да е наясно човек какво точно му трябва.Аз лично което и да взема съм решил да е макс. 3 годишно.
    Относно 159-ката нямам намерение да е продавам или бартеросвам,защото ми носи уникално щастие на пътя което със друг автомобил не бих го изпитал..
    Last edited by dilian alfa gtv; 10-03-2012 at 17:53.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  15. #60
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Край! Последното мнение преля чашата! Явно имало и други джипки, освен Мерц. Сега се надявам или бързо да продам Алфонсо, или да си седна на гъ.а и да се ухиля до уши. Благодаря, колеги!
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •