Page 25 of 31 FirstFirst ... 152324252627 ... LastLast
Results 361 to 375 of 456

Thread: Още една Alfa Romeo 75 3.0 24V

  1. #361
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    По-миналата година беше модерен плаца на илиенци, а дори тогава имаше 3-4 дупки на възлови места, които ако нацелиш боли ... Имам клипче от там тази събота как една 34ка брой дубките ... просто сега е нещо като луната в равните й години. Да не говорим, че са изсипали две купчини с пясък и е 2 пръста прах навсякъде ...
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  2. #362
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    На Божурище, срещу "договорка" с охранта се влиза. И там не е перфектно, но поне е спокойно...
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  3. #363
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Не съм решил още как ще са тестовете, утре ще видя каква муза ще ми дойде. Пък и по инфо от преди час-два, на колата и е "дошло" - сериозно е протекла помпата на хидравликата, та ще се сваля за ремонт. Може да побръмча на плаца зад "Булгарплод" - малко тръгване, спиране...ще се види как се държат поне съединителя, диференциала и спирачките. Ако не възникнат непредвидени глупости, в неделя може да скоча и до Сапарева баня /през Бистрица, Железница и Белчин баня/ за по-сериозни засилки, че като съм сложил регулируемо окачване, да започна и да го регулирам

  4. #364
    Простак Рацер tuxgt's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    574

    Default

    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1536669_10200688318010541_984499973_n.jpg  
    2 x 75TS / 75TS / 75 1.8ie / Berlina 1750 / 90v6 / 75v6 / 75 1.8carb



  5. #365
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Днес голяма лудница...Тонката смени хидравличната помпа, моята отива за ремонт. Имаше малко джиткане зад Булгарплод. Хубавото е, че температурите на всички течности са ОК. Хидравликата загрява доста, но не прекалено. Като загрее, има шум от рейката при въртене на волана. Без да е загряла течноста, също шумоли, но доста по-тихо. Втора скорост е мъка...Маторя обаче добре върти. Спирачките и съединителя са направили странен проблем на Тони, при мен се държаха възпитано. При по-интензивно спиране, задните наистина държат повече от необходимото, ще трябва да се слага кран-регулатор...Диференциала се държи разнообразно, блокажа ту се появява, ту зачезва. Има много какво да се желае от пътното поведение. Трябва да се опитват доста различни настройки на окачването, а и с други гуми трябва да се пробва. Има много дреболии за натъкмяване - капачка за резервоар тече, акумулатора бяга по пода, уреда за ниво на горивото оглупя и не показва нищо, никой не знае колко и какво масло има в ск. кутия и т.н.
    Времето обаче е кът...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2014-03-15 12.35.08.jpg   2014-03-15 12.35.47.jpg   2014-03-15 12.36.00.jpg  

  6. #366
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Пламене, според мен проблема със спирачките ще се реши, когато отпред сложиш по-сериозни спирачки, както подобава на автомобил, който обещава да се засилва сериозно.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #367

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Днес голяма лудница...Тонката смени хидравличната помпа, моята отива за ремонт. Имаше малко джиткане зад Булгарплод. Хубавото е, че температурите на всички течности са ОК. Хидравликата загрява доста, но не прекалено. Като загрее, има шум от рейката при въртене на волана. Без да е загряла течноста, също шумоли, но доста по-тихо. Втора скорост е мъка...Маторя обаче добре върти. При по-интензивно спиране, задните наистина държат повече от необходимото, ще трябва да се слага кран-регулатор...Диференциала се държи разнообразно, блокажа ту се появява, ту зачезва. Има много какво да се желае от пътното поведение. Трябва да се опитват доста различни настройки на окачването, а и с други гуми трябва да се пробва. Има много дреболии за натъкмяване - капачка за резервоар тече, акумулатора бяга по пода, уреда за ниво на горивото оглупя и не показва нищо, никой не знае колко и какво масло има в ск. кутия и т.н.
    Прости греховното ми любопитство, но как артик разбра че задните спирачки спират повече от необходимото......мисля че вече не си на възраст дето да ги усещаш тия неща.......
    Ако не си решиш проблема с хидравликата до Серес, ще разбереш какво ми беше преди година когато една обиколка карах, две охлаждах.......а ако не можеш да си сигурен че си го решил, си измисли схема да изолираш хидрав ако нещо се скапе......
    Капачката на резерв течала....баси......че толкова ли държи тая кола в завойте!!!!!!......а да,......имаше фешън кармазъ стабилки........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #368
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Прости греховното ми любопитство, но как артик разбра че задните спирачки спират повече от необходимото......мисля че вече не си на възраст дето да ги усещаш тия неща.......
    Ако не си решиш проблема с хидравликата до Серес, ще разбереш какво ми беше преди година когато една обиколка карах, две охлаждах.......а ако не можеш да си сигурен че си го решил, си измисли схема да изолираш хидрав ако нещо се скапе......
    Капачката на резерв течала....баси......че толкова ли държи тая кола в завойте!!!!!!......а да,......имаше фешън кармазъ стабилки........
    Ферко, на младини нямаше ABS и досега не употребявам такива системи, та усещам някак си, как държат спирачките Хидравликата има шум, а не проблем Ще ти споделя малко цифри, но обещай да не се плашиш много - температурата на мотора е малко под 100 градуса, а на маслото 110...

  9. #369
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Днес имах малко време след работа и успях да погледна колата отдолу. Всичко е ОК, няма нещо да е мръднало. И скоростната кутия се оказа пълна с масло. Гадната миризма, която се появяваше при по-висока скорост, е заради скъсан маншон на дясната полуоска, вътрешен - мятало е по загрелия ауспух, който е точно над него, виждат се капките. Предало се е вече и средното каре. Имам своята версия за недоброто поведение при движение направо с по-висока скорост - отзад е с твърда стаб. щанга, натегнати амортисьори и меки пружини...Ще сложа поне два пъти по-твърди пружини и пак тест.

  10. #370
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    втвърдителю на всичко твърдо масльото на спирачките и нови тестове че тия гуми трябва да умиргати виж дали се охлабват болтовете на каретата на полуосите
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  11. #371

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    успях да погледна колата отдолу. Всичко е ОК, няма нещо да е мръднало.
    С изключение на.......
    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Гадната миризма, която се появяваше при по-висока скорост, е заради скъсан маншон на дясната полуоска, вътрешен - мятало е по загрелия ауспух, който е точно над него, виждат се капките. Предало се е вече и средното каре. Имам своята версия за недоброто поведение при движение направо с по-висока скорост - отзад е с твърда стаб. щанга, натегнати амортисьори и меки пружини
    Ако се застоиш малко повече отдолу да не земат да изкочат и други неща.......
    Стабилката няма никакво отношение за движението НАПРАВО, а и по принцип при криволичене направо нещата дето си изброил не оказват кой знае какво влияние, ако си с нормални гуми, но пък злите езици ми доложиха че си с некви много високи терлици, така че може да поревизираш малко версията си.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #372
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    С изключение на.......

    Ако се застоиш малко повече отдолу да не земат да изкочат и други неща.......
    Стабилката няма никакво отношение за движението НАПРАВО, а и по принцип при криволичене направо нещата дето си изброил не оказват кой знае какво влияние, ако си с нормални гуми, но пък злите езици ми доложиха че си с некви много високи терлици, така че може да поревизираш малко версията си.......
    Понеже много четеш разни книжки, а аз съм глуповат, самоук аматьор, разчитам да ми извадиш цитат от оная книга, от която ми декламираше "яко кастър=>зер гут!", в който да пише, че стабилката няма никакво отношение за движението направо...
    Отново като аматьор, наивно смятам, че гуми Дънлоп спорт 9000, скоростен индекс V , 225/50/15 са около нормалните гуми...

  13. #373

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Понеже много четеш разни книжки, а аз съм глуповат, самоук аматьор, разчитам да ми извадиш цитат от оная книга, от която ми декламираше "яко кастър=>зер гут!", в който да пише, че стабилката няма никакво отношение за движението направо...
    Отново като аматьор, наивно смятам, че гуми Дънлоп спорт 9000, скоростен индекс V , 225/50/15 са около нормалните гуми...
    Тва в червено е за тебе, тва в жълто е за някой други....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_3120.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #374
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Анджък!
    всичко е точно така и най-вече обърни внимание на последните думи от горния абзац - ... in any dynamic situation.
    Такааа...и сега си представи, че не само завиването е динамична ситуация...и забрави, че пътя е идеално равен...и си представи, че при движение направо едната гума рязко се качва и после слиза по неравност - какво се случва с другата гума, как и влияе усилието, което се пренася към нея от твърда стабилка, когато срещу това усилие се противопоставя слаба пружина? И какво става с първата гума, когато след изкачването си по тази неравност, рязко трябва да следва и спускането, дали няма да "увисне", когато слаба пружина трябва да преодолее много стегнат амортисьор?

  15. #375

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    и си представи, че при движение направо едната гума рязко се качва и после слиза по неравност - какво се случва с другата гума, как и влияе усилието, което се пренася към нея от твърда стабилка, когато срещу това усилие се противопоставя слаба пружина?
    Не е нужно да си представям - айбахската ми 26мм щанга когато е закачена на едната си страна, със собствената си сила мога да я огъна около сант и половина нагоре или надолу - говорим без да увисвам на нея, просто прилагам усилие на ръка......сори, ама при движение направо, няма как да се получи чак такова разминаване в ходовете на двете гуми, че това да окаже влияние......не че и при по голямо то си струва да се отбелязва, но все пак гледам че се втиляваш........
    Мързи ме да търся в една друга книжка каде пише че за да почне да работи един анти - рол - бар, първо трябва да имаме РОЛ......
    Абе къде ти бяга наляво - надясно колата - карал си със 100 по Цар Борис????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 25 of 31 FirstFirst ... 152324252627 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •